Wpis z mikrobloga

Biura rachunkowe nie wystawiają faktur za firmy spece od faktur.


@Thorkill: co ty nie powiesz specu:

Czy podmiot niebędący sprzedawcą może wystawiać faktury VAT na podstawie pełnomocnictwa

Nie ma prawnych przeszkód, by zlecić odrębnemu podmiotowi fakturowanie własnej sprzedaży.

...............W obowiązujących przepisach natomiast nie ma przepisu, który zabraniałby wystawić faktury osobie upoważnionej przez podatnika. W ramach współpracy między firmami dopuszczalne jest zawarcie umowy (udzielenia pełnomocnictwa) na podstawie której osoba upoważniona będzie dokonywała
Biura rachunkowe nie wystawiają faktur za firmy spece od faktur.


@Herubin: Tak tak trollu. Gość z Austrii poszedł do biura rachunkowego (jeszcze musicie je znależć xd) i poprosił żeby na ich Optimie (z oryginalnym kluczem) mógł sobie podrukować trochę faktur na 1,5 mln zł. Niestety przy drukowaniu nastąpił błąd. Gość z Austrii pomylił nipy albo adresy firm (do teraz nie wiadomo). Tak było.jpg
@Thorkill: Na jakiej ich drukarce xD Podpisujesz normalną umowę i potem tylko piszesz do biura ej wystawcie mi fakture z x na 100 zł i biuro to samo może zrobić. Myślisz, że to działa tak, że koleś podchodzi do biura i sam na ich komputerze wypełnia faktury? xD

Btw. Optima ma triala 2 miesięcznego którego sam testowo wykorzystywałem, więc nawet nie musiał to robić ktoś inny, bo wystarczyło z internetu ściągnąć
Optima ma triala 2 miesięcznego którego sam testowo wykorzystywałem, więc nawet nie musiał to robić ktoś inny, bo wystarczyło z internetu ściągnąć program by wystawić fakturę.


@Herubin: wątpię, żeby gościowi robiącemu takie interesy chciało się bawić w jakieś triale. Pewnie podpisał umowę z biurem rachunkowym i tyle.