•  

  Powiem wam, że jak korzystam z windowsa 10 już 17 dni. To wcale nie jest taki zły system.
  Ma wiele fajnych opcji których nie miała ósemka.
  Oczywiście brakuje bitlockera ale to wina wersji home.

  Czytając też o wersjach i problemach absurdalnych po aktualizacjach jak kasowanie plików okazuje się że one owszem były ale w wersjach testowych, nie zaś w wersjach oficjalnych dla osób nie korzystających z programu testów.

  #windows10 #windows #komputery

  •  

   @r5678: zgłaszam za nieodpowiednie treści

  •  

   Dzisiaj np zaskoczyła mnie opcja z ppm rzutuj do urządzenia. Gdzie znajduje dekoder i mogę od razu wyświetlić np film na ekranie telewizora. bez konieczności podpinania laptopa do tv. Plus sterowanie filmem z pilota od dekodera.

  •  

   @r5678: ja 10 nie lubie, po co te wszystkie ustawienia zdublowane które były w panelu sterowania i każdy wiedział gdzie są. Po za tym pełno badziewia działa w tle które non stop rozkręca mi dyski twarde w kompie. Próbowałem wyłączać defendera i wszystko co się da ale ten autyzm 10 dalej je uruchamia bez powodu. Opcja w ustawieniach zasilania aby wyłączać dyski jest teraz bezużyteczna. Masa ludzi na forach ma z tym problem.

  •  

   @wykopowynoob: A to jest fakt, też z tymi dyskami mam lekki problem, raz jest dobrze raz źle.. ale rozbieżność w czasie mam już 6h, także przez tyle czasu było to skuteczne jak na razie.

   Teraz mi się właśnie nie chce wyłączyć ale myślę że to przez oczekujące aktualizację.

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @r5678: ja używam na głównym kompie dziesiątki od 5 dni, odkąd po 3 latach padł mi SSD na system. To znaczy znam dziesiątkę nie od dzisiaj, mam na innym urządzeniu, przerobiłem na wielu, ale teraz się przestawiałem na głównej maszynie i bardzo mnie raziła toporność stylistyczna (na Surface'sie nie zwracałem tak uwagi) i brak jej customizacji. Ale chociaż dla paska znalazłem TranslucentTB i przezroczysty pasek jest genialny (ʘ‿ʘ).
   Co do problemów - teraz nie masz się czego obawiać, ale np przy pierwszym dużym update'cie parę lat temu było dużo poważnych problemów, jak na przykład w pewnym momencie systemy ze starszymi kartami Intela przestały wstawać. Biłem się z tym w jednym biurze rachunkowym, na szczęście tylko jeden był na 10, na reszcie pozostałem przy sprawdzonej 7 i to była dobra decyzja, nie całe biuro stanęło :P. Dzisiaj już raczej o takie problemy można być spokojnym, aczkolwiek patrząc np na znikające pliki...
   Z tymi dyskami to w sumie nie patrzyłem ,a mam 4 talerzowce podpięte, w siódemie raczej to usypianie wyłączałem ale na 10 rzeczywiście chyba słyszałem jakiś spin-up przy używaniu sytemu przez te ostatnie dni. Biorąc pod uwagę przebiegi tych dysków chyba lepiej jak to wyłączę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @wykopowynoob: miałem ten sam problem... rozwiązanie? banalne..
   Okazało się, że corsair link (teraz ICue) korzystał z modułów innego programu do skanowania dysków sprawdzania ich obrotów i ogólnie informacji o nich - nie tylko oprogramowanie corsaira korzysta z tego szajsu- i chociaż w ogóle z tego nie korzystał program (menadżer zadań to samo twierdził) to nawet ręcznie stopując obroty i tak od razu je rozkręcało... i np sam corsair stwierdził nie ich wina trudno ale i tak przerzucali wszystko na ICue a na nim już mi dyski ustawione z windowsa by je zatrzymywać po minucie zatrzymują się grzecznie i nie rozkręca ich windows bez potrzeby..

   Właśnie najgorsze jest szukanie co ci nie pozwala na zatrzymywanie dysków bo w tym przypadku nawet niewchodzenie w monitor systemu corsair linka nie pomagało, póki program chodził (a musiał by rgb świeciło poprawnie) dyski się kręciły^^ i kto wie jakie jeszcze oprogramowanie nawet działające w tle z monitorowaniem takie jaja powoduje :D

  •  

   @r5678 mylisz się jak najbardziej te wszystkie problemy są na oficjalnych buildach wydawanych co pół roku od przytoczonych tutaj problemów z kartami intela, w październiku update windy usuwal pliki użytkowników co wersję są jakieś mniejsze lub większe jazdy, lub dodanie jakieś funkcjonalności na ktora user nie zwróci uwagi np. W oczyszczaniu dysku opróżnianie folderu pobierane

  •  

   @cysiekw: Specjalnie sprawdzałem na wikipedi, w wersji 1809 było usuwanie plików ale w wersjach preview czy jak one się zwą, a ten official realse nie miał już tych błędów.

  •  

   @r5678 daj link do tego info ja wiem ze to była wersja oficjalna ms puścił 1809 do wususa i się zaczęło https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-update/windows-10-1809-update-deleted-all-files-from/ff608374-2686-4a08-a4c2-caa4caa6d4e1 potem wstrzymało i wycofało 1809 na jakiś czas żeby usunąć bug. Żeby mieć prewiev trzeba uczestniczyć w insider.

  •  

   @cysiekw: Masz rację, źle przeczytałem wczoraj. Rzeczywiście był public realse i miał ten błąd. Czym innym się zasugerowałem.
   W lutym było dla insiderów, w październiku dali dla wszystkich, 4 dni później wycofali z racji na błąd. (dziwne że nikt tego nie wyłapał błędu przez 8 msc) potem znowu dali dla insiderów, znowu był błąd co znowu coś kasował związanego z zipami... i dopiero 13 listopada dali na nowo dla wszystkich.

   Tyle dobrego że samo się nie aktualizuje nawet jak wyłączysz komputer. Tylko dopiero jak sam wybierzesz uruchom ponownie to zacznie instalować.