•  

prowadzimy nową progresywną skalę podatkową, według której mniej zarabiający będą płacić niższe, a więcej zarabiający – wyższe podatki niż dziś.

Wiecie jak partia #razem zdefiniowała próg osób, które "więcej zarabiają"? 5170 zł brutto. Każda złotówka powyżej tej kwoty jest bardziej opodatkowana niż obecnie. xD

Do tego kwiatki typu:

Podatek 75% nie służy zwiększaniu dochodów państwa, ale ma na celu zmniejszanie nierówności społecznych.

Oznacza to ukrócenie głęboko nadużywanego przywileju, jakim jest liniowy podatek dla przedsiębiorców. Oznacza to też likwidację szczególnego opodatkowania zysków kapitałowych oraz zysków z wynajmu.

xD

#neuropa #4konserwy #bekazpodludzi

•  

@zemsta_przegrywa: co w tym dziwnego? Mediana zarobków w Polsce jest 3510,67 zł brutto. Znaczna większość Polaków zarabia poniżej 5170 zł brutto, i to do nich próbowało dotrzeć Razem.

Inna sprawa, że przecięcie zbiorów "ludzie o poglądach obyczajowych jak Razem" i "ludzie zarabiający poniżej 5170 zł" jest małe :)

•  

Mediana zarobków w Polsce jest 3510,67 zł brutto.

@tell_me_more: No i co z tego? Średnia dobija do 5k.

Inna sprawa, że przecięcie zbiorów "ludzie o poglądach obyczajowych jak Razem" i "ludzie zarabiający poniżej 5170 zł" jest małe :)

@tell_me_more: ? xD

•  

No i co z tego?

@zemsta_przegrywa: to z tego, że wg danych z zeszłego roku ludzi zarabiających poniżej średniej jest 66%.

•  

@tell_me_more tak jak ich poparcie :p

•  

@tell_me_more to dziwnego, że 5200 brutto to nadal bieda. Może już nie nędza, ale bieda - owszem. I takich biednych ludzi komuchy z "Razem" chciałyby okradać jeszcze intensywniej, niż obecnie, a warto przypomniec, że już teraz państwo odbiera obywatelom przemocą większość pieniędzy.

•  

@Pantokrator: to akurat zależy od kosztów życia. Które to koszty może zmieniać m.in. polityka socjalna państwa (przez inwestycje w transport, edukację, służbę zdrowia, kulturę, sport).

•  

@kurczok płacisz 35% podatków na etacie? W jakim kraju? Ja dostaję "do łapy" ledwie jakieś 60% kosztów pracodawcy, a od tego płacę akcyzy i VAT, opłaty śmieciowe (które wzrosły w cholerę z niewiadomych przyczyn), podatki od czynności cywilnoprawnych, podatek bankowy (który finansuję jako klient banku) itd. itp. itd. więc efektywne opodatkowanie mojej pracy wynosi powyżej 60%.
      @tell_me_more zostawmy ludziom pieniądze w kieszeni, to sami zainwestują w kulturę i sport. 5200 to bieda, jak byś nie kombinował.

•  

@Pantokrator: LOL, kolejny, który dodaje do siebie procenty z podatków od wydanych i zarobionych pieniędzy XD.

•  

5200 to bieda, jak byś nie kombinował.

@Pantokrator: skoro 5200 to bieda, jakby nie kombinować, to zostawienie ich w kieszeni nic nie zmieni. Za to np. rozdanie dodatkowych 5000 z podatków już może.

Argumenty, które stosujesz działają lepiej w stronę 'więcej socjalu', niż na odwrót.

•  

@zemsta_przegrywa: Po co sprawić by ci niżej się bogacili, jak można zlikwidować klasę średnią i wyrównać do dołu - szybciej i łatwiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A bogaci 19% od zysku kapitałowego czy podobnych bo jak się zwiększy to i tak zmienia adres na zagraniczny i jeszcze gorzej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@tell_me_more: :D a skąd te pieniądze, mały złodzieju, weźmiesz?
      A, już doskonale wiem skąd - z kieszeni ludzi, którzy ciężką, często morderczą pracą, z tej biedy się ledwie wykaraskali.
      @kurczok: to wytłumacz mi, złodziejaszku, jaką korzyść mam z pieniędzy, skoro miałbym ich nie wydawać? :D
      Należy liczyć realne obciążenie, a nie ignorować fakt, że każdy wydatek również zostaje obłożony państwowym haraczem.

•  

@Pantokrator: ja nawet nie jestem za mocnym socjalem, jestem raczej centro-liberałem. Odpowiadam ci po prostu, jaki program ma Razem, bo go nie rozumiesz.

Oczywiście prawak nie potrafi dyskutować bez obrażania rozmówcy.

ciężką, często morderczą pracą, z tej biedy się ledwie wykaraskali

w tym rzecz, że zwykle ciężka praca to tylko jeden z warunków, wcale nie najważniejszy. W sumie często jest zbędna. Wiem po sobie :)

Natomiast pomoc państwa może w tym wykaraskiwaniu się bardzo się przydać (jak np. w Polsce bardzo pomagają w tym bezpłatne studia).

Można dyskutować, na jakim poziomie powinien być socjal i ingerencja państwa. Ja uważam, że w Polsce przesadzamy z ingerencją w niektórych dziedzinach, a olewamy inne.

Można też wyzywać ludzi, którzy pragmatycznie patrzą na ten problem od złodziei. Tylko do żadnego sensownego wniosku w ten sposób nie dojdziesz.

•  

@tell_me_more: nie obrażam cię, jeśli sięgasz do cudzej kieszeni, by wybierać z niej forsę i wydawać według własnego widzimisię, to jesteś złodziejem. Jak się tego wstydzisz, to zmień poglądy na normalne, a jak się nie wstydzisz, to załóż gildię.

Natomiast pomoc państwa może w tym wykaraskiwaniu się bardzo się przydać (jak np. w Polsce bardzo pomagają w tym bezpłatne studia).

Naprawdę biedny człowiek na studia dzienne i tak nie może pójść, za to pracuje i dokłada się bogatszym do tych studiów, a do tego płaci za wieczorowe, ale trudno się mówi :)
      Dodatkowo studia nie są wcale bezpłatne, jak masz rodziców, to dokładają się do cudzych studiów w podatkach.

Ja uważam, że w Polsce przesadzamy z ingerencją w niektórych dziedzinach, a olewamy inne.

Co niby olewamy? Bo z tego co mi wiadomo, jedyne, co jest olewane, to prawo do wynagrodzenia - państwo okrada bardzo intensywnie pracowitych ludzi i za ich kasę dotuje bogatszych (ludzie z 3-4 dzieci najwyraźniej doszli do wniosku, że stać ich na taką liczbę), nierobów i cwaniaków.

Można też wyzywać ludzi, którzy pragmatycznie patrzą na ten problem od złodziei.

Do tego odniosłem się we wstępie.

•  

@Pantokrator:
      Złodziejaszka to szukaj w lustrze, prawaczku, który by chciał za darmo do parku pójść, czy asfaltową drogą pojechać, chciałby za darmo mieć policję, szkółkę dla dzieci i który chciałby, żeby za darmo mu kanalizację i prąd do domu pociągnęli.

Natomiast, prawacki złodziejaszku, odpowiedz mi na pytanie:
      Załózmy, że kupujesz jakąś usługę. Kto jest ostatecznym płatnikiem wszystkich podatków, które na tę usługę są nałożone (VAT, CIT <- tak jest, również CIT, bo przecież gdyby nie było CIT, to usługa byłaby tańsza) akcyz, etc. Ty, czy wykonawca usługi?

+: Nanook
    •  

@tell_me_more: no a 34% zarabiało więcej. Co z tego?

•  

@kurczok:

Złodziejaszka to szukaj w lustrze, prawaczku, który by chciał za darmo do parku pójść, czy asfaltową drogą pojechać, chciałby za darmo mieć policję, szkółkę dla dzieci i który chciałby, żeby za darmo mu kanalizację i prąd do domu pociągnęli.

Przestań ćpać, złodzieju, jak chcesz mi imputować rzeczy, których nie pisałem, to wracaj na #czarnolisto i nie zawracaj mi swym gaworzeniem dupy.

•  

Komentarz usunięty przez moderatora

•  

i sięgasz do cudzej kieszeni, by wybierać z niej forsę i wydawać według własnego widzimisię, to jesteś złodziejem. Jak się tego wstydzisz, to zmień poglądy na normalne

@kurczok: nazywaj progresywny system podatkowy, nastawiony na odbieranie resztek pieniędzy biednym ludziom zarabiającym 5200zł, połączony z gigantycznymi nakładami na socjal i podlany redystrybucją, kradzieżą, bądź wyzywany przez małą gnidę, która sobie coś ubzdurała. Żegnam.

Podatki mogą być uzasadnione w jakimśtam stopniu, ale ogromna ich część to zwykły rabunek, który służyć ma zdobyciu środków do wykupienia sobie przez aparat państwowy poparcia wśród motłochu/utrzymanie rzeszy niepotrzebnych urzędasów. I tyle. Ale ty płacisz 35% podatków w alternatywnej rzeczywistości, więc o czym my w ogóle gadamy :D

•  

Komentarz usunięty przez moderatora

•  

10% to dla ciebie ogromna większość

@kurczok: przestań ćpać mimowolny komediancie :D
      Napisałem:

ale ogromna ich część

Dobra, widzę, że jesteś albo upośledzony, albo tak tępy, tak czy owak dzięki za niezły ubaw. Potwierdziłeś, że lewica ma 2 główne fundamenty:
      1) złodziejstwo,
      2) głupota.
      Ty reprezentujasz oba z dumą. Teraz już serio żegnam na dobre, bo jeszcze brzuch mnie od śmiechu rozboli.

•  

@Pantokrator: No 10% to faktycznie ogromna część XD Faktycznie, gdyby to zlikwidować, to łohoho, ale spadną PITy i składki … Połowie Polaków przybędzie w portfelu mniej niż 100 zł
      Odezwał się intelektualista, który jest zbyt tępy, żeby zrozumieć, że nawet jak przekraczasz drugi próg podatkowy, to z płaconego PITu ledwo starczy na prywatną szkołę dla dwójki dzieci. Prawica to bieda i umysłowa i materialna

•  

@zemsta_przegrywa: to oni jeszce istnieją? Wiosna skanibalizuje ich. Już nie wspominam, że uznawanie osoby, która zarabia poniżej średniej krajowej i która ledwo za te pieniądze wynajmie kawalerkę w Warszawie za dobrze zarabiającą to musi być coś nie tak

Gorące dyskusje ostatnie 12h

• odpowiedzi (30)

Moja współlokatorka opowiedziała mi jak wygląda jej związek...
    Jej facet sporo zarabia a ona jest studentką (więc ma mało kasy). On strasznie się o nią troszczy, potrafi przesłać jej kasę w miesiącu, zrobić prezent-niespodziankę w postaci jakichś ciuchów czy czekoladek i sam jej mówi, żeby nie wydawała tyle kasy - on kupi. Mimo to, nie jest tak jak pewnie podejrzewacie - że ona nim gardzi i ma "bolca na boku" a on jest betaorbiterem. Mówi o nim jaki jest cudowny, wspaniały i martwi się tym, że nie za bardzo ma jak jemu się odwdzięczyć za to wszystko i jest jej głupio...
    A u mnie nawet wyjście do restauracji jest obliczone po pół (nie dokładnie, ale mniej więcej), wspólne wakacje to samo, wyjście do kina... Nie wspominając, że prezentów od niego nie dostaję... Nawet głupich czekoladek :> A to dlatego, że na początku JA SAMA chciałam za siebie płacić (i nie jestem biedną studentką, więc dla mnie to nie jakiś duży wydatek, ale jednak...)

Ona jest #wygryw a ja #przegryw ....
    #problemyrozowychpaskow #rozowepaski #zwiazki
    pokaż całość

odpowiedzi (290)

• odpowiedzi (25)