Wpis z mikrobloga

@Metoksyfenidyna9:
A które wydanie tego Praty czytałeś? Bo jak całość z tego wydania gdzie jest mowa o C++11, to nie wiem po co Ci coś więcej.

Koniecznie coś gdzie będzie mowa o C++11. Koniecznie. Zapomnij o starej Symfonii C++ itp. Nie wgryzaj się tez za bardzo w to jak działają szczegóły (bo tego nikt nie wie, C++ niestety jest zbyt #!$%@?/skomplikowany), tylko ogarnij podstawy (std, smart pointery, raii, thready, mutexy, itp.)
@Metoksyfenidyna9: @Mati_Mateusz: tych tematow było trylion. Ja polecam Stroustrup Kompedium Wiedzy c++ 4th. (Jest angielska i polska wersja) Tam już jest wszystko z c++ razem razem z thread i /11.

Ogolnie to jak ogarneliscie programowanie proceduralne i obiektowe(ale tak serio) razem z generycznością to zabieracie sie wówczas za STL-a. Następnie jakies podstawy wielowątkowości (mutexy, sekcja krytyczna, co to jest stos, jak to wszystko sie mniej wiecej odbywa pod kopułą,preprocessor/linker/kompilator). Do
@JakTamCoTam: Do takiego stopnia, żeby właśnie tak jak powiedziałeś, napisać jakiś większy projekt. A napisać może wszystko. Nie ma sensu czytać jakiejś ogromnej książki i wgryzać się np. w tego typu tematy: https://en.cppreference.com/w/cpp/language/value_category
W innych, nowszych, lepszych, ale jeszcze niedojrzałych językach nawet nie ma takich problemów. Dlatego też uważam, ze C++ to trochę #!$%@? (pomimo tego, że pracuję jako programista w tym języku i zajebiście go lubię). Ostatnio nawet sam Scott
@r00ti: W Pythonie tak można jak mówisz. Akurat jeśli chodzi o c++ to takie proste nie jest, bo trzeba ogarnąć chodź trochę jak działa pamięć w komputerze. Jakieś podstawowe struktury, co to jest "const & * " po ciula się wrzuca tego consta w różne miejsca, generyczność, możliwości STL-a itd Samo pisanie nie wystarczy, bo będziesz pisał kod średniej jakości. Warto poznać możliwości języka, aby z tego móc później korzystać.
@JakTamCoTam wydaje mi się, że wszystko wychodzi w praniu ;-), przy konkretnych projektach.Zakładam, że skoro przeczytał jedną książkę, to liznął już tematów tych co wymieniłeś ;-)