Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
tag -> #malinoweauto

Mieliśmy parę rozmów na temat projektu. Rezygnujemy jednak z Bluetooth i będziemy robić komunikacje po WiFi. Zapewni nam to większą szybkość co pozwoli w przyszłości transmitowac obraz z kamery na potrzebę testów. Póki co ciągle ustalamy jakie obiekty będą, funkcje itd.

Zmieniliśmy trochę podejścieni zaczniemy od pisania opoogramowania do czujników by zbierać z nich dane. Zaczynamy od tego bo wiedząc gdzie te dane będą umieszczone w pamięci, będziemy mogli je przekazać jako adres na nie do konstruktora innych obiektów tak by mogły mieć odczyty. Badam też ciągle w jaki sposób najlepiej i najszybciej zbierać danę z paru czujników na raz.

Jako baza pod auto pomyślałem by jednak wymorzystać juz gotowe auto RC w skali. Jakiś SUV bo będzie mieć dużo miejsca pod karoserją. Pomyślałem o takim rozwiązaniu bo cena serwomotorów, i silników jakie bym potrzebował do prototypu jest podoba do samochodu RC. Oczywiście mowa o jakimś tanim, nim lepszego nie potrzeba.

#elektronika #diy #programowanie #chwalesie #tworczoscwlasna #raspberrypi
mapache - tag -> #malinoweauto

Mieliśmy parę rozmów na temat projektu. Rezygnujemy j...

źródło: comment_YDkvBDrAZteA9fs4zAuqgwkLlndlCgM0.jpg

Pobierz
  • 13
@mapache: kiedyś postanowiłem takiego użyć w szambie. nie wytrzymał dłużej niż dwa miesiące :P choć da się go zalać klejem na gorąco i wtedy wytrzymuje dłużej ;) Ostatecznie przesiadłem się na droższe laserowe i mam spokój ;)