Wpis z mikrobloga

humbrola


@nie_mam: nie znam firmy, ale jeśli to farby akrylowe i nie udało Ci się usunąć plam przed wyschnięciem farby to już niestety nie usuniesz.

W taki sposób zepsułam już 2 spódnice i kardigan, więc teraz maluję już tylko w fartuchu ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jeśli mimo wszystko pomaluję jakiś skrawek ubrania to natychmiast namaczam.
@nie_mam: wykrusza, ale jak wejdzie w nitki to za Chiny nie wyciągniesz nawet wykruszonego, trzeba prać póki mokre. Chyba że to tak gładki materiał, że nie wejdzie między nitki.

Olejny słyszałam, że łatwiej sprać, bo dłużej zostaje mokry, ale sposobów nie znam. Rozpuszczalnikiem próbowałaś?
@nie_mam: jak to akryl do namaczaj do oporu najlepsze sa mokre husteczki. A jak nie masz to szmata woda i połóż na pare godzin. I krzyknij na #cardetailing może oni też coś pomogą. Bo często potafi być tapicerka albo deska rozdziela w samochodach ufafluniona. A olejną delikatnie terpentyną. ( próbuj )
@nie_mam: a nie wpadłeś na to, że są dedykowane rozcieńczalniki i rozpuszczalniki do ww. farb?
humbrol ma własną linię.. więc pierwsze co to baw się tym
alko izopropylowy też da radę - w aptece kupisz gaziki jałowe o nazwie "leko" czy jakoś tak i tym bez problemu wyczyścisz