Wpis z mikrobloga

@IRONSKY_UAVTechnology: Wczoraj byliśmy w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego na seminarium dronowym, o którym pisałem TUTAJ sporo njusów, sporo wyjaśnień, sporo niedomówień, sporo jeszcze przed nami, ale właśnie o to chodzi w tym seminarium, żeby zebrać branżę aktywnych droniarzy i uzyskać realny feedback od środowiska. Byli przedstawiciele Wojska Polskiego, Straży Granicznej, Policji, Straży Pożarnej, ogólnie cała masa ludzi z służb mundurowych, instruktorzy UAVO, przedstawiciele i producenci dronów, serwisanci, racerzy FPV, blogerzy z branży, no i droniarze tacy jak Wy, cała dronowa śmietana, no i MY ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co z tego wynika? To, że mamy bardzo liberalne przepisy i jedne z najlepszych na świecie (Polska ma przypiętą łatkę lidera dronowego - utrzymajmy ją), mamy na prawdę mega dobrych, kompetentnych, rozwojowych ludzi odpowiadających za regulacje prawne w Polsce dotyczące dronów, taka elastyczność urzędnicza jest niebywała. No bo czy urzędnicy chętnie spotykają się z odbiorcami przepisów i dyskutują "ej dobrze zrobiliśmy te przepisy? co byście zmienili? będzie się Wam lepiej pracowało z tymi przepisami" Dla Januszy była darmowa kawa, herbata i ciastka, można było się #!$%@?ć do woli.

Cały nowy rok zapowiada się bardzo dronowo, a jeśli tempo będzie takie jak na początku roku, to nie wiem jak to wytrzymamy, bo 31.01.2019r. opublikowano nowe przepisy 05.02.2019r. Ministerstwo Infrastruktury opublikowało "Białą księgę rynku bezzałogowych statków powietrznych" dzień później (06.02.2019r.) było seminarium dronowe w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego, a dziś w Instytucie Lotnictwa (07.02.2019r.) odbyła się konferencja dotycząca eksploatacji i zastosowań dronów Ogólnie pisałem i będę pisał o nowych zmianach w przepisach dronowych nie raz, ale jak ktoś chciałby mieć większość w jednym wpisie to proszę bardzo, voila.

Już wkrótce będziemy też szkolić trzon ekipy Wykopu(ciekawe, czy wezmą rogale ze sobą) bo dronami im się zachciało latać. Jak pójdzie im dobrze i ogarną temat, to wrzucimy w osobnym wpisie jak poszło ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Latasz dronem? Interesujesz się dronami? Obserwuj nas pod tagiem #dronyironsky i @IRONSKY_UAVTechnology

Jak legalnie wykonywać loty rekreacyjne i sportowe dronami?


Jakie nastąpiły zmiany w przepisach dronowych po 31.01.2019r?


Mam albo chcę zrobić "licencję na drona" VLOS do lotów dronem w zasięgu wzroku, co muszę wiedzieć o tych przepisach?


Mam albo chcę zrobić "licencję na drona" BVLOS do lotów dronem poza zasięgiem wzroku, co muszę wiedzieć o tych przepisach?


Ej Wy! Jestem kozak, mam uprawnienia BVLOS, ale nie wiem co, gdzie i jak zarejestrować drona do lotów poza zasięgiem wzroku?


Pamiętajcie, że dla Mirków i Mirabelek mamy rabaty -10% na szkolenia operatorów dronów UAVO w całej Polsce! To samo tyczy się usług serwisu dronów oraz zakupu dronów zabawkowych, takich na start no i znanych marek DJI, Yuneec, Parrot i sprzętów ultra high-teh dla geodetów, budowlańców i służb mundurowych, no i te bajery do badania smogu tyż!

Codziennie odpowiadamy na dziesiątki Waszych pytań dronowych i dalej będziemy to robić. Chcemy i tworzymy środowisko dronowe w Polsce, stworzyliśmy też nasze autorskie droniarskie przywitanie, pożegnanie, pozdrowienie...
POZDRON!

Polska Dronami Stoi! Mówię Wam!

#drony #dron #dji #spark #mavic #pracbaza #technologia #prawo #lotnictwo #ciekawostki #polska
IRONSKYUAVTechnology - @IRONSKYUAVTechnology: Wczoraj byliśmy w Urzędzie Lotnictwa Cy...

źródło: comment_biU7D35B7sNTOJJtCnYEcJSR0bkghJLg.jpg

Pobierz
  • 5