Wpis z mikrobloga

#rimworld jak ja nienawidzę tej gry ( ͡º ͜ʖ͡º) moje 6 podejście Kasandra, nieprzyjazna. Już wszystko dobrze, już 9 kolonistów 7 tysięcy srebra. Wpadają gangusy, a u mnie 2 w szpitalu, jeden nie chce walczyć, jeden nie umie. Niestety wszystko poszło źle, mieli więcej ludzi, lepszy sprzet i lepiej strzelali. Nawet dwie wieżyczki nie dały rady. No i rozstrzelali moja kolonie. ( ͡º ͜ʖ͡º) chyba nie umiem w to grać.
  • 11
@mistrz_tekkena: nie musisz wszystkich zapraszać do swojej kolonii. AI wylicza liczbę kolonistów i na tej podstawie przeprowadza odpowiednie ataki do twojego poziomu kolonii (przynajmniej do jakiegoś czasu).
@mistrz_tekkena: i tak i nie, spowalnia to pracę ale może pomóc w przypadku nagłego ataku robaków czy zrzutu wroga z kapsuł, jak również uratować kolonistów którzy znajdują się daleko od bazy a są zaatakowani przez zwierzęta czy wroga który dopiero co się zrespił.
@mistrz_tekkena: zrób tunel/labirynt dość długi i kręty gdzie są poustawiane same drewniane pułapki (mój tunel ma ich około 50), oczywiście niech jest to jedyne wejście do wioski (na murach możesz ustawić drzwi, wrogowie idą do niby najłatwiejszego punktu czyli tam gdzie masz tunel bez drzwi ale z samymi pułapkami). Na końcu tunelu ustaw kilkanaście wieżyczek jakby jakimś cudem przeszli całą drogę.

Na granatników i innych problematycznych, którzy próbują się przebić przez