Wpis z mikrobloga

skończyłem wczoraj po pracy(jak zwykle nie mam cierpliwości i robię na czas), ale nie było gdzie zrobić fotek. To już czwarty model i przestaję liczyć, bo brak doświadczenia nie będzie żadną wymówką( ͡° ͜ʖ ͡°). Tym razem Eduard BF 109 F-4 w profipacku. Łatwo i przyjemnie się składało, spasowanie elementów na bardzo wysokim poziomie.

W końcu dobrze działa mi aerograf - o dziwo trzeba było usunąć uszczelkę przy dyszy. Oszklenie to tradycyjnie już bolączka moich modeli. Trochę tutaj eksperymentowałem weatheringiem, poszedł w ruch pigment i rainmarks effect. Z tamiyowskim washem ciągle mam problemy i dwa razy go zmywałem, żeby nie było brzydkich zacieków. Nie wiem co jest nie tak, stosuje na lakier błyszczący, czekam tylko chwilę a i tak zdąży mu się mocno zaschnąć i trzeba użyć rozpuszczalnika. Chyba kupie sobie filtr jakiś miga czy ak.

Bakcyla modelarstwa już złapałem, więc zostanę tu z wami raczej na dłużej.

wołam zainteresowanych :
@jasmi_n @szCichy

#modelarstwo
michelney - skończyłem wczoraj po pracy(jak zwykle nie mam cierpliwości i robię na cz...

źródło: comment_Ngi9vm59ly8SiaETWBOrHGVxP48Fn2mk.jpg

Pobierz
  • 18
@szCichy: Dzięki! Maluję aerografem HS evolution, dysza 0.2. Z farb użyłem:
- hataka luftwaffe set (chyba poszedł w ruch early i late, bo mam pomieszane). Stosowałem te kolory, które były wymienione w instrukcji. Jedynie ten RLM 81 zamieniłem na RLM 02 - znaczna zmiana, bo nie chciałem brown violetu RLM 81, jakoś mi się nie podoba ( ͡° ͜ʖ ͡°)
-tamiya czarny i chrome silver - do