Wpis z mikrobloga

Czas na lekkie zwarcie w prawackich mózgach Olszewski: Bandera nie odpowiada za Wołyń

– Niewątpliwie jest dla Polaków postacią mało sympatyczną, jego wypowiedzi na temat Polski były bardzo nieprzychylne. Ale chciałbym bardzo mocno podkreślić i dać pod rozwagę – ten człowiek nie miał ze zbrodnią wołyńską nic wspólnego.

– Bandera nie miał nic wspólnego ze zbrodnią wołyńską?!

– Przecież całą akcję wołyńską przeprowadzano wtedy, gdy Bandera był już uwięziony przez Niemców. Myślę nawet, być może wiele osób się tu obruszy, że gdyby Bandera mógł podejmować wtedy decyzje, to prawdopodobnie do zbrodni na Wołyniu by nie doszło. Po prostu był politykiem myślącym, miał wielki zmysł polityczny i zdawał sobie sprawę z tego, że po Stalingradzie i klęsce Niemców wynik wojny jest już w zasadzie przesądzony, a akt ludobójstwa wobec ludności polskiej mógł służyć tylko jednej stronie – stronie sowieckiej. A na pewno bardzo szkodził sprawie zarówno polskiej, jak i ukraińskiej. I tylko ta trzecia strona może się z tego cieszyć. Bandera by to zrozumiał.


https://www.wykop.pl/link/4790403/olszewski-bandera-nie-odpowiada-za-wolyn/

#historia #neuropa #wolyn
  • 25
@lakukaracza_: a slyszales o tym ze Olszewski porownal Bandere do Pilsudzkiego? Ze obaj byli terrorystami? Bo uwaga, dla nas Pilsudzki jest bohaterem, ale dla Rosjan za swa dzialalnosc byl terrorysta. Ten czlowiek mial nierowno pod kopula, lepiej by bylo zeby politycy na temat historii sie nie wypowiadali.
Czas na lekkie zwarcie w prawackich mózgach


@lakukaracza_:
Przyzname szczerze, że nie mam zielonego pojęcia kim jest Olszewski xD. Jestem chyba trochę za młody, ale dla mnie to żaden autorytet.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@lakukaracza_: bandera miał wpływ na rzeź wołyńską, typek stworzył ideologie przez która zginęło kilkadziesiąt tysięcy ludzi xD a porównywanie Piłsudskiego do terrorysty jest nie adekwatne. Cała akcja opierała się na kradzieży pieniędzy które potem zostały przeznaczone na organizację strzeleckie, spłacenie długów i generalnie cała zdobyta kwota poszła na organizację wojska etc. Moim zdaniem nie był to atak terrorystyczny a po prostu zuchwała kradzież.