Wpis z mikrobloga

Hej. Chciałbym sobie kupić swój pierwszy porządny zegarek. Zależy mi na bransolecie, dość klasycznym wyglądzie (raczej nie różowy, wchodzi w grę srebro i czerń) i jakości. Zainspirowany TikTalk stwierdziłem że dobrym wyborem będzie jakiś diver, prawdopodobnie z serii Promaster. Czy wie ktoś może gdzi mogę takie zegarki zobaczyć na żywo i ew. przymierzyć? (Bardzo podobają mi się również open heart, ale raczej cieżko znaleźć ten feature w zegarkach nie garniturowych, tak mi się przynajmniej wydaje). Wszelki inne rady również na plus.

#wroclaw #watchboners #zegarki
  • 138
@JeromeRF: Zobacz w Dolińskim, ma dwa sklepy: jeden na Placu Kościuszki, drugi na pl. Uniwersyteckim. Nie wiem czy w Swissie nie ma też Citizena. Ciekawą ofertę ma też Jubitom, jest np w Magnolii. W Time Trendzie są zegarki z Casio, Atlantiki, Grovana, Bulova i marki fashion, natomiast Casio ma ciekawą ofertę Edifice. To są bardzo porządne zegarki, jak pracowałam w TT to nigdy na nie nie było reklamacji. Ale musisz pochodzić,
@JeromeRF: To zależy. Zależy od marki, dealera, który dostarcza zegarki sklepowi, serwisu. Na przykład Timberlandy (te od butów), które sprzedawałam w TT super wyglądają a są totalnym gunwem, które non stop wracało na serwis. Atlantiki różnie - głownie odpadają indeksy. Ale jeżeli chodzi o zegarki Casio czyli G-Shocki, Edifice, Sheen itp to są niezawodne, choć trudno w to uwierzyć.
Popatrz sobie jeszcze Seiko w Time Trendzie, to są bardzo dobre japońskie
@JeromeRF: To nurek i nie żaden wałek, strona jak najbardziej godna zaufania. Po prostu ceny zegarków z polskiej dystrybucji są często dość mocno zawyżone. Tylko zamawiając musisz się liczyć z ewentualną zapłatą cła i vatu. Szanse są, że tak powiem 50/50, czyli albo będziesz musiał zapłacić albo nie ( ͡° ͜ʖ ͡°) i podobno zakup bez pudełka zmniejsza szanse ovatowania. Jednakże tak czy siak, nawet jeśli przyjdzie
@corka_mirka: @JeromeRF: jestem jestem :-) Orient Ray II niestety nie ma certyfikatu ISO 6425
Bo o to zapewne pytasz. Pomimo tego to naprawdę świetne divery. Podany wyżej Ray II Raven wyróżnia się tym iż jest czarny PVD (koperta oraz bransoleta). Jest jeszcze Ray II z czarną tarczą i Ray II z niebieską.
Jeśli chcesz certyfikowany Diver to polecam Seiko Skx 007 lub 009 (musiałbyś chyba jeszcze jakieś 100pln dorzucić. Niestety