•  

Mireczki,
    Wymiana silnika i skrzyni biegów w busie/kamperze to koszt ?
    Jaki silnik do niego byście polecili ? Przede wszystkim mała awaryjność i spalanie. Komora silnika jest duża, więc powinno wszystko wejść.

Historia pierwszego wyjazdu poniżej.

pokaż spoiler Kupiłem 3 lata temu Trafica I.
    Wnętrze do zrobienia ale technicznie kosa. Miałem już zaplanowany wyjazd na festiwal muzyczny. W związku z tym, że to auto z 86r. i wiele głosów mówiło, że zaraz wszystko się rozsypie, chciałem upewnić się czy wszystko hula jak hulahop, a nie wydać za dużo żetonów. Pojeździłem tu i tam do znajomych mi mechaników. Podwozie perfekt, dodatkowo zabezpieczone przed korozją przez poprzedniego właściciela. Zawieszenie - facet powiedział, że w nowych autach większe luzy się zdarzają, oczy wręcz przecierał. Rozrząd, silnik, hamulce chłodnica (łatana, ale sprawna) wszystko ok. Jedynie sprzęgło wypadało by wymienić ale bez musu na już.
    Nadchodził wielkimi krokami dzień wyjazdu. Posprzątałem gruntownie, trochę pomazałem farbą szafki, wymieniłem opony na terenowe z zwiększoną wytrzymałością. Kolega graficiarz psiknął farbą po karoserii.
    Uhahany wsiadłem w auto i wyjechałem po kolegę. Jeszcze nie wyjechałem z miasta, nagle samochód stanął. (ಠ‸ಠ)
    Szybki telefon do kuzyna, posprawdzał co i jak. CzYczer, a czy ty zatankowałeś ? Szybka rozkminka, no kurde tak, a raczej mój brat zatankował, bo chciał się karnąć. Patrzę jeszcze raz na stan baku. No jak nic ponad połowa, mimo to dzwonię do brata. Zapomniał...a pływak w baku się najzwyczajniej w świecie zawiesił. Braciak za kare dowiózł mi trochę ropy i oddał hajs za który miał zatankować.
    Odpalam, jadę, moja twarz po zorientowani się, że to jednak tylko paliwo i zmierzam w końcu na festiwal ---->(ʘ‿ʘ)
    (ꖘ‸ꖘ) <------------- moja twarz gdy coś jebło nagle pod maską. Miałem nadzieję, że po prostu kogoś potrąciłem.
    Niestety. Zatrzymałem się, otworzyłem maskę, a tam jakby ktoś wykrzyczał, że bóg jest wielki w jakimś zagramanicznym języku.

pokaż spoiler Skracając całą historię, któryś z mechaników nie dokręcił śrubki w pokrywie paska rozrządu, ona od drgań wykręciła się całkowicie wpadając w plastikowy wiatrak, który roztrzaskał się i ranił chłodnicę rozbryzgując wszędzie jego szlachecką, błękitną krew.
    Od tej pory nie mogłem znaleźć części. Chłodnicę dosztukowałem jakaś, ale wiatrak który połączony był z alternatorem okazał się nie do zdobycia.

pokaż spoiler Ps. zanim dotarłem na festiwal popsułem jeszcze jedno auto ale już nie będę was nudził xd

#mechanikasamochodowa #kamper trochę #przegryw

•  

@CzYczer: jeśli masz go zarejestrowanego na firmę lub jest uzyczony do celow firmowych to tak- to koszt i mozna to odliczyć. Dopytaj u księgowego.

•  

@Deckera: W sensie jaki jest koszt wymiany całego silnika i skrzyni biegów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@CzYczer: to trochę źle sformułowane pytanie bo po:
      1. jaki sinik byśmy polecili ogólnie - ale czy ktoś podejmie się swap-a na inny silnik + skrzynia nie od tego modelu - śmiem wątpić.
      2. jakie tam były silniki i ew. wtedy wybrać coś na podmiankę ale racji ze to 86r podaż może być mała albo i żadna
      3. a to tego co jest nie da się naprawić? Piszesz o chłodnicy i wentylatorze a to jest do ogarnięcia i jest łatwiejsze (a tańsze to już na pewno) niż swap.

•  

@CzYczer: Jak nie masz jakiegoś znajomego mechanika-kombinatora, który zechce się podjąć takiej przekładki i jeszcze zrobi to w miarę to koszty mogą pójść w pięciocyfrową sumę.
      Chyba najlepiej będzie zostawić taką skrzynię biegów jak masz to może wejdzie na nią inny silnik od renault bez większych problemów.
      Wentylator zawsze można wsadzić elektryczny uniwersalny + czujnik do tego.

•  

Faktycznie trochę dwuznacznie napisałem pytanie.

W związku z tym, że skrzynię i tak miałem wymienić to pomyślałem, że silnik wymienię wraz z pasującą do niej skrzynią.
      Przed odpaleniem trzeba go pompować, stara konstrukcja, słabe osiągi - to skłania mnie jednak do swapa.

Chciałbym coś z czym nieco pewniej wyjadę w trasę, a przy okazji nie będę się przemieszał z zawrotną predkością 80 km/h

•  

@biskup2k: 5 cyfrowa ? (╯︵╰,)

Nieeee. Naprawdę ?

•  

@CzYczer: Firmy specjalizujące się w takich przekładkach biorą po tyle. Taki gość z youtube truckerhiob jak sobie sprawdzał malucha z polski do USA to chciał przed tym wsadzić do niego silnik z Punto to jedna z znanych firm tuningowych krzyknęła mu 30 tys. zł. A ludzie taki swapy robią nawet często nie będąc zawodowymi mechanikami.
      Mechanicy do których ustawia się kolejka nie będą brać do roboty takich kombinacji. Chyba że taki mechanik to jakiś twój znajomy lubiący wyzwania, który wie że nie będziesz go straszył sądami jak swap będzie wymagał dużej ilości późniejszych poprawek. Chyba najprostsze swapy na inny silnik zaczynają się od 1500zł za robociznę do tego silnik z osprzętem to znów jakieś 1500-2000zł jakieś pierdoły, trochę uszczelnić taki silnik kolejne 500zł, 500-1000zł pójdzie na części potrzebne aby zamontować silnik, 500zł na elektryka jeśli silnik będzie już miał elektroniczny wtrysk. Ale to zwykle oferty od ludzi z wiosek, którzy dobrze znają konkretną markę i robili coś takiego w przeszłości.

+: CzYczer
    •  

@biskup2k: Gdy kiedyś będę miał, więcej pieniądzorów to może zainwestuje.
      Fajna baza do klasycznego kampera.

Zdjęcie jeszcze przed wymianą kół.

źródło: kamper.png

•  

@CzYczer: trochę jak bus żółwi ninja xD

•  

@CzYczer: Tutaj jednemu wykopowiczowi mechanik swapował silnik w skodzie, aż chyba coś się pokłócili i teraz ma dwa silniki poza autem i szuka kogoś ktoś dokończy: https://www.wykop.pl/wpis/38928901/jestem-juz-mega-wk-amp-3ny-znacie-kogos-na-terenie/

Gorące dyskusje ostatnie 12h