Wpis z mikrobloga

Siemanko.

Przysiad w tempie 6-0-0 150 kg x 2 (glebkosc troszke dyskusyjna, ale bez odbicia ciezko to wyczuc)

https://youtu.be/IRZZTbcH-1Y

Wyciskanie w tempie 6-1-0 105 kg x 2

https://youtu.be/IJ57brWH23k

Ta "6" w tempie nie oznacza dokladnie 6 sekund, oznacza ona po prostu bardzo dluga faze ekscentryczna w okolicach 6 sekund. Takie tempo mi zalecil moj trener siurak666 tzn. @urak666 (tylko 300zl/msc przy czym niektorzy trenerzy biora tyle za kilka godzin, wiec sie oplaca).
Takie tempo pozwala dobrze przemyslec ruch i kontrolowac go w pelnym zakresie, nie powinno byc tu miejsca na jakies odbijanie (co niestety czasem mi sie zdarza przy siadach), bardzo dobrze mozna dopinac technike w takim tempie. Polecam.
Przede mna duzo pracy. W siadze szczegolnie, chcialbym zeby kolana sie mi sie nie schodzily, ale czasem trace nad tym panowanie, dodatkowo musze troche nizej schodzic, zeby dobrze trafiac z glebkoscia. Rady, uwagi? Chetnie poslucham kazdego. Warto dodac, ze to moj 3. dzien treningowy pod rzad.

#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #trojboj
  • 17
@DywanTv: to na pewno, ale zawsze mam / mialem problem z wydolnoscia. tak samo plywanie pod woda, max 20 sekund, a pozniej juz musze chwile na powierzchni byc zeby nadgonic powietrze. Taki urok
@milvanb: Dlatego nawet na masie warto robic cardio. Nie nalezy zapominac, ze serducho i pluca zapewniaja tlen miesniom. Jak ktos Ci odradza cardio na masie, bo przeszkadza w budowie miesni, to pewnie gada glupoty.
@DywanTv: spokojnie, ja robie kardio, w ogole jestem bardzo ruchliwy poza silownia. Ja mam prostu problem z potliwoscia (czasami po rozgrzewce do siadow jestem czerwony jak rusek i spocony jak w upale +45 stopni). Taki juz moj urok, nawet jak chcialbym robic 3x10 np. na lawce, to po 6 powtorzeniu po prostu robie sie czerwony i w zasadzie to na mnie nie dziala zbyt dobrze. Wydolnosci mam malo;/
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@milvanb: czyli wnioskuję że nie ćwiczyz skoro obca Ci tłocznia brzuszna, manewr ten bardzo pomaga w całym trójboju, poprawia nąpiecie i stabilizuje w połączeniu z pasem. Tylko bez spiny bo nie hejtuję ;) a co do kolegi z filmu to zastanawia mnie tylko jaki sens jest robić dwa przysiady ?! czy może to był max. Schodzące sie kolana, polecam powerlifty albo powerperfecty i pomyśl o większym koncie w rozstawie stóp, może
czyli wnioskuję że nie ćwiczyz skoro obca Ci tłocznia brzuszna, manewr ten bardzo pomaga w całym trójboju, poprawia nąpiecie i stabilizuje w połączeniu z pasem.


@keramzyto_beton: Nie da się nie używać manewru Valsalvy na wyższym %RM
@keramzyto_beton: 2 przysiady, poniewaz tak mam w planie. To nie byl maks. 2 powtorzenia pozwalaja lepiej sie przyjrzec technice niz 1. Z kolei wieksze ilosci powtorzen w takim tempie sa za bardzo meczace, zeby byc skupionym na technice. Robilem 5-3-0 siady i po 8 powtorzen i byly straszne XDD