•  

słyszeliście jakieś opinie o tych mieszkaniach na garnizonie? spoko osiedle?
    #gdansk

•  

@papabless: wygląda jak takie dla hipsterów

+: tjzet
    •  

@papabless: same mieszkania i budynki pozytywne- fajne wykończenie, fajny standard, przemyślane rozwiązania.

Jednak osiedle na minus - wygląda super ale gigantyczne problemy z parkowaniem, otoczenie lokalami które prowadzone są dla (lub przez) nowohipsterkę - ceny kosmos jakość kawy w starbaksie.
      Teraz chociaż otworzono bieda-ronkę w jednym z budynków to jest dostęp do podstawowych produktów w normalnych cenach.

Więc podsumowując - wygląd super, funkcjolaność osiedla słaba.,

•  

Teraz chociaż otworzono bieda-ronkę w jednym z budynków to jest dostęp do podstawowych produktów w normalnych cenach.

Więc podsumowując - wygląd super, funkcjolaność osiedla słaba.,

@chodzewmoro: trochę racja ALE...

@papabless: co do parkowania to bardzo możliwe, że @chodzewmoro ma rację bo to jest mega lokalizacja i musi być lipa z parkowaniem niestety. Ale do reszty zarzutów muszę się odnieść. Z buta do starego maneża na koncert? No kurde, znajdź w okolicy (poza b90) miejsce gdzie takie gwiazdy wpadają. Sam byłem na kilku koncertach i dziwi mnie, że z nikąd taka miejscówka się pojawiła i zaczęłą ściągać: na dniach Nosowska, później "raz, dwa, trzy", potem coma, zalewski, muniek - i to wszystko w marcu...Hipstersko? No co kto lubi, ja bardzo lubię śniadania w Marmeladzie (wielkie i smaczne...a, ze nie kosztują 10zł to fakt).
      Ogólnie lokalizacja mi się bardzo podoba, podoba mi się też to, że to takie "miasto w mieście" - masz wszystko czego potrzebujesz ale za niestety pewnącenę (miejsc parkingowych oraz kosztów bo te mieszkania z w uj drogie niestety i nienegocjowalne. Mam kilku znajomych, którzy tam kupili i na hasło "to może podyskutujemy o cenie" usłyszeli, że jest wielu chętnych i po prostu nie negocjują...(mówię o zakupach 1 etapu od dewelopera). Jednak największym atutem jest to, ze nie stoisz w korku ani z Osowy, ani z Chełmu ani z Moreny...niestety ja w jednym z nich gniję codziennie :(

•  

gigantyczne problemy z parkowaniem

@chodzewmoro: kupując mieszkanie w takiej lokalizacji miejsca garażowe to mus, szczególnie że rzut beretem kończy się strefa płatnego parkowania i pół Wrzeszcza by się zjeżdżało.
      A płatne miejsca dookoła zapewniają wygodny dojazd do lokali i sklepów w okolicy. Ceny /h niższe niż w miejskiej strefie parkowania. Plus duże place w 3 miejscach (tymczasowo aż zabudują, wtedy będą garaże podziemne dostępne dla gości )

•  

@papabless: Jak już wspomniano wyżej - problemy są z parkowaniem. To znaczy przy "normalnym" użytkowaniu, jak ktoś ma garaż to luz. Ale gorzej jak przyjadą goście - oni muszą płacić za parkowanie co dla mnie jest trochę lipą. No ale tak to Hossa rozwiązała i zmienić się nie da.

Słyszałem za to inną chujową rzecz o tym osiedlu. Hossa stosując różne myki podobno pozostaje w każdej wspólnocie mieszkaniowej właścicielem >50% głosów na zebraniu. Co to powoduje? Wszystkie uchwały, które sobie wymyślą przechodzą bo wystarczy ponad 50% głosów. Nie można zmienić administratora, ceny za to i za tamto można podwyższać itd. Nie wiem, na ile jest to prawda, słyszałem to z drugiej ręki, ale miałem trochę kontaktów z Hossą i wiem, że są takimi chujami, że stać ich na taki sposób prowadzenia działalności.

•  

Nie można zmienić administratora

@krootki: Potwierdzam, technicznie niewykonalne, na spotkaniach 10% głosów to max, resztę sami "zbierają".
      Co jeszcze to znacznie przewymiarowane węzły cieplne w niektórych klatkach. ( według mieszkańca, który zajmuje się tym zawodowo ). Chociaż opłaty za ogrzewanie bardzo małe w porównaniu z 30 i 10 letnimi blokami.

•  

@papabless: jako dostawca jedzenia powiem że klatki schodowe są bardzo ładne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@papabless: podobno patologia, śmierdzi i czyiś starzy pijani tam mieszkają.

•  

@papabless: osiedle spoko ale mieszkania bez szału jak za ta kasę.

+: qwarqq
    •  

@krootki coś pomieszałeś - nie mogą mieć 50%, pewnie wpisują zarząd do aktu i potrzebują 50% do zmiany.

@Line-Storm można, tylko trzeba się zebrać, jak Sąsiedzi nie chcą to zmienić się nie da.

+: rzapka
    •  

@tepiciel_absurdow: no właśnie w tym problem, że nawet u mnie na piętrze 2 z 6 mieszkań nikogo nigdy nie widzieliśmy, a dwa kolejne przyjeżdżają raz na miesiąc lub rzadziej, sąsiada obok od lata nie widziałem.

+: rzapka