•  

Tak wygląda piesek szczęśliwy ze swojej zabawki za 16zł. Wiele mu do szczęścia nie trzeba, temu piesku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    #pieseklenek #psy #pokazpsa #smiesznypiesek #fotografia #canon #mojezdjecie

źródło: IMG_41082.jpg

•  

@matra: fejk. Przed zrobieniem zdjęcia zapewne bohatersko przepłynął jezioro żeby zagryźć jakieś dziecko #pdk

•  

@Wejszlo raczej po zrobieniu, tutaj bubuś jest jeszcze suchutki ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@matra: oj tam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@matra: wydaje mi się, że z dziecka cieszyłby się bardziej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

+: 8_--_8, ErrAolo +2 innych
    •  

@matra: ewentualnie czasami potrzebuje rozszarpać jakieś dziecko albo pogryźć losowego przechodnia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

+: 8_--_8, luvdeluxe +2 innych
    •  

@matra podniósł uszy bo usłyszał w oddali krzyczące dziecko

+: 8_--_8, luvdeluxe +1 inny
    •  

@matra: Ostatnio kupiłem 2 takie kółka - puller się to nazywa. Sporo droższe, ale też świetna zabawa.

•  

45 plusów i już główna :o?

•  

Standardowe pytanie moje- poproszę o setup( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@matra: weź go w kaganiec zanim komuś krzywdę zrobi

•  

Komentarz usunięty przez moderatora

+: maxbmx
    •  

16 zł? Paaani jakie złodziejstwo, znam sklep który sprzedaje po 15 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

•  

Pani tak nie krzyczy na mojego psa! On sie tylko tak bawi. Bubuś... Do nogi. Nie gryź córki sąsiadki...

pokaż spoiler Wredna córka sąsiadki ma za swoje. Bubuś ją zagryzł bo go sprowokowała.

•  

@matra: Bubus lubi sobie tez nasrac randomowo gdzies na chodnik.

•  

Celownik słowa piesek to pieskowi, nie piesku.

•  

@matra: ulubiona rasa patologii społecznych więc nie ale dziękuję, już wolę ludzi z jamnikami czy upierdliwymi ratlerkami. I wiem, z pewnością akurat ten nie gryzie i ma łagodne usposobienie, bo przecież wszystko zależy od wychowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

To nie pies, to dzik.

Potwierdzone przez Polski Związek Łowiecki

•  

@matra: No niestety ale wstawiłaś zdjęcie tej świni na wykopie gdzie nie lubimy rasy tych świń. To tak jakby jakiś wykopek wrzucił zdjęcie swojego kota/kotki na forum dla miłośników świnek morskich, myszek, szczurów i chomików etc. :P

•  

•  

"Temu piesku"? Japierdole xD

•  

@Kieres: Ty pewnie mądry jesteś, też tak mówisz? xDD

•  

•  

@Wejszlo: Właśnie miałem to napisać że pewnie zagryzł jakiegoś dzieciaka i zabrał mu zabawkę! :D

•  

@glx_glx a jaka to jest rasa psa?

•  

Jak już chcesz mieć takie śmiercionośne stworzenie to przynajmniej smycz i kaganiec zakładaj jak wychodzisz z tym czymś do ludzi. Chwila nieuwagi i możesz zniszczyć życie losowej rodzinie.

+: Michrou
    •  

Kaganiec i smycz jest obowiazkiem. Wyjątkowo nie lubie tej rasy psów, właścicele zazwyczaj cechują się podobnymi atrybutami, bmw, łysa głowa, agresywne nastawienie do świata, wulgarny język i wszelkie inne oznaki tzw patolki.

+: Michrou
    •  

•  

•  

•  

@Zielony34: nie muszę mieć pojęcia jaka to rasa, wystarczy mi że jest zbyt podobny do pitbulla czy innego amstafa, ras które odpowiadają za większość poważnych pogryzień. Jakoś nie słyszałem żeby źle wychowany jamnik czy cocker-spaniel prawie zagryzł dziecko

•  

@JesiennyMinistrantzKokainom: Miałem Amstaffa i tak się składa, że mieszkam z Pieskiem Lenkiem idioto ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

nie muszę mieć pojęcia jaka to rasa, wystarczy mi że jest zbyt podobny do pitbulla czy innego amstafa, ras które odpowiadają za większość poważnych pogryzień. Jakoś nie słyszałem żeby źle wychowany jamnik czy cocker-spaniel prawie zagryzł dziecko

@moon_bluebird: xD

•  

•  

•  

spierdolenie umysłowe to mają twoi rodzice, że wogóle się pojawiłeś na świecie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Zielony34: przegiąłeś stary, nie jedzie się po rodzicach. Kończę w tym momencie z tobą dyskusje. Nie mam zamiaru dyskutować z tak prymitywną osobą.

•  

przegiąłeś stary, nie jedzie się po rodzicach. Kończę w tym momencie z tobą dyskusje. Nie mam zamiaru dyskutować z tak prymitywną osobą.

@JesiennyMinistrantzKokainom: wal się pajacu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

dlaczego moderacja kasuje moje wypowiedzi, a spierdoliny umysłowe nadal piszą? Taka niezależność? Może się chociaż ktoś przyzna, kto moderował ten wątek? No tak, to wykop, moderacja to to samo szambo umysłowe... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Zielony34:

spierdolenie umysłowe to mają twoi rodzice, że wogóle się pojawiłeś na świecie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      patrzcie go, a dopiero co pisał jak to nie może znieść wykopków plujących jadem. Hipokryzja lvl expert, i jeszcze się chwali że sam ma amstafa XDD. Właśnie z uwagi na występowanie takich dzbanów w społeczeństwie zakazał bym posiadania tych ras.

•  

patrzcie go, a dopiero co pisał jak to nie może znieść wykopków plujących jadem. Hipokryzja lvl expert, i jeszcze się chwali że sam ma amstafa XDD.

@moon_bluebird: naucz się analfabeto czytać ze zrozumieniem. Zacytuj, gdzie pisałem coś o wykopkach plujących jadem. Zanim się weźmiesz za rozmowę, odrób lekcje.( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@moon_bluebird: Powiedz proszę znawco jakiej rasy jest ten pies?

•  

@Wredot: To nawiązanie do filmu "Oczko się odlepiło temu misiu" - ten cytat to klasyk, nie hejtuj jak nie wiesz o co chodzi :)

•  

@matra: Sami fachowcy od TTB ( ͡° ʖ̯ ͡°) Szkoda tylko, że nie wiedzą co to za rasa. Piękna psinka!

•  

@Jendrazzz: znawco? gdzieś pisałem że się znam na psach? Nie interesuje mnie jaka tor rasa, nie chciał bym też mieć w swoim otoczeniu nikogo z psem podobnym do pitbulla niezależnie od twierdzeń właścicieli czy specjalistów na temat łagodności tej czy innej rasy.

•  

moon_bluebird 39 sek. temu 0
      @Jendrazzz: znawco? gdzieś pisałem że się znam na psach? Nie interesuje mnie jaka tor rasa

@moon_bluebird: Skoro się nie znasz to nie do końca rozumiem czemu zabierasz głos w dyskusji. W myśl powiedzenia "nie znam się to się wypowiem"?

•  

@Jendrazzz: o to przepraszam, zapomniałem spytać opa i klikę wykopowych psiarzy zgodę na zabranie głosu XD. Pozdrawiam

•  

@moon_bluebird: Nie jestem wykopowym psiarzem, po prostu znam się na psach typu TTB i uwierz, że każda z tych ras jest inaczej predysponowana a to jak się zachowują zależy w 99% od ich właściciela. Nie zabieram też głosu w tematach, o których nie mam pojęcia, ponieważ to nie wnosi absoutnie żadnej wartości do dyskusji, dobrze jest wypowiadać merytorycznie.

•  

@Jendrazzz:

każda z tych ras jest inaczej predysponowana a to jak się zachowują zależy w 99% od ich właściciela
      sztandarowy argument, co nie zmienia faktów że to właśnie te rasy odpowiadają za zdecydowaną większość poważnych pogryzień. Dla mnie to wystarczający argument do zakazania lub bardzo mocnego obostrzenia możliwości posiadania tych psów. Zdecydowana większość ras nawet pomimo złego wychowania nie będzie stanowiła zagrożenia dla życia i zdrowia osób z nimi się stykających.

•  

@moon_bluebird: " te rasy odpowiadają za zdecydowaną większość poważnych pogryzień", znowu robisz to samo, p
      odaj źródło, proszę.

•  

@Jendrazzz: ciąg dalszy:

the bullterrier (pit bull) was responsible for the highest number of deaths
      źródło: https://en.wikipedia.org/wiki/Fatal_dog_attacks_in_the_United_States#Journal_of_the_American_Veterinary_Medical_Association:_2000%E2%80%932009
      Miłej lektury, polecam szerzej się przyjrzeć tym statystykom, pouczająca lektura ...

•  

@moon_bluebird: Hej :) Najpierw "Do widzenia" a potem kontynuujesz, więc chętnie odpowiem. W wykazach ras niebezpiecznych są też ubóstwiane owczarki niemieckie (gryzące częściej niż psiaki na temat, których się wypowiadasz), husky, malamuty, boksery, kundelki. Zapewne wymienione przez Ciebie zestawienia zawierają także tak zwane psy w typie rasy (oznacza to nierodowodowe psy urodzone poza uznanymi związkami kynologicznymi z którymi miłośnicy wszystkich rasowych psów nie chcą mieć zazwyczaj wiele wspólnego). Psy TTB nie są to łatwymi rasami psów i oczywiście nie dla każdego. Ważne jest zapewnienie psu odpowiedniej ilości ruchu i przede wszystkim konsekwencja przewodnika. Szkoda, że idziesz w zaparte co wyklucza konstruktywną dyskusję i może ją na tym zakończmy bo naprawdę masz dość mgliste pojęcie o psach i nie wiem co chciałbyś mi udowodnić. To tak jakbym wypowiadał się na temat motoryzacji mówiąc, że wszystkie czerwone samochody są sportowymi bo taki kolor zwykle mają Ferrari a to tak nie działa.
      Kończenie wypowiedzi "Pozdrawiam" (od razu poczułem się zdrowszy) bądź "Dziękuję do widzenia" są nieco groteskowe. Podałeś także artykuły o psach w Ameryce, dla odmiany poczytaj o psiakach w Europie https://www.o2.pl/galeria/oto-najbardziej-agresywne-psy-mozesz-sie-zdziwic-5947333300408961g tu nawet demonizowane przez Ciebie Pitbulle są dopiero na 9 miejscu na 10 a przed nimi są nawet jamniki.

•  

@Jendrazzz:

Szkoda, że idziesz w zaparte co wyklucza konstruktywną dyskusję
      Kończenie wypowiedzi "Pozdrawiam" (od razu poczułem się zdrowszy) bądź "Dziękuję do widzenia" są nieco groteskowe

może faktycznie trochę przesadziłem z tym dziękuję, do widzenia etc., co nie zmienia faktu że podałem twarde argumenty które chciałeś a które jednoznacznie pokazują jakie to rasy psów są statystycznie najbardziej niebezpiecznymi. Czekam na merytoryczne argumenty podważające statystyki, ale może wybierz źródło inne niż o2 bo to równie wiarygony portal co pudlek (ten sam skład redakcyjny nawiasem mówiąc). Trochę głupio to wypada merytorycznie w zestawieniu do tego co ja podesłałem (choćby pod kątem bilbiografii i ilości użytych materiałów). Masz prosty, twardy dowód, psy rasy pitbull i pochodne w stanach powodują najwięcej wypadków śmiertelnych. Olać resztę które powodują mniejsze obrażenia, jak choćby chow chow, ratlerki i inne małe szczekliwe rasy czy też owczarki. To zasrane pitbullo-podobne rasy/mieszańce/odmiany powodują najwięcej poważnych przypadków pogryzień ze zgonami włącznie. Nie ma żadnych logicznych i merytorycznych przesłanek do utrzymania psów tej rasy i pochodnych, gdyż praktycznie we wszystkich zastosowaniach użytkowych znajdą się lepsze, i bezpieczniejsze rasy. Te psy zostały specjalnie wyhodowane przez człowieka tak aby cechowały się dużą agresją, niewrażliwością na ból, zawziętością i sprawnością fizyczną. I nie dziwne że spośród wszystkich ras akurat te powodują najwięcej przypadków skutecznych zagryzień ludzi.

•  

@Jendrazzz: suma sumarum podaj proszę wiarygodne/naukowe uzasadnienie że psy nazwijmy to pitbullowate i pochodne wcale nie są takie groźna, a statystyki się mylą. Bo artykułów psiarzy je hodujących lub uwielbiających można sobie znaleźć pierdylion, co wcalenie nie czyni je obiektywnymi, dałem ci artykuł z twardymi danymi statystycznymi z przełomu kilkudziesięciu lat.

•  

@moon_bluebird: Fakr, o2 to pudelek ale to pierwszy wynik z google więc wrzuciłem. Poniżej masz kilka zestawień:
      https://www.zpazurem.pl/artykuly/psy_ras_uznanych_za_agresywne-_prawo,_a_codziennosc
      https://dinoanimals.pl/zwierzeta/agresywne-rasy-psow-top-10/
      https://www.psy.pl/agresywne-niebezpieczne-psy-lista/
      Nie wiem skąd jesteś ale o ile mieszkasz do ok 100 km od Trójmiasta to bardzo chętnie podjadę do Ciebie z moim psiakiem i zobaczysz jakie to fantastyczne bydle :) Zazwyczaj ludzie boją się Amstafów, Staffików, Amstaffów ze względu na ich budowę - są mocno umięśnione i silne ale zapewniam Cię, że dobrze ułożone psiaki są naprawdę cudowne. Mój pies w przypadku włamania do mojego domu obawiam się, że by złodziejom donosił kolejne zabawki aby jemu rzucali i się z nim bawili. Np. Staffiki kochają ponad wszystko ludzi (psy zazwyczaj tolerują te, które są spolegliwe na znanym przez nie terenie, które uznają za swój- ze względui na to, że są zwierzętami dominującymi ). Podobne zachowania zaobserwujesz także pośród ryb akwariowych np. pyszczaków z jezior Malawi czy tanganika - są to ryby bardzo terytorialne i gdy wpuszczasz nową rybę, musisz nieco przearanżować akwarium aby nie doszło do "zadymy. W U.S.A. Pitbulle są jedną z najpopularniejszych ras i stąd też taka dysproporcja w przypadku ataków. Wiem to nie z artykułów czy książek ale z racji mojego zawodu - bardzo dużo podróżuję po świecie. Mój pies złamał niejeden stereotyp dotyczący rasy i naprawdę byłbym szczęśliwy gdybyś miał okazję się z nim spotkać i wyrazić swoją opinię po kontakcie z nim.

•  

@moon_bluebird: Chyba odpowiedziałem Ci w trakcie pisania poprzedniego posta na Twoje kolejne zapytanie. Gwarantuję Ci bezpieczeństwo w 100%.

•  

@Jendrazzz: nie twierdzę że twój pies mnie zabije ;) czy też narobi mi strachu lub też nie daj Boże pogryzie. Problem tkwi w twardej statystyce. Polska swego czasu była najbardziej zajamniczonym krajem na świecie i to wcale nie jamniki wiodły ów czas prym w ilości pogryzień. Problemem są specyficzne uwarunkowania rasy pod kątem profilu psychologicznego oraz predyspozycji fizycznych, gdzie w przypadku ras pitbullowatych jasno widać że te rasy zostały stworzone do obrony/zabijania. Wiem że znajdą się naprawdę świetne psy wśród tych ras, co w niczym nie zmieni statystyk. Te psy są potencjalnie w uj niebezpieczne i to one wiodą niechlubny prym wśród fatalnych ataków na ludzi. Potencjalnie bo nigdy nie wiesz czy akurat ten na którego trafiasz na ulicy przy posesji z otwartą bramą jest akurat tym fajnym psiakiem, czy jebanym mordercą. Taka prawda. Jestem przyrodnikiem od ponad 20 lat i miałem wielokrotnie nieciekawe przygody z luzem wałęsającymi się psami (całe szczęście wilki u nas rozwiązały ten problem w dużej mierze), znam dobrze ryzyko związane z takimi sytuacjami, stąd im mniej potencjalnie śmiercionosny pies, tym lepiej dla ludzi mieszkających/ przebywających obok.

•  

@moon_bluebird: "Ja" biję moją dziewczynę codziennie a Ty nigdy jej nie uderzyłeś ale statystycznie bijemy dziewczyny co 2 dzień. Pogryzienie przez psy typu terrier bull (TTB) jest oczywiście dużo bardziej medialne niż pogryzienie przez kundelki. Zauważ, że statystyki ras uwzględniają psy rasowe, nie natomiast kundelki a tych jest najwięcej na świecie. Uważam natomiast, że ludzie chcący posiadać silne psy powinni przejść psychotesty, ponieważ taki pies jak słusznie zauważyłeś może być bronią, która może wyrządzić komuś krzywdę. Naprawdę cieszę się, że nasza rozmowa toczy się teraz zupełnie inaczej niż na początku. Ja zanim zdecydowałem się na "tego typu" #pdk psa bardzo dużo czytałem o cechach rasy, zachowaniu, wadach ich oraz zaletach. Jestem ojcem dwójki dzieci i nigdy świadomie nie narażałbym ich na niebezpieczeństwo. Mieszkam w Gdyni - średniej wielkości mieście, gdzie w bloku mam wielu sąsiadów, więc musiałem z psem pracować aby nie miał lęku separacyjnego (wycie, szczekanie, ujadanie) oraz mam dom na wsi w Borach Tucholskich gdzie sąsiedzi mają luźno biegające psy i koty. Nigdy nie zdarzyła się jeszcze reakcja agresywna mojego psa na inne zwierzęta, wręcz lubi koty. Kiedyś miałem dość podobne do Ciebie poglądy ale ogromne wrażenie na mnie wywarł jeden moment gdy pojechałem z moją niespełna roczną córką w odwiedziny do kolegi, który miał amstaffa. Moja córka siedząc mi na kolanach zasnęła, Położyłem ją ok 1m od siebie na łóżku po czym siedzący obok nas (też na kanapie a jakże amstaff) w trosce o to aby było córce ciepło położył się obok niej otaczając Ją swoim ciałem. Mimo(pies nie był mi obcy), że wywołało to we mnie niepokój patrzałem na to z naprawdę wielkim podziwem. Wbrew pozorom po przeczytaniu wielu artykułów dowiedziałem się, że są to idealne psy dla dzieci, ponieważ traktują je nad wyraz delikatnie, są wobec nich opiekuńcze i co ma duże znaczenie mają ogromny próg bólu dzięki czemu gdy dziecko pociągnie za ogon bądź łapkę, ucho, etc., nie zrobi to na psie większego wrażenia.

•  

@Jendrazzz:

Pogryzienie przez psy typu terrier bull (TTB) jest oczywiście dużo bardziej medialne niż pogryzienie przez kundelki.
      No jest, bo wedle statystyk częściej kończy się zgonem, w podanych przeze mnie źródłach "kundelki" też były ujęte. No wybacz ale medialne jest to co jest bardziej szokujące, czego się innego spodziewasz w scenariuszach ataków psów? W którymś ze źródeł które ci wymieniłem jedne z pierwszych miejsc jeśli chodzi o pogryzienia zajmowała któraś z mniejszych ras, ale po co się z tym rozpisywać skoro rany zagoiły się po dwóch czy trzech tygodniach? Wybacz ale podobny epizod z udziałem pitbulla tak lekko się nie skończy, co potwierdzają statystyki,

Uważam natomiast, że ludzie chcący posiadać silne psy powinni przejść psychotesty, ponieważ taki pies jak słusznie zauważyłeś może być bronią, która może wyrządzić komuś krzywd
      jak najbardziej popieram, wręcz uważam że tego typu praktyka powinna być podstawą dalszego utrzymania tych ras.
      Wiem, uśredniam sytuację, ale dla mnie jest to wymierny czynnik przydatności/zagrożeń danej rasy. Akurat wśród psów mamy ich tak dużą różnorodność, że chyba najwyższa pora zacząć robić porządek z rasami powodującymi największą ilość poważnych pogryzień/zgonów. Co najważniejsze, zdecydowana większość tych epizodów miała miejsce w przypadkach nie obejmujących obrony właścicieli/posesji przed bezpośrednim zagrożeniem, lecz psów puszczanych luzem.

•  

@moon_bluebird: I Twoją konkluzją jakże słuszną, będącą przykładem akademickiej dyskusji na dzisiaj zakończmy tą kulturalną i naprawdę przyjemną rozprawę, ponieważ nie wiem jak Ty ale ja jutro muszę wstać bardzo wcześnie i zrobić inspekcję systemu scrubberów na statku o 7:00 a mam kawałek drogi z hotelu na statek. Życzę spokojnej nocy i tego abyś kiedyś napotkał na swojej drodze fajne TBB, które pozwoliłby by zmienić Twoją opinię na temat ras tych psów :) Jeżeli będziesz miał ochotę też jutro podyskutować o tym dlaczego pitbulle (nie mylić z amstaffami ani staffikami) częściej atakują od innych psów to z chęcią pociągnę ten temat i bardzo przyjemną skądinąd rozmowę :)

•  

@Jendrazzz: dzięki za dyskusję, pozazdrościć fuchy na statkach bo i dla lądowego przyrodnika morskie klimaty to łakomy kąsek. Spokojnej nocy i Tobie również przyjacielu, niech nam los obydwu zaoszczędzi przykrych epizodów z psami na korzyść tych przyjemnych, a przyszłych rozmów czy to o psach czy o innych tematach z tobą nie omieszkam, bo nie łatwo tu znaleźć wśród gawiedzi wykopowej wspólny język i rozmowę co by każdemu korzyść jakąś mogła przynieść ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@maxbmx: oh, to musisz nas skrzętnie omijać, bo cię jeszcze mój mały groźny piesek znajdzie i co wtedy? ( ͡° ͜ʖ ͡°) mogłabym również zaprosić do spotkania, żebyś dowiedział się w swoim życiu czegoś więcej, ale oh, wait ( ͡º ͜ʖ͡º) wypowiedzi, które zaplusowałeś również sporo o tobie świadczą.
      @adam-photolive: nie kasuję exifów. C7Dmk2 + C70-200 2.8, dalej nie pamiętam, ale standardowo staram się utrzymywać możliwie najniższe iso dla niezbyt dużej przysłony i krótkiego czasu naświetlania, tak żeby złapać ostrość tam gdzie jej miejsce i żeby nie było poruszone ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
      @albertbranka: przereklamowane jak dla mnie. U nas się nie sprawdzi, bo standardy są za duże na jej japę, a ringo ma, uwaga, od kwietnia - wiesza się na nim, szarpiemy się z nią - to silny pies jak na swój gabaryt, a ringo dalej żyje, także ja mam zaoszczędzone sporo złotówek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      @moon_bluebird: moment, że niby najpierw pociskasz ludziom od patolki, a potem narzekasz, że ciężko o merytoryczną dyskusję? Przecież sam się prosisz o obrzucanie błotem. To jakbyś wchodził do sklepu z miną jakbyś miał gówno pod nosem, a potem narzekał, że ekspedientka nie szczerzy się od ucha do ucha, bo raczyłeś coś kupić.
      Ja nigdy nie miałam problemów z rozmową na temat rasy mojego psa, której na wykopie praktycznie nikt nie zna, rasą mojego śp. psa, o której na wykopie wiedza co najmeniej marna, czy rasami TTB, którymi aktywnie się interesuję, co po wykopie widać - ktoś musi, żeby potem takie imbecyle jak powyżej nie rzucały się jak gówno w przeręblu. Pewnie i tak się będą rzucać, bo taka mentalność pantofelka, który nie chce przyjąć do siebie czegoś, czego nie zna, a jak nie zna, to się boi, jak się boi, to nienawidzi, jak nienawidzi, to chce zabić - jest normalna nie tylko na wykopie.
      Mnie nie interesuje świat ani tym bardziej USA, ponieważ wiem dlaczego statystyki wyglądają tam tak, a nie inaczej i to wiele tłumaczy. Mnie interesuje Polska, w której się urodziłam, w której mieszkam i w której posiadam psy/psa. A w tej Polsce odsetek gryzących APBT wg statystyk prowadzonych do 2012 roku to.. olaboga niecały procent. PROCENT (konkretniej jego połowa). Na sto. Ale i tak przyjdzie jeden z drugim idiota, który nawet nie wie jak pitbull wygląda i będzie się wygrażał jakby to nie skopał psa za samo bycie psem, bo zdjęcie zobaczył.
      Mój pies był już kundelkiem, boserkiem, amstaffem, pitbullem, dobermanem i chujwie czym. Świadomość ludzi jest porażająca, a jeszcze bardziej przykre jest to, ilu z nich jest znawcami w tematach, o których zielonego pojęcia nie mają.
      @Jendrazzz: jak chcesz to Ci potem podrzucę polskie statystyki. W pracy mam linki za statystykami, które jasno pokazują, że APBT to i tak cały chuj. Co do historii - podejrzewam, że znasz, jednak jeżeli nie znasz, to polecam http://lubimyczytac.pl/ksiazka/198143/pitbull---amstaff-wsciekla-bestia-czy-cudowny-fenomen-psiego-gatunku - fajny bezstronnie napisany tekst o tym jak człowiek jest w stanie zepsuć rasę nie tylko bawiąc się jego genetyką.

•  

U nas się nie sprawdzi, bo standardy są za duże na jej japę

@matra: No ja mam bullka, morda jak krokodyl a 20 kg waży. Nawet ten największy by obrobił. Stosunkowo to wytrzymałe, taki dziwny materiał piankowy, ale fakt faktem cena przesadzona. Jednak są bardzo lekkie, a duże i fajnie toczą się po śniegu, pieseł mój głównie aportuje.

•  

@albertbranka: no to jakbyś o moim ringu pisał. Dla staffików mega polecane, ogólnie młoda jest typem terriera, jest dosyć drobna i wąska, japę też ma nie największą. Na ostatnich zawodach usiłowałam ją nakręcić na wiszącego na ekspozycji pullera, na marne ¯\_(ツ)_/¯ za to na tym lata w powietrzu przepięknie ( ͡° ͜ʖ ͡°)