Wpis z mikrobloga

Mam nowe prawo jazdy w trakcie wyrabiania, mam też stare, ale jest już niektualne od 2 tygodni. Mam kwity z wydziału komunikacji, że wyrabiam nowe i kserokopię decyzji lekarza o braku zastrzeżeń do prowadzenia pojazdów i przedłużeniu uprawnień na kolejne 10 lat. Pan w urzędzie mi powiedział, że według niego mogę jeździć z tymi dokumentami, bo mam ważne uprawnienia, a nie posiadam tylko ważnego dokumentu i nie powinno być to postrzegane jako brak uprawnień, tylko brak dokumentu. Wie ktoś jak to w końcu jest i co mi grozi w razie kontroli? 500zł za brak uprawnień i zakaz dalszej jazdy, czy 50zł za brak dokumentu czy jak. Tak czy siak jeżdzę, chce się tylko upewnić jakie są konsekwencje. Może @Sierzant_Bagieta byś się wypowiedział?
#przepisy #przepisydrogowe #prawojazdy #policja #drogowka
  • 16
@Sierzant_Bagieta: Z jakiego powodu zakaz dalszej jazdy, skoro kierowca posiada ważne prawo jazdy i uprawnienia, jedynie nie posiadając przy sobie dokumentu? Cepik posiada chyba takie informacje.
50 zł + zakaz dalszej jazdy.


@Sierzant_Bagieta: hmmm to samo w wypadku, gdy po prostu nie ma się dokumentu przy sobie? Bo ostatnio nie miałem, nie miałem nawet żadnego innego dokumentu (osobistego, bo z auta były) i skończyło się bez mandatu, bez zakazów, nawet bez pogadanki. Po dmuchaniu i przesiedzeniu z tyłu paru minut aż mnie i samochód sprawdzą życzyli miłego dnia. To panowie policjanci byli na bakier z prawem robiąc
@catsky: No i najważniejsze wg mnie. Będąc w takiej sytuacji rok temu nie przejmowałem się mandatem tylko tym, że w razie kolizji/wypadku byłbym traktowany jak osoba nie posiadająca na dzień zdarzenia uprawnień. A chyba domyślasz się co z tego wynika.
@bugg No rozważałem to, nawet jak ktoś we mnie uderzy nie z mojej winy to ubezpieczyciel pewnie każe mi sie pałować. Mimo to nie mam zamiaru się tym jakoś specjalnie przejmować.
@metaxy Tak.
Słuchaj, panowie policjanci ci pewnie kazali, tylko nie pamiętasz, w notatnikach mają to zapisane, zamiast mandatu cię pouczyli a wiecznie stać tam nie będą przecież ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Wszystko się da jak się chce ( ͡~ ͜ʖ ͡°)