•  

  1 448 - 1 = 1 447
  Tytuł: Ogień i furia. Biały Dom Trumpa
  Autor: Michael Wolff
  Gatunek: literatura faktu
  ★★★★★☆☆☆☆☆

  Za każdym razem gdy widzę książkę reklamowaną hasłami w stylu 'Najbardziej sensacyjna premiera 20XX roku!' czy 'Podmiot/osoba robiła wszystko, by nie dopuścić do ukazania się tej książki…' to zapala mi się czerwona lampka. Chęć zagłębienia się w meandry amerykańskiej polityki spowodowała jednak zignorowanie świateł ostrzegawczych i teraz mogę z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że był to błąd.

  Ogień i furia Michaela Wolffa opowiada o pierwszym roku w Białym Domu Donalda Trumpa i jego administracji. Wszystko fajnie, tylko w zasadzie cała książka opiera się na rozmowach off the record z ludźmi z najbliższego otoczenia Trumpa - co czyni Ogień i furię dla przeciętnego czytelnika, książką kompletnie nieweryfikowalną. Na 470 stron znalazłem 5(!) przypisów z czego wszystkie nie są odnośnikami do źródeł tylko najczęściej rozwinięciami skrótów.

  Ogień i furię bez najmniejszych oporów postawiłbym na półce zaraz obok książek z serii Niebezpieczne związki <Imię i nazwisko popularnego polskiego polityka>. To taki Sumliński tylko dłuższy, nudniejszy i mniej obfity sensację oraz "inspirację" klasykami literatury popularnej.

  #bookmeter #ksiazki #swiat

  źródło: ecsmedia.pl

  •  

   Tytuł: Ogień i furia. Biały Dom Trumpa
   @MartinMartinez:
   Twój wpis wygląda na błędny. Prosimy o stosowanie się do kilku prostych zasad.
   Tag bookmeter (sluży on tylko do wpisywania przeczytanych książek)!

   Regulamin zabawy dostępny tutaj

   Schemat odejmowania: [Wynik z poprzedniego wpisu] - [Twoja liczba przeczytanych książek] = [Wynik odejmowania]
   np. 110 -10 = 100 książek
   następnie zdjęcia, opis itp.
   na końcu tagi.

Gorące dyskusje ostatnie 12h