Wpis z mikrobloga

1 458 - 1 = 1 457

Tytuł: Kosmiczne zachwyty
Autor: Neil deGrasse Tyson
Gatunek: Literatura faktu, naukowa, astronomia, fizyka
★★★★★★★★

Entuzjazm i pasja, z jaką Tyson opisuje wszechświat – ten bliski i ten odległy – udziela się milionom jego widzów i czytelników. Nawet najbardziej skomplikowane kosmiczne zjawiska stają się w jego ujęciu zrozumiałe i, co najważniejsze, fascynujące! Lektura Kosmicznych zachwytów – napisanej lekkim piórem książki pełnej zdumiewających faktów i wciągających opowieści – sprawi, że nocne wpatrywanie się w rozgwieżdżone niebo już nigdy nie będzie takie samo.


__________

Rzeczywiście, jak na poruszaną tematykę, książka napisana w bardzo lekki sposób. Odjęłam dwie gwiazdki, ponieważ znalazły się momenty (w moim przekonaniu), które paradoksalnie zostały napisane w zbyt skomplikowany sposób. Albo po prostu jestem gamoniem.

Nie podobał mi się również sposób druku - duża czcionka i odstępy pomiędzy liniami, które sprawiły, że książka wydaje się bardzo obszerna, a wcale taka nie jest. Ot, taki zabieg kosmetyczny, żeby czytelnik myślał, że znajdzie tam dużo informacji.

A poza tym - polecam. I tym, którzy o kosmosie wiedzą dużo i tym, którzy nie wiedzą nic.

#ksiazki #literatura #kosmos #astronomia #bookmeter
przecietna - 1 458 - 1 = 1 457

Tytuł: Kosmiczne zachwyty 
Autor: Neil deGrasse Ty...

źródło: comment_6W58WJ0ijXOLSUGyUyzUaxREVKQfEecr.jpg

Pobierz
  • 4
@przecietna: skomplikowany? Kurła, w swojej recenzji odjąłem 3 gwiazdki za to, że w momentach gdzie mógł popłynąć przestawał i wyszła książka dla totalnych laików przez większość czasu xD Nie zabieraj się za Hawkinga w takim razie (bez przekąsu mówię) bo mnie przyprawia o ból głowy za każdą sesją czytania. Momentami- męka. ALE spróbuj Sapiens. Od zwierząt do bogów.
w momentach gdzie mógł popłynąć przestawał i wyszła książka dla totalnych laików przez większość czasu

@Croudflup: Tu się zgadzam, a były momenty (teraz już nie pamiętam dokładnie, ale np. kiedy nawiązywał do chemii), gdzie robił to w zbyt skomplikowany, niepotrzebny sposób. Sapiensa już skończyłam :P A Hawking "krótka historia czasu" jest u mnie na liście. Nie zniechęcaj :>

@lukaszmarynczak: musiałam przez przypadek kliknąć. Już poprawione.