Wpis z mikrobloga

Getin Holding, Getin Noble, Idea, Open Finance
Wszystkie spółki Czarneckiego po roku spadków na pysk od dwóch tygodni lecą do góry. Macie jakieś teorie dlaczego tak się dzieje i ile to potrwa? Wiadomo że może oprócz Open Finance bo tą się nie interesuję były mocno niedowartościowane.

Sprawdzam od czasów trochę późniejszych od dołka i Getin Holding urósł o 280%+, Idea 224%+, Getin Noble 76%+, Open Finance też dużo. (To są liczby chyba z wczoraj, dzisiaj znowu po kilkadziesiąt % do góry)


#gielda #pociagdozyskow
Waldemar_Morawiec - Getin Holding, Getin Noble, Idea, Open Finance
Wszystkie spółki ...

źródło: comment_C3KZUNkFIII5ErHqaSgXKcWN5YDxL0Ze.jpg

Pobierz
  • 23
@Waldemar_Morawiec: Fajnie, ze zaczales ten temat. To jest bardzo ciekawy case, jeden z najciekawszych w ostatnich latach.
To co napisał @Duze_piwo to prawda, zrobiono nagonkę że zbanrkutuja, była panika, C/WK Idei była poniżej 0.1. A kto się wsłuchał w taśmy, to widział, że Idea była w dobrej kondycji i Czarnecki mówił, że Getin też wyjdzie na prostą po połączeniu o ile tylko KNF się od nich #!$%@?.
No i to była
@Waldemar_Morawiec: najciekawsze jest to, że Idea ma przejąc Getin Noble, czego efektem bedzie że akcjonatiusze Getin Noble dostaną 0,185 akcji Idea Banku. Z tego wynika, że akcje Getin Noble (GNB) powinny być teoretycznie warte 18,5% ceny akcji Idea. Przy obecnym kursie 8 zł za Idea, Getin Noble powinno kosztowac 1,48... a dzis o 11 jak widzisz kosztowalo 0,64.
Ja osobiscie nakupilem dużo GNB. Mysle ze to niedoszacowanie wynika z tego, że
@badtek: Prawda. Czytałem ten wczorajszy wpis o łączeniu banków ale chyba jeszcze nie jest znany termin tego połączenia i jeszcze wiele może się zdarzyć do tego czasu... Ja mam jakąś ilość Idei i 6 razy więcej akcji nobla, zobaczymy.

Swoją drogą połączenie na tych zasadach to jest lekkie dymanie akcjonariuszy Idei nie? A jednak ludzie kupują Idee na potęgę.
@Waldemar_Morawiec: no to przeliczenie 0,185 fakt dosc wysokie, natomiast prawda taka ze Getin to jest jednak bardziej znana marka niż Idea. Wiesz, my sie tym interesujemy i wiemy że Getin jest w gorszej kondycji niż Idea, ale przecietny człowiek to podejrzewam, że mysli że Getin to lepszy bank niż jakaś Idea... co to w ogole idea, telefonia komorkowa...
Taki jest plan. Wywindować cene IDA i potem sprzedać albo utrzymać nakupować GNB i mieć drugi raz ogromy zysk. Tylko grubas ogarnia to, że GNB jeszce nie wystrzeliło


@karpadoor: byc może, koło #!$%@? mi to co tam "grubas" robi, ja robie swoje
ciekawe tylko jakie oferty dawać, przez te dwa fixingi mam uczucie, że jak dam za mało, to pociąg odjedzie i znów 14% wyskoczy


@Precypitat: PKC

sprzedalem wszystkie IDA i GTN i nakupilem mocno GNB... jak widać jednak nie bylo to najlepsze rozwiązanie...


@badtek: Ajajaj, trzeba było trochę poczekać.