Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Witam,

na początku zaznaczę że jestem osobą z kłopotami emocjonalnymi, introwertyk, zaburzenia emocjonalne, duży lęk przed odrzuceniem, lekka fobia społeczna.
Na co dzień jakoś sobie z tym radzę, cały czas próbuję nad tym pracować, niestety sam bo nie mam za bardzo możliwości udać się do specjalisty (na prywatne wizyty brak finansów, z NFZ trochę się czeka)

Przy normalnych sytuacjach udaje mi się ogarniać, wychodzić do ludzi, chodzić do pracy, starać się o kontakt ( choćby wyjść do sklepu, kogoś czasami zagadać sąsiada z psem - albo dać się zagadać wtedy staram się podtrzymać konwersację), kłopoty pojawiają się w bliskich relacjach, tutaj przeżywam niektóre rzeczy bardzo mocno i gwałtownie, wiele czynników odczytuję jako odrzucenie, czy poczucie samotności ( kiedy jestem w związku przeżywam to bardzo mocno bo gdzieś we mnie siedzi poczucie że powinienem

Ostatnio różowypasek zrobił coś co mnie bardzo dotkneło - spotkał się ze swoim byłym....Mimo że wiedział że jestem przeciwny i że mnie to będzie bolało.

Mnie poprostu to boli i jest przykro, i może to głupie ale nie wiem czy to zdrowe odczucie, czy może powinienem się złościc, albo czuć coś innego.
Nie wiem czy w takiej sytuacji powinienem emocje kierować na siebie i siedzieć w swoim żalu, czy kierować na zewnątrz obwiniając ją i czuć do niej złość.
Czy jest jakiś poprawny psychologicznie schemat?
Czasami nie potrafie sie złościc na innych, albo może się złoszczę ale poczucie bólu jest większe i nie dostrzegam złości, bo mam wrażenie że to już nic nie zmieni, nie mam wpływu na innych i ich obwinianie nic nie zmieni, mogę się złościc na siebie że dałem się nabrać, że zaufałem...
Nie wiem czy akceptując swój żal i smutek nie popadam w samo zamarwianie i robienie z siebie ofary?
Może ktoś coś podpowie,

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 5