Wpis z mikrobloga

Rainbow - Man on the Silver Mountain
Rainbow to zespół założony w '75 roku przez Ritchiego Blackmore'a mniej więcej w okresie, gdy jego ego wystrzeliło ponad poziom pozostałych członków Deep Purple i działający z przerwami do roku '97 - czyli do momentu całkowitego odlotu Blackmore'a w stronę muzyki stylizowanej na średniowieczny gotyk.


W swoim projekcie Blackmore mógł sobie pozwolić na więcej eksperymentów, stąd też w dorobku znajdują się między innymi kawałki instrumentalne z wplecionymi elementami muzyki klasycznej.
Ale w linkowanym Man on the Silver Mountain mamy czysty rockowy rytm, w którym wokal obsadza legendarny Ronnie James Dio - wytrzymał on z Ritchiem przez pierwsze trzy płyty.

#akademiarocka - zapraszam do obserwacji lub czarnolistowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#rock #muzyka #gitara #rainbow #deeppurple
dupa-z-tylu - Rainbow - Man on the Silver Mountain
Rainbow to zespół założony w '75 ...
  • 5
@dupa-z-tylu: Dobry kawałek, ale z tej płyty wolę Catch The Rainbow i 16th Century Greensleeves. Moja ulubiona płyta Rainbow to jednak Long Live Rock and Roll. Niestety nie wsłuchiwałem się nigdy w płyty tego zespołu powstałe po odejściu Dio.
@dupa-z-tylu: Ostatnio niestety strasznie mnie męczy klasyczny rock. Trochę za dużo się nasłuchałem i od niedawna poszukuję zupełnie innych brzmień. Od siebie mogę polecić zespół Death Grips, choć to zupełnie odmienne klimaty(hip-hop eksperymentalny, można znaleźć nawiązania do rocka, punka, jazzu i wielu innych gatunków).