Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@HughGrandZiemiOdzyskanych: osobiście brak. Ale z tego co zdążyłem zaslyszec od ludzi zajmujących się tym to 300tyskm spokojnie przelatują, później to już wszystko kwestia "Jak dbasz tak masz".
Ten silnik to nic innego jak następca pancernego 2.3T, tylko z rozwierconymi cylindrami, stąd cieńsza ścianka.
@HughGrandZiemiOdzyskanych: Osobiście mam 2.4, więc mogę jedynie przepisać co widzę na facebookowej grupie posiadaczy V50/S40. Spalanie jest wysokie, ale silnik ponoć lubi się z gazem. O wytrzymałości dobrze świadczy fakt, że w sumie z rzadka widać pytania o jego usterki, gdzie o inne silniki ludzie pytają non-stop. Ale to może wynikać też z jego rzadkości.

Jeżeli zależy Ci na wytrzymałości to pewnie 2.4 i 2.4i będą lepszym wyborem. Oba można zrobić
@HughGrandZiemiOdzyskanych: ja mam od dwóch lat S40 z tym właśnie silnikiem. Kupiłem jak miało 225kkm, teraz mam 260kkm. Od tej pory obsługa typu filtry, olej i rozrząd. Z napraw regenerowałem alternator bo oryginalny już zaczał szwankować plus łaczniki z przodu i poduszka silnika (też ori jeszcze była). Tak to wszystko hula, jak trzeba :)

Tak to jeżdzi się zajebiście, przyśpieszenie, elastycznośc i dzwięk to <3 Założyłem gaz i średnie spalanie mam