•  

Poszukuję robota odkurzającego. Myślę coś w cenie ok. 1000zł. Przeglądałem sporo ofert chińskich sprzętów i chyba trafiło na Xiaomi, ale bodajże na Gen 1 :/ Gen 2 jest trochę za droga, a w dodatku mam kilka obaw co do sprowadzania z Chin.

Może opiszę w skrócie co potrzebuję:
    powierzchnia ~80m^2 (80% powierzchni to parkiet, 20% to ceramiczne płytki):
    * salon z 2 dywanami (~50m^2),
    * 1 mały pokój (~10m^2),
    * kuchnia (~15m^2).

Odnośnie odkurzaczy Xiaomi mam 3 pytania:
    1. Czy w Roborock Gen 1 umie przeskakiwać progi powyżej 1cm (czy może 1,5cm)? Tą kwestię cieżko znaleźć, ale mam wrażenie, że na jakiejś stronie "obiła mi się o uszy" :) W Gen widziałem, że jest to ok. 2cm (fajna sprawa).
    2. Rozmyślałem jeszcze o Xiaowa Plus (bardziej budżetowa wersja Roborock Gen 2, bez skanowania pomieszczeń laserem, rysuje pomieszczenie za pomocą "obijania się"), lecz na allegro nie mogę znaleźć tej wersji w ogóle.
    3. I dlaczego myślę głównie o Allegro i sklepach z gwarancją? Ponieważ w internecie sporo słychać o błędzie 13 i ta sprawa mnie trochę nastraszyła. Zatem zapytam także - czy ktoś miał z tym błędem jakieś do czynienia? Trochę mnie może ten błąd za bardzo nastraszył, ale obawiam się trochę brać sprzęt z chińskich stron, bo nie chcę, żeby się po kilku miesiącach okazało, iż sprzęt za 1k+ poleci na wyrzutkę z racji np. error 13 :/ A na zagranicznej stronie wyczytałem, iż z rozmowy z firmą Xiaomi error 13 to wada fabryczna (problem szeroko rozpowszechniony i związany z niewłaściwą lub podrobioną partią komponentów) i narażona jest na to duża ilość robotów, i że podobno ruszyły już jakieś zmiany w sprzęcie w fabryce Roborocka 2. Tak wyczytałem - nie wiem na ile to prawda. Źródło (komentarz z dnia 8 luty 2019r.) - LINK
    Pewnie są tu użytkownicy Roborocka 2 to proszę o wypowiedzenie się w temacie problemów ze sprzętem czy też błędu 13. Może ktoś jeszcze kupował sprzęt z chińskich stron (np. Aliexpress) i korzystał u nich z gwarancji (np. jakiejś części), zatem jak wyglądała naprawa?

#roborock #xiaomi #chinskiecuda #ilife #aliexpress @Andczej