Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Dziś w #rozdajo do wygrania 4KG zelgów Gusto.

  By wziąć udział w losowaniu trzeba zaplusować ten wpis oraz wykopać znalezisko z AMA

  Losowanie jutro ok. 15, zielonki nie biorą udziału, wysyłka na mój koszt.
  #rozdajo #zelki #gusto

  odpowiedzi (40)

 • avatar

  1500kg cementu kosztuje 708zł, i nie wnosimy na 4 piętro XD #leroymerlin #budujzwykopem #humorobrazkowy

  odpowiedzi (73)

 • avatar

  Lina Medina urodziła się w regionie Huancavelica. Ustanowiła rekord świata jako najmłodsza matka w historii medycyny. Urodziła swoje pierwsze dziecko, gdy miała zaledwie 5 lat 7 miesięcy i 21 dni.

  Ojciec Liny, Tiburcio Medina, zauważył, że jego córka (jedna z jego dziewięciorga dzieci) miała nienaturalnie opuchnięty brzuch. W połowie kwietnia 1939 roku ojciec zaprowadził Linę do szamanów z wioski, którzy osądzili, że dziewczynka ma guza i poradzili, aby zawieźć ją do szpitala w pobliskim miasteczku Pisco.

  Dr Gerardo Lozada po wstępnym rozpoznaniu, pragnąc sprawdzić swoją teorię, zabrał dziewczynkę do stolicy Peru – Limy, gdzie inni specjaliści potwierdzili diagnozę. Okazało się, że Lina jest w ciąży. Poczęła syna w wieku 4 lat i 10 miesięcy. 9 miesięcy później (14 maja 1939) Lina urodziła dziecko przez cesarskie cięcie wykonywane przez dr Gerardo Lozada, dr Rolando Colareta i dr Busalleu.

  Jej syn został nazwany na cześć lekarza Gerardo Medina. Ważył 2700 gramów. Chłopiec do 10. roku życia wychowywał się w przekonaniu, że Lina jest jego siostrą. Gerardo Medina zmarł w 1979 roku (w wieku 40 lat) na rzadką chorobę szpiku kostnego.

  Do dziś nie wiadomo, kto był ojcem dziecka. Ojciec Liny, Tiburcio, został zatrzymany na kilka dni pod zarzutem gwałtu. Kiedy został zwolniony, podejrzenie padło na jednego z braci Liny, jednak również okazało się niesłuszne.

  #ciekawostki
  #poro6niec
  #gruparatowaniapoziomu
  #medycyna
  pokaż całość

  odpowiedzi (45)