Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, wiecie czy istnieje jakikolwiek sposób na usunięcie swoich danych z NFZ?
Pytam, ponieważ 2 razy skorzystałam z wizyty u psychiatry na NFZ, który przepisał mi tabletki których nawet nie miałam potrzeby dotąd brać. Nie potrzebuję już porad żadnych porad. Niestety obawiam się, że informacje o rozpoczętym leczeniu psychiatrycznym mogą być w przyszłości wykorzystane przeciwko mnie. Żałuję, że nie skorzystałam z wizyty prywatnej. Czy da się jakoś usunąć informacje o rozpoczętym leczeniu?

#zus #nfz #lekarz #nerwica #depresja #medycyna

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 11
AfrykańskiJegomość: > Wnioskując po poście lepiej żebyś jeszcze poszła do psychiatry, nikt tych danych nie wykorzysta przeciwko Tobie, obowiązuje tajemnica lekarska.

@Trybus: Błąd kolego, w takim na przykład kwestionariuszu dostepu do informacji niejawnych masz pytanie o leczenie psychiatryczne (nie tylko u psychiatry, ale rowniez terapie u psychologa/psychoterapeuty) z dokladnym wyszczegolnieniem chorób, dane weryfikowane później przez ABW. Podobnie jeśli ubiegasz się o pracę w policji

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua}

OP: W przypadku wizyt prywatnych nie byłoby to odnotowane w systemie NFZ - wątpię, by ktoś sprawdzał wszystkich psychiatrów w mieście czy się u nich nie leczyłam. W moim wypadku bardzo łatwo jest dotrzeć do informacji o leczeniu. Może wiecie, czy da się to jakoś wycofać powołując się np. na RODO?

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Eugeniusz_Zua}

Wnioskując po poście lepiej żebyś jeszcze poszła do psychiatry, nikt tych danych nie wykorzysta przeciwko Tobie, obowiązuje tajemnica lekarska.

to co napisałaś świadczy o tym że wypadałoby odwiedzić psychiatrę jeszcze raz


@Trybus: @jeehox25: to zakładając, że nie nastąpi wyciek danych ze szpitala:

https://niebezpiecznik.pl/post/dane-pacjentow-i-szpitali-wyciekly-z-helpdesku-eskulapa-szpitale-powinny-zmienic-hasla/

albo pani Grażyna z rejestracji nie będzie przeglądać z nudów, kto ze znajomych do jakiego lekarza chodzi, a później: wiesz, że ta od tego to chodzi do