Wpis z mikrobloga

#wislakrakow Zrobiliście deal życia z tymi akcjami serii X chociaż dla mnie to xD ( ͡° ͜ʖ ͡°) Myślałem, że podejdziecie poważnie do tematu finansowania klubu przez akcjonariuszy ale Wy zrobiliście z tego gadżet kolekcjonerski co w sumie się udało bo emisja nie trwała nawet 2 dni ( ͡° ͜ʖ ͡°) Gratuluje wszystkim którzy kupili ich akcje XD, ale jeszcze nie wiem czego, poczucia humoru czy mózgu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#crowdfunding
  • 15
@SpiderFYM: kibice to już zbiórki organizowali, wpłacali i ich pieniadze zostały zjedzone i wyprowadzone. Ta akcja miała na celu pozyskać dodatkowy hajs od ludzi którzy nie rozumieją sytuacji klubu. Bo gdybyś teraz kibicom powiedział, że znowu muszą zbierać hajs a najlepiej 4 miliony to by wszystkich wynieśli z tego stadionu. To nie kibice kupili te akcje (chociaż pewnie wielu się tam takich znajdzie).
@SpiderFYM: a nie interesuje Cie co się dzieje z pozostałymi seriami akcji? a,b,c,d,e,f,g,h..... ? Kto je ma, ile liczą procent? Czy zostały wyemitowane i przekazane bez obowiązku zapłaty? Niby Wisła miała grać w otwarte karty tak jak pisała a tutaj pojawiają się kolejne pytania bez odpowiedzi. Emisja akcji X czy Y czy Z - to już jest przesada. Ludzie wspierają jakiś cel i dajmy im chociaż coś w zamian bo teraz
@Sloneczko: Dodam jeszcze jedno:
jako ze sprzedane akcje były opcją dofinansowania spółki poprzez tzw. equitu funding i operacja miała uproszczoną papierkową robotę.
Dodatkowo, wypuszczone akcje stanowią mniej niż 5% spółki więc w grę wchodzi art. 418 KSH.

Ponadto, z racji tego że są to akcje ważnego społecznie klubu sportowego - cena tych akcji w sprzedaży późniejszej może uzyskać znacznie wyższe ceny, ale nie musi.
@nightrain: @tomaszek86: nie są serii E bo nawet na ich stronie jest mowa o X. Jeżeli ktoś zainwestował pieniądze takie jak Nighttrain to oczywiście ma dodatkowe profity w postaci loży etc. tak jak zostało to napisane tam. Wątpie, żeby w najbliższym czasie (5 lat) ktoś chciał to kupić. Apropo giełdy to chodziło mi o wejście Wisły na rynek NewConnect gdzie będzie można śledzić kurs akcji i będzie to odzwierciedlało chociaż
@Sloneczko: są serii e bo dostałem takiego maila
FORMULARZ ZAPISU

na akcje imienne serii E spółki Wisła Kraków S.A. z siedzibą w Krakowie
Niniejszy dokument stanowi formularz zapisu na niezdematerializowane akcje imienne serii E, spółki pod firmą Wisła Kraków
spółka akcyjna z siedzibą w Krakowie (30-059), przy ul. Władysława Stanisława Reymonta 20, wpisanej do rejestru
przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia w Krakowie,
XI Wydział