Wpis z mikrobloga

Czy właściciel mieszkania , które wynajmujemy, może nam dodać opłate dodatkową za wodę - na zapas do przodu ?
Rozliczamy się tak że płacimy czynsz który jest ustalony w umowie + bieżące rachunki , a teraz przyszło nadpłata za wodę (za cały rok poprzedni) i oczywiście to zapłacimy, ale powiedział też od teraz będziemy do czynszu już dopłacać więcej , bo może za rok znowu przyjdzie takie coś ( a mieszkamy 3 rok , i pierwszy raz nadpłata)...
#pytanie #wynajem
  • 17
@mietek1b: Chyba niedopłata. W jaki sposób rozliczania jest woda, ryczałt czy odczyt z wodomierza? Jeśli ryczałt to sprawdź czy poprzednio jeśli było mniejsze zużycie niż przewidywanie i nastąpił zwrot - nadpłata został ci naliczony na poczet przyszłych rachunków, czy właściciel nie przygarną tego dla siebie. Generalnie to taka praktyka jest dopuszczalna tylko trzeba pilnować rocznego rozliczenia żeby ewentualna nadwyżka została zwrócona.
@piorom: Dokładnie tak jak piszesz, nadpłata jest obliczana na podstawie zużycia wody bieżącej żeby nie mieli braku w skarbonie gdy przyjdzie spółdzielni płacić ciepłowni za wodę. Niech koleś jeszcze sobie to gdzieś zapisze żeby po wyprowadzce od typa wziąć jakiś aneks umowy w której zaznaczy że będzie miał dostęp do rachunku za wodę gdyby były zwroty.
@piorom: @fishchip: @Achajos: Zimna woda jest w czynszu , i za 2018 musimy dopłacić 150zł... (odczyt jest z wodomierza pewnie raz na rok) , więc czy spytać właściciela mieszkania o rozliczenie za 2017 i 16? Skoro uważa ze teraz mamy dopłacić to niech odda za tamto ?
@Achajos: z drugiej strony, gościom którzy się wyprowadzili kazał zostawić sobie 100 zł na rachunki które przyjdą (i miał im rachunki wysłać i oddać to co zostanie po opłaceniu i nie wysłał tego) - tak że się boje trochę że ze mną też tak może postąpić
@mietek1b: Jeżeli mieszkałeś w tych latach i płaciłeś bez wglądu w rachunki to nie wiesz czy spółdzielnia nie zwróciła kwoty X ponieważ była nadpłata, nadpłata którą właściciel mógł schować do kieszeni. Także ja bym grzecznie poprosił o dowody, to raz.
Twoje 2 pytanie o tych gości. My robiliśmy po prostu tak że jesteśmy w kontakcie z właścicielką mieszkania i ona 1 z nas wysyła skan rachunku którego jest niedopłata ( w
@mietek1b: z 2 strony jeśli chcecie przycwaniaczyć a wiecie że tej niedopłaty będzie, przysłowiowo, " w #!$%@?(jak u nas, patrz wyżej)" to warto zostawić 100zł i spitalać gdzie pieprz metystynowy rośnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Achajos: Po 100 zł chłopaki zostawili na rachunki za gaz i prąd ( oni się już wyprowadzili) - i mówili mi że powinien im oddać po ok 70 zł i ,,zapomniał " wysłać im tego... Ja mu nie zamierzam zostawić żadnych 100 zł z kaucji skoro nie ma tego w umowie.
@mietek1b: Czyli masz w sumie dać = 100 zł (dla właściciela) i x*70 dla nich(za co ? nie wiem). Jak dla mnie dopóki nie pokaże rachunku to nic nie dostanie, tym bardziej że się ociąga z wysłaniem. Jak dla mnie koleś chce mieć dodatkowy czynsz...
@Achajos: To chłopaki zostawili po 100 zł ze swojej kaucji właścicielowi. I jak z nimi rozmawiałem , przyznali się żę ON powinien im oddać po około 70 zł i zapomniał , i zastanawiam się czy jeśli ja będę się wyprowadzał to też mi tak każe zostawić te 100 zł... Sprawa wody w czynszu jest to osobna sprawa, pierwszy raz od 3 lat dostaliśmy info żeby dopłacić.
@mietek1b: #!$%@? ta sytuacja bo taK:
-właściciel Janusz będzie się stówy domagał
-kumple zrzucili na Ciebie odpowiedzialność ściągnięcia po ok 70 z właściciela bo za dużo mu dali
No ale to ma teraz sens, bo :
-On odda Ci po 70zł za osobę
-Ty mu dasz 30
I teoretycznie wszyscy będą zadowoleni, o ile tak się to skończy.