•  

  Ale wielu ten Biedroń boli

  https://twitter.com/wojciechmoskala/status/1094841701246689281

  Ja sam nie wierze w te 16% ale te 10-12%
  i w to że Korwin ma 3% a nie 0%

  #polityka #polska #biedron #4konserwy #neuropa #dobrazmiana

  źródło: 1.png

  •  

   @Lukardio: Wysokie poparcie nowych partii to zawsze źydowski spisek. No chyba, że chodzi o kukiza, wtedy akurat nie.

  •  

   @Lukardio: widzę że dzisiaj późno doszły screeny od prowadzących... a Biedroń jak będzie miał 5-8% to będzie sukces

  •  

   @Lukardio jest finansowany przez Niemców i proponuje rozwiązania gospodarcze korzystne dla Niemiec
   Za coś takiego powinno się polityków skazywać, ale nie w tym kraju i nie w tych czasach

  •  

   @CaveoPoland: W sensie problemem sa cyfry poparcia dla Biedronia, a nie chorzy na paranoję homofobicy, dla których największym problemem jest orientacja seksualna i niemiecki spisek?

  •  

   @johny-kalesonny: Problemem dla Biedronia jest tragiczny program i brak kadr. A to że pomagały mu niemieckie fundacje w czasach jego prezydentury to fakt. Przecież to co prezentuje Biedroń to najgorsze co może być - lewica światopoglądowa i lewica gospodarcza.

  •  

   : W sensie problemem sa cyfry poparcia dla Biedronia

   @johny-kalesonny: Problemem jest, że poparcie dla Biedronia jest równoznaczne ze spadkiem poparcia dla PO. Był zamysł żeby odebrać jakiś procent wyborców PiS, a okazało się, że to wyborcy PO odeszli. I cały misterny plan w pi#du.
   Więc już zaczyna się nagonka na Biedronia, że sponsorują go Niemcy, bo to tylko PO wolno ciągnąć od nich kasę.
   Że nie wie co robi i tym podobne, a to jest dopiero początek jego problemów z PO!
   #lewackalogika

  •  

   A to że pomagały mu niemieckie fundacje w czasach jego prezydentury to fakt

   @CaveoPoland: Tzn. które konkretnie, w jaki sposób i jakie to ma znaczenie?

   Przecież to co prezentuje Biedroń to najgorsze co może być - lewica światopoglądowa i lewica gospodarcza.

   @CaveoPoland: Program ma raczej fatalny (koszty jego rozwiązań są absurdalnie wysokie dla naszej gospodarki). Lewica gospodarcza też ma sens wtedy, kiedy jest racjonalna - wolny rynek i zdroworozsądkowizm a'la Korwin to debilizm wyższych lotów, który szkodzi większości ludziom. Z drugiej strony zasiłki, które kosztują 60% dochodu państwa, sztywne reguły dla socjalu - to też głupota.

   Ale lewica światopoglądowa to akurat bardzo dobrze, szczególnie w Polsce gdzie osoby LGBT są dyskryminowane na wielu poziomach.

  •  

   Ale wielu ten Biedroń boli
   @Lukardio: Każdego, kto chce się pozbyć Kaczyńskiego i wszystkich naśladowców z polityki. Nie ma w tym nic złego.

  •  

   Więc już zaczyna się nagonka na Biedronia, że sponsorują go Niemcy, bo to tylko PO wolno ciągnąć od nich kasę.
   Że nie wie co robi i tym podobne, a to jest dopiero początek jego problemów z PO!


   @jaryba13: Co? :D

   Ogólnie to aktualne poparcie dla Biedronia nie jest miarodajne, bo dalej jest efekt nowości partii. Ale biją w niego głównie prawaki, bo jak to GEJ i SODOMITA ma czelność krytykować wybór SUWERENA i NARODOWE WARTOŚCI!

   Biedroń stawia Polsce słuszną diagnozę

  •  

   @johny-kalesonny: Ma to znaczenie bo te fundacje były wspierane przez Niemiecki rząd a jeśli ktoś myśli że one robią coś za darmo to jest głupi - przyjdzie czas gdy się odezwą i trzeba będzie zagrać dla Niemiec.
   Gospodarczo najlepszy jest centryzm - równowaga pomiędzy socjalem a liberalizmem.
   Nie ma w Polsce żadnej dyskryminacji lgbtqwerty, po prostu nie są im przyznawane żadne przywileje i słusznie. Zresztą zajmowanie się problemem 1% ludzi w Polsce na tak szeroką skalę jest głupotą, są o wiele ważniejsze rzeczy do zrobienia.

  •  

   Ma to znaczenie bo te fundacje były wspierane przez Niemiecki rząd a jeśli ktoś myśli że one robią coś za darmo to jest głupi - przyjdzie czas gdy się odezwą i trzeba będzie zagrać dla Niemiec.

   @CaveoPoland: W jaki sposób fundacje miałyby tworzyć dźwignie na politykach? Co konkretnie może taka fundacja zrobić Biedroniowi? Już nie mówiąc o tym, że taka teza potrzebuje bardzo silnych dowodów, bo jest trochę absurdalna

   Nie ma w Polsce żadnej dyskryminacji lgbtqwerty, po prostu nie są im przyznawane żadne przywileje i słusznie

   @CaveoPoland: Nie mogą formalizować związków, są stygmatyzowani na ulicy i w przestrzeni publicznej, jak i też przez takie instytucje jak Kościół Katolicki.

   Uprzedzając kolejny kretynizm wysokich lotów, brak małżeństw homoseksualnych JEST dyskryminacją, ponieważ zakłada istnienie tylko jednej słusznej orientacji (heteroseksualnej), podczas gdy homoseksualna jest jak najbardziej zdrowa i normalna. Argumentując "no ale przecież hetero też nie mogą brać ślubu z ludźmi swojej płci" to stwierdzenie na równi z tym, że "chrześcijanie nie są dyskryminowani w krajach szariatu, bo przecież mogą wyznawać islam, a muzułmanie też nie mogą przechodzić na chrześcijaństwo". Fuck logic

  •  

   Nie ma w Polsce żadnej dyskryminacji lgbtqwerty

   @CaveoPoland: Jaki ty jesteś głupi to ja nawet nie mam słów XD

  •  

   @czikapu: Ale tutaj @CaveoPolandma rację związek 2 facetów rodziną nie jest.
   Jasno określa to Art. 18 Konstytucji RP, gdzie rodzina to trwały związek między kobietą a mężczyzną, innej opcji nie ma.

  •  

   Jasno określa to Art. 18 Konstytucji RP, gdzie rodzina to trwały związek między kobietą a mężczyzną,

   @jaryba13:

   1. Mówi o małżeństwie jako związku kobiety i mężczyzny, nie rodzinie:

   Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej.

   Rodzina nie jest zdefiniowana tutaj w małżeństwie, i w sumie słusznie, bo co z osobami samotnie wychowujące dzieci? Co z parami homoseksualnymi, które wychowują dzieci? To też są rodziny

   2. Jeśli chodzi o małżeństwa to jest to punkt do redefinicji, by stan de iure odpowiadał stanowi de facto, w którym ludzie wiążą się w związkach homoseksualnych.

   +: restecp
  •  

   @johny-kalesonny: Tutaj masz interpretację.

   https://wypracowania24.pl/wos/2904/konstytucja-rp-art-18

   Rodziną są małżonkowie i ich dzieci. Rodzina jest podstawową komórką społeczną i jej pierwszym zadaniem jest wychowanie potomstwa. Użyte w Konstytucji pojęcie rodzicielstwa mówi jednak, że rodziną będzie również samotny rodzic z dzieckiem (tzw. rodzina niepełna).

  •  

   @czikapu: bo dwóch facetów żyjących razem to nie jest żadna rodzina.
   @johny-kalesonny: Gównem a nie dyskryminacją, jest jedna słuszną orientacja i owszem są od niej odstępstwa takie jak homoseksualizm ale w żadnym wypadku to nie jest normalne. Dyskryminacja by była gdyby homoseksualizm był przestępstwem. Tymczasem homoseksualiści mogą sobie żyć w Polsce normalnie(w miarę) tylko nie posiadają przywilejów dostępnych tylko dla heteroseksualnych którzy mogą tworzyć rodziny.

  •  

   @jaryba13:

   1. Wypracowania24.pl :D
   2. Tam jest napisane dokładnie to, co napisałem (rodzin nie definiuje się w obrębie małżeństw):

   Użyte w Konstytucji pojęcie rodzicielstwa mówi jednak, że rodziną będzie również samotny rodzic z dzieckiem (tzw. rodzina niepełna).

   ---

   Gównem a nie dyskryminacją, [heteroseksualizm] jest jedna słuszną orientacja i owszem są od niej odstępstwa takie jak homoseksualizm ale w żadnym wypadku to nie jest normalne.

   @CaveoPoland: Według konserw i specjalistów od socjologii i seksualności człowieka, takich specjalistów spod budki z piwem. Homoseksualizm jest jak najbardziej normalną i zdrową orientacją człowieka, powie Ci to każdy rzetelny seksuolog na globie.

   Dyskryminacja by była gdyby homoseksualizm był przestępstwem.

   Tymczasem w świecie racjonalnych ludzi mamy na to definicję:

   Dyskryminacja (łac. discrimino – rozróżniam) oznacza odmienne traktowanie różnych podmiotów, które znajdują się w podobnej sytuacji.

   Osoby homoseksualne w stałych związkach są w podobnej sytuacji, co osoby heteroseksualne. Jednak odmawia im się tych samych praw, co osobom heteroseksualnym, z powodu ignorancji i dziwnych uprzedzeń. To wprost udowadnia dyskryminacje osób homoseksualnych.

   tylko nie posiadają przywilejów dostępnych tylko dla heteroseksualnych którzy mogą tworzyć rodziny.

   @CaveoPoland: Osoby homoseksualne mogą (i tworzą) w Polsce rodziny, tylko jako samotni rodzice.

  •  

   @johny-kalesonny: Orzeczenie SN z 8 grudnia 1953 r., II C 1333/53, „Państwo i Prawo”, Nr 9 (1954), s. 903.

   zawarcie małżeństwa jest równoznaczne ze stworzeniem rodziny, natomiast podkreśla, że nie można do tego pojęcia zaliczyć konkubinatu
   W Polsce nie ma możliwości małżeństw jednopłciowych, więc też nie ma takich rodzin.Koniec.

  •  

   @johny-kalesonny: Oczywiście został uznany na podstawie przeprowadzonych badań i doświadczeń i jeśli tak to chętnie je zobacze. Do teraz jest prawdą to że orientacja homoseksualna ma wpływ(negatywny) na zdrowie psychiczne człowieka więc nie nazwał bym tego czymś normalnym.
   I osoby homoseksualne nie są w podobnych sytuacjach jak hetero. Nie są bo nie ma możliwości żeby stworzyć rodzine(wychować potomka)no chyba że znasz 2 gejów co urodzili swoje dziecko - jeśli tak - to sam będę popierał wprowadzenie tego póki co nie ma żadnych przesłanek za tym żeby wprowadzić związki partnerskie bo nie ma żadnych korzyści z tego dla społeczeństwa.

  •  

   @jaryba13: Dalej nie rozumiesz. Tu nie ma równoważności, tylko wynikanie w jedną stronę:

   Małżeństwo => rodzina jest prawdziwe na podstawie prawa
   Rodzina => małżeństwo jest fałszywe, kontrprzykład: osoby wychowujące samotnie dzieci są rodziną
   Małżeństwo <=> rodzina jest zatem fałszywe

   Rodzina jest następująco zdefiniowana w ustawie o świadczeniach cywilnych:

   rodzinie – oznacza to odpowiednio następujących członków rodziny: małżonków, rodziców dzieci, opiekuna faktycznego dziecka oraz pozostające na utrzymaniu dzieci w wieku do ukończenia 25. roku życia, a także dziecko, które ukończyło 25. rok życia legitymujące się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności, jeżeli w związku z tą niepełnosprawnością przysługuje świadczenie pielęgnacyjne lub specjalny zasiłek opiekuńczy albo zasiłek dla opiekuna, o którym mowa w ustawie z dnia 4 kwietnia 2014 r. o ustaleniu i wypłacie zasiłków dla opiekunów (Dz. U. z 2017 r. poz. 2092); do członków rodziny nie zalicza się dziecka pozostającego pod opieką opiekuna prawnego, dziecka pozostającego w związku małżeńskim, a także pełnoletniego dziecka posiadającego własne dziecko;

   art 3 pkt 16

  •  

   Oczywiście został uznany na podstawie przeprowadzonych badań i doświadczeń i jeśli tak to chętnie je zobacze.

   @CaveoPoland: Jest tego masa, ale proszę, pierwsze z brzegu, które wprost podaje wniosek "The American Psychiatric Association and the APA provide the aforementioned studies as the scientific evidence that homosexuality is a normal variant of human sexual orientation. The APA noted that homosexuality per se implies no impairment in judgment, stability, reliability, or general social and vocational capabilities."

   https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4771012/

   Do teraz jest prawdą to że orientacja homoseksualna ma wpływ(negatywny) na zdrowie psychiczne człowieka więc nie nazwał bym tego czymś normalnym.

   Co to za kretynizm? Na jakiej podstawie?

   I osoby homoseksualne nie są w podobnych sytuacjach jak hetero. Nie są bo nie ma możliwości żeby stworzyć rodzine(wychować potomka)

   1. Nie taka jest definicja i funkcja rodziny (płodność). Kontrprzykład: małżeństwa bezdzietne
   2. Osoby homoseksualne mogą rodzić dzieci (kobiety)
   3. Osoby homoseksualne posiadają dzieci ze związków hetero (mężczyźni)

  •  

   @johny-kalesonny: To jest jedna z podstawowych funkcji rodziny dla społeczeństwa. Co do 2 i 3 to nie będą dzieci homoseksualnego związku tylko pojedynczej części tego związku.
   Osoby homoseksualne w porównaniu z osobami heteroseksualnymi cechuje większe ryzyko zaburzeń psychicznych, myśli i prób samobójczych, samobójstw, nadużywania środków psychoaktywnych oraz samookaleczenia[173][174][175][176][177][178][179]. Przyczyny ich problemów ze zdrowiem psychicznym nie zostały w pełni wyjaśnione. Prawdopodobnie przynajmniej częściowo problemy te powoduje społeczna wrogość, stygmatyzacja i dyskryminacja[173][174][175][180][179]. Nie ma dowodów, że homoseksualizm sam w sobie jest zaburzeniem lub że jest przyczyną różnic w zdrowiu psychicznym między osobami homoseksualnymi a heteroseksualnymi[174][180].
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Homoseksualizm#Badania_naukowe

  •  

   To jest jedna z podstawowych funkcji rodziny dla społeczeństwa

   @CaveoPoland: To czemu rodzina nie jest zdefiniowana w oparciu o płodność? Pomijając fakt, że to nie jest podstawowa funkcja rodziny. 2 i 3 spełnia funkcję płodności takiej rodziny, ponieważ wychowywane dzieci są częścią rodziny według obecnej definicji rodziny, niezależnie od tego, czy obydwoje rodziców są z konkretnego formalnego związku (który tak btw nie jest wymagany do istnienia rodziny w sensie prawnym)

   Przyczyny ich problemów ze zdrowiem psychicznym nie zostały w pełni wyjaśnione. Prawdopodobnie przynajmniej częściowo problemy te powoduje społeczna wrogość, stygmatyzacja i dyskryminacja[173][174][175][180][179]. Nie ma dowodów, że homoseksualizm sam w sobie jest zaburzeniem lub że jest przyczyną różnic w zdrowiu psychicznym między osobami homoseksualnymi a heteroseksualnymi[174][180].

   @CaveoPoland: Sam sobie odpowiadasz

  •  

   Argumentując "no ale przecież hetero też nie mogą brać ślubu z ludźmi swojej płci" to stwierdzenie na równi z tym, że "chrześcijanie nie są dyskryminowani w krajach szariatu, bo przecież mogą wyznawać islam, a muzułmanie też nie mogą przechodzić na chrześcijaństwo". Fuck logic

   @johny-kalesonny:
   No i w jaki sposób to jest nielogiczne? Przecież właśnie napisałeś dowód na obalenie swojej tezy xD.

  •  

   @Flypho: Ponieważ chrześcijanie są dyskryminowani w krajach szariatu. Co to za idiotyczne zdanie, że chrześcijanie nie są dyskryminowani PONIEWAŻ nikt nie może wyznawać religii chrześcijańskiej? Na takiej samej zasadzie, tak samo kretyńskie zdanie brzmi, że osoby homoseksualne nie są dyskryminowane w Polsce, bo nikt nie może zawierać małżeństw homo seksualnych.

  •  

   tak samo kretyńskie zdanie brzmi, że osoby homoseksualne nie są dyskryminowane w Polsce, bo nikt nie może zawierać małżeństw homo seksualnych.

   @johny-kalesonny:
   Ale wytłumacz mi co w tym kretyńskiego xD. Nazwanie czegoś kretyńskim to trochę słaba opcja.

  •  

   @Flypho: To nie jest oczywiste?

   Dyskryminacja (łac. discriminatio – rozróżnianie) – forma nieuzasadnionej marginalizacji (wykluczenia społecznego), objawiająca się poprzez traktowanie danej osoby mniej przychylnie, niż innej w porównywalnej sytuacji ze względu na jakąś cechę, np. okres rozwojowy, niepełnosprawność, orientację seksualną, płeć, wyznawaną religię, światopogląd, narodowość lub rasę.

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskryminacja_(psychologia_spo%C5%82eczna)

   Weźmy grupę chrześcijan. Teraz załóżmy, że wszyscy w kraju nie mogą wyznawać chrześcijaństwa, więc de facto nową legislacją dotykamy chrześcijan. Chrześcijanie są dyskryminowani, czy nie?

   Weźmy grupę osób homoseksualnych. Teraz załóżmy, że wszyscy w kraju nie mogą formalizować związków homoseksualnych, więc de facto nową legislacją dotykamy osoby homoseksualne. Osoby homoseksualne są dyskryminowane, czy nie?

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @johny-kalesonny:
   Według twojej logiki ZUS dla firm w postaci podatku pogłównego dyskryminuje firmy które zarabiają mniej niż wynosi podatek. Czyli krótko mówiąc - państwo dyskryminuje firmy, które zarabiają mniej niż te 1200 złotych miesięcznie nie pozwalając im zarabiać. Czyli państwo dyskryminuje biednych. I nikt o tym nie mówi xD.

  •  

   Według twojej logiki ZUS dla firm w postaci podatku pogłównego dyskryminuje firmy które zarabiają mniej niż wynosi podatek.

   @Flypho: Możesz to udowodnić? W jaki sposób wyklucza się społecznie tutaj te firmy?

  •  

   @johny-kalesonny:
   Bo zabiera się im cały zarobek odbierając sens istnienia?