Wpis z mikrobloga

Mireczki, jutro mam sprawę karną. Złożyłem wniosek o umorzenie oraz o ewentualne ustanowienie adwokata z urzędu. Dziś dostałem list z informacją o odrzuceniu wniosku o ustanowienie adwokata z urzędu, lecz nic o umożeniu. Naturalne jest dla mnie,że sprawa się odbędzie, więc będę musiał bronić się sam. Czy macie dla mnie jakieś rady, informacje co może mnie czekać? Jak wygląda cała sprawa i na co uważać. Zwykle nie mam z tym problemu, ale teraz nie mogę znaleźć żadnych informacji na ten temat w internecie. Wspomożecie radą?
Sprawa karna o posiadanie środków odurzających.
W sumie śmieszna sprawa, ale muszę ją wyjaśnić. Tak w skrócie to zatrzymano mnie z przedmiotem, który został uznany jako marihuana. Jednak nie była to konopia indyjska, lecz konopia nasienna. Badania laboratoryjne wykazały jednak wyższe stężenie kanabinoidów niż jest to dozwolone. Produkt pochodził z legalnej plantacji, jest to udowodnione.
Głupia sprawa, niestety jednak się zdarza.
#pytanie #prawo #pomocprawna #wykopjointclub
  • 18
@Revival: Nigdy do niczego się nie przyznawaj, złapią cię pijanego w samochodzie, to mów, że nie piłeś, znajdą ci dolary w kieszeni, to mów, że to pożyczone spodnie, a jak cię złapią na kradzieży za rękę, to mów, że to nie twoja ręka. Nigdy się nie przyznawaj. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@semperfidelis: Taki też mam plan. Tj. w liście z prośbą o umorzenie wyjaśniłem,że przyznaję się, nie zgadzam się z faktem iż jest to środek odurzający, że zostało udokumentowane skąd pochodzi i bardzo żałuję i takie sytuacje nie będą miały już miejsca. Bardziej chodzi mi na co mam uważać, jak się zachować bądź na co się przygotować.
Powiedz że kupiłeś to z legalnej plantacji która zapewniała że produkt jest legalny czy coś takiego i ma poniżej 0.2%thc. Nie wiem nie znam sie xd ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Revival Na nic nie masz uważać. Sprawa sie odbędzie, bo sie odbyć musi, chyba, ze prokurator umorzy, ale na to juz chyba za pozno. Na sprawie sad zapyta cie, czy sie przyznajesz, wtedy mowisz, ze tak i tlumaczysz to wszystko, mowisz, ze dzialasz spolecznie i prosisz o warunkowe umorzenie. Sprawdz tylko, czy tej prosby nie powinienes wystosowac wcześniej, nie pamietam dokladnie.
@Revival: powołałabym się na art. 28 kk, czyli na błąd co do okoliczności stanowiącej znamię czynu. W dużym skrócie: skoro plantacja jest legalna o czym wiedziałeś i co zostało już udowodnione, to zakupując od nich konopie nasienne byłeś pewny tego, że są one również legalne i nie miałeś wiedzy o tym, że stężenie kannabinoidów w nasionach pochodzących, podkreślam jeszcze raz, z legalnej plantacji jest ponad dozwoloną prawem normę.
@Revival: Zrzuć winę na producenta i tyle, ty nie jesteś w ogóle winny, bo kupowałeś produkt legalny, a otrzymałeś nielegalny... Wytłumacz jak było, ale nie mów pod żadnym pozorem, że kupiłeś to specjalnie itd. Po prostu byłeś pewny, że jest tp produkt w pełni legalny i zostałeś oszukany (możesz zrobić z siebie poszkodowanego, bo nim jesteś). Mało tego, możesz wystąpić o odszkodowanie od tej firmy, jeśli dostaniesz grzywnę to nawet bym
Badania laboratoryjne wykazały jednak wyższe stężenie kanabinoidów niż jest to dozwolone. Produkt pochodził z legalnej plantacji, jest to udowodnione.


@Revival: z ciekawości jaka to firma i jakie stężenie?
@cincinati: Cześć. 1600zł kosztów sądowych ( głównie pokrycie kosztów laboratoryjnych) oraz 150 stawek dziennych po 10zł. Razem jakieś 3100zł do zapłaty. Mogło być gorzej.
@stjimmy: Była to prywatna uprawa konopii przemysłowej, nasiennej.
@ProfesorBlunt: Wołam. :) Nie mogę nic zrzucić bo ja tego od nich nie kupiłem. Poczęstowałem się tylko. :)