•  

  #pokedexchallenge 4/151

  Charmander co w tłumaczeniu na polski oznacza "Palindra" czyli połączenie słów palić i salamandra, dosyć popularny pokemon którego wiele osób kojarzy, chociaż wydaje mi sie,ze najbardziej popularny jest w swojej trzeciej formie, najbardziej opłacalny pokemon do grania w grach typu game boy moim zdaniem, mimo trudności na poczatku z pierwszym liderem Brockiem, reszta leci już z górki praktycznie a do czasu walki z Misty zdążymy już złapać coś co kontruje wode, chociażby Pikachu którego można spotkać niedaleko miasta startowego. Charmandery potrafią być dosyć wiernymi pokemonami, jeden z charmanderów był tak wierny swojemu trenerowi że stał przez kilka dobrych dni jak kojarze na mrozie i deszczu czekając na swojego pana który tak na prawde go opuścił, na szczescie Ash i jego przyjaciele mimo buntowania się chalmandera zdołali go uratować (งⱺ ͟ل͜ⱺ)ง

  pokaż spoiler Charmander jest niewielkim, przypominającym jaszczurkę pokemonem ognistym. Jego charakterystyczną i rozpoznawalną cechą jest palący się stale na końcu jego ogona płomień. Jego wielkość oraz barwa oddają nastrój oraz stan zdrowia pokemona. Posiada on także niewielkie pazury, których używa podczas walki. Pomimo niegroźnego wyglądu i przyjaznego nastawienia, potrafią one nimi skutecznie zniechęcić przeciwnika.
  Ze względu na swój otwarty i przyjazny charakter, został on wybrany jako pokemon-starter dla początkujących trenerów. Jego nastrój oraz zdrowie można łatwo ocenić za pomocą płomienia na końcu jego ogona; są one także bardzo wytrwałymi i wiernymi pokemonami. Należy jednak pamiętać, że jego ewolucje są o wiele trudniejszymi w treningu pokemonami i stąd doradza się ostrożność w wyborze Charmandera jako startera - jest on najłagodniejszym w swojej linii ewolucyjnej. Zarówno Charmeleon jak i Charizard mają już zupełnie inne charaktery, wymagają także wysokich umiejętności trenerskich. Wielu trenerów wybiera Charmandera, gdyż wydaje się być silniejszy od pozostałej dwójki starterów, Squirtle'a i Bulbasaura. W naturze spotykany jest rzadko, preferuje suche i gorące miejsca takie jak południowe zbocza gór. Większość osobników pochodzi z hodowli starterów dla początkujących trenerów.

  źródło: Pokemon.jpg

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Powiem wam, ze czasem #logikarozowychpaskow mnie przeraza. Kolezanka na przestrzeni pieciu miesiecy trzy razy oddala pierscionek zareczynowy (6 lat zwiazek). Wesele mialo byc niebawem. Po ostatnim oddaniu pierscionka juz go nie dostala z powrotem. Po tygodniu telefon od niebieskiego, ze wesele odwolane a ona wielce zdziwona dlaczego :D Nie odzywa sie do niego od 2 miesiecy i liczy, ze to pomoze (XD?) i ciagle jeczy, ze go kocha.

  Mojego bliskiego kumpla byla robila to samo, trzy razy oddala piersconek na przestrzeni roku i po trzecim razie juz go nie odzyskala i tez byla wielce zdziwiona, ze to koniec.

  Co jest z niektorymi rozowymi, oddawanie pierscionka jako karta przetargowa w klotni to imo koniec zwiazku. Zero poszanowania faceta i w sumie sprowadzenie zwiazku do poziomu barteru = nie kloc sie ze mna, bo oddam pierscionek. Jak po kilku razach mozna byc zdzwiwionym, ze niebieski juz go nie zwroci i nie chce sie jednak wiazac? :D

  pokaż spoiler taguje rowniez #logikaniebieskichpaskow, bo to tez problem niektorych niebieskich, ze wielokrotnie oddaja ten pierscionek pokazujac rozowej, ze wlasnie 'przesunela granice' i ma dobra bron do osiagania swoich racji.


  #zwiazki
  pokaż całość

  odpowiedzi (102)

 • avatar

  Potwierdzam, jest K..... Wysoko. #paweljumper #pokazauto

  odpowiedzi (55)

 • odpowiedzi (19)