•  

  To, co widzicie na zdjęciu poniżej to masowiec Karpaty.
  Ciekawostka 1: statek należy w 100% do Państwowej (kluczowe w tej historii) Spółki pod nazwą Polska Żegluga Morska. Statek został zbudowany w japońskiej stoczni i zwodowany w 2012 roku, jest obecnie największym statkiem w spółce państwowej PŻM.

  Wprawne oko dostrzeże fakt, że w miejscu flag jest wpisana Liberia. Oznacza to, że statek pływa pod banderą ("flagą") innego kraju tylko po to, aby nie płacić podatków w Polsce.

  Także mamy taką sytuację w której państwowej spółki nie stać na płacenie wysokich podatków w Polsce, więc buduje statki w Japonii żeby pływały pod banderą Libijską żeby nie płacić podatków, z których to sama spółka jest finansowana (PŻM jest w słabej kondycji finansowej, obecnie dyrektorem jest zarządca komisaryczny)

  Sam Bareja by tego nie wymyślił ¯\_(ツ)_/¯¯

  #polska #mojkrajtakipiekny #podatki #pracbaza #plywanie #januszebiznesu

  +: LM317K, cechini +6 innych

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • odpowiedzi (23)

 • avatar

  Varys - Władza to ciekawa sprawa, Panie. Lubisz zagadki?
  Tyrion - Uraczysz mnie jakąś?
  V - Trzech ludzi siedzi w pokoju. Król, kapłan i bogacz. Przed nimi stoi najemnik. Panowie każą mu zabić dwóch pozostałych. Kto zginie, a kto przeżyje?
  T - Zdecyduje najemnik.
  V - Nie nosi korony, nie ma złota i nie lubi bogów.
  T - Miecz daje mu władzę.
  V - Skoro to rycerze rządzą - dlaczego udajemy, że robią to królowie? Kto tak naprawdę odpowiada za śmierć Neda Starka? Joffrey, kat, czy może ktoś inny?
  T - Jednak nie lubię zagadek.
  V - Władzę ma ten, kogo ludzie uważają za władcę. To sztuczka. Cień na ścianie. A czasami mały człowiek może rzucać bardzo duży cień.

  I to są kurła dialogi na miarę GoTa, a nie te pipydówy co dostajemy w ostatnich sezonach ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  #got
  pokaż całość

  odpowiedzi (14)

 • odpowiedzi (8)