Wpis z mikrobloga

Czy ktoś w ogóle wie jaki cel przyświecał naszemu wspaniałemu rządowi, gdy ten wpadł na "wspaniały" pomysł likwidacji gimnazjów? Oni chcieli jakoś ograniczyć patologię w szkole, czy jak? Jeżeli tak to ten cel im się nie uda, patologia z gimbazy przeniesie się na 7 i 8 klasę podstawówki oraz 1 klasę liceum. Nic się nie zmieni.
Oprócz tego, że w szkołach będzie jeden wielki burdel, bo już w następnym roku szkolnym do pierwszych klas pójdą dwa roczniki.
I przy okazji współczuję dzieciom, które będą musiały siedzieć 8 lat w tym samym budynku. Ja ledwo wytrzymałem 6 (i jeszcze +1 bo zerówka), a jakbym musiał siedzieć 8 to bym chyba popełnił seppuku.

Wiem temat, który poruszam jest już dosyć stary, ale naszło mnie przed chwilą takie przemyślenie. I doszedłem do takiego wniosku, że cieszę się i to bardzo, bo ten burdelnik mnie ominął ( ͡° ͜ʖ ͡°).

#szkola #przemyslenia #bekazpisu #edukacja
  • 140
@Masterpolska94: Roczniki z gimnazjum były momentalnie w ch*j głupsze (ostatni rocznik z 8 klasową podstawówką here) W 8 klasie matka goniła żeby się do dobrego liceum dostać to nie było głupot w głowie. w Liceum z kolei jak gimbaza podskakiwała to lepa od starszego kolegi na ryj i się ogarniali. A gimnazjum to jest zamykanie najgłupszych, rozchwianych hormonalnie, najbardziej #!$%@?ących jednostek w jednym miejscu. Bardzo dobrze że wracają do 8+4.
@Masterpolska94 z tego co wiem to chodziło im o to, żeby nie uczyć się dwa razy tego samego, bo niestety dużo się powtarzało w podstawówce, gimbazie i LO. Żeby była ciągłość materiału. Wystarczyło napisać dobry plan nauczania i dobrać odpowiednie podręczniki i materiały, ale gdzie im się chciało. Lepiej usunąć gimnazjum, bo to wygląda jakby coś robili.
Ja się cieszę że chodziłam do gimbazy i wszyscy moi znajomi podzielają moje zdanie. Pytałam
Czy ktoś w ogóle wie jaki cel przyświecał naszemu wspaniałemu rządowi, gdy ten wpadł na "wspaniały" pomysł likwidacji gimnazjów?


@Masterpolska94: Najpierw zapytaj jaki był cel tworzenia gimnazjów.

Ja ledwo wytrzymałem 6 (i jeszcze +1 bo zerówka), a jakbym musiał siedzieć 8 to bym chyba popełnił seppuku.


@Masterpolska94: To wyobraź sobie, że w mniejszych miastach i wioskach dzieci chodziły przez 9 lat do tej samej szkoły. A patologia to wynika wyłącznie
@mgr_rybak No cóż u mnie nauczyciele bardzo często podnosili głos.
A co do tej patologii to ja akurat mam wrażenie, że przez wiele lat niewiele się zmieniło.
Rodzice nie raz mi opowiadali, że w ich czasach może nie było tak samo jak teraz, ale podobnie.
Też się zdarzały typowe Seby tamtych czasów.
Też dzieci potrafiły się śmiać jak ktoś klepał biedę.

Mój ojciec opowiadał kiedyś, że w czasie lekcji jak nauczyciel wyszedł
@Masterpolska94: Likwidacja gimnazjów pomoże w tępieniu patologi, przynajmniej tym ambitniejszym i grzeczniejszym. Wiadomo, że spiny pomiędzy rocznikami jeden w góre i dół będą, ale nie będzie efektu fali, gnębienia kujonów z młodszych klas. Patusy dalej będą z dzieciaczkami w podstawówce, a jak pójda wyżej, to będą dzieciaczkami, którzy trafią do szkoły z niemal dorosłymi ( wiadomo, że nie mentalnie i nie do końca fizycznie, ale nie będą mogli do kogoś skakać).