•  

  Znowu robimy sobie renomę u Czechów. Tamtejsze portale pisały już o tysiacach Czechów, których zabija smog z Polski.
  Teraz okazuje się, że tego za mało i cwaniacy z Polski postanowili truć Czechów od środka.

  Polska mafia śmieciowa przenosi się do Czech

  Przywożone z Polski do Czech niebezpieczne odpady składuje się w wynajętych halach produkcyjnych, zakopuje w kamieniołomach lub nielegalnie pali - poinformował w środę dziennik „Mlada Fronta Dnes” dodając, że proceder ten odbywa się bez przeszkód.

  źródło klik

  #neuropa #4konserwy #czechy

  •  

   @szurszur: a co nas zdanie Czechów powinno obchodzić? Hipokryci jakich mało.

  •  

   a co nas zdanie Czechów powinno obchodzić? Hipokryci jakich mało.

   @MKULTRA: a powinno, chyba że już z UE wychodzimy i nie potrzebujemy sojuszników

  •  

   @megawatt: Czesi to żaden sojusznik. Nie rozumiem wykopowej fascynacji czechami.

  •  

   @MKULTRA: kto jest naszym sojusznikiem?

  •  

   Czesi to żaden sojusznik. Nie rozumiem wykopowej fascynacji czechami.

   @MKULTRA: daleko mi do tej fascynacji, ale możemy w danej sprawie potrzebować utworzyć grupę ad-hoc która nas poprze. Ja wiem, że to przekracza możliwości intelektualne obecnie rządzących - ale tak się w UE robi.
   My też robiliśmy, pamiętasz jeszcze udział Polski razem z Francją i Niemcami w rozwiązywaniu kryzysu na Ukrainie gdzie reprezentantami UE były Polska, Niemcy i Francja (a później wyszły taśmy, przypadek, nie sądzę)?

   podpisy pod porozumieniem kijowskim:
   Witnessed by
   For the EU
   Radoslaw Sikorski, Polish foreign minister
   Frank-Walter Steinmeier, German foreign minister
   Laurent Fabius, French foreign minister

   A teraz (5 lat później) z amerykańskiej telewizji dowiadujemy się, że będziemy organizować szczyt na którym USA i Izrael będą uzgadniać sposób "rozwiązania" kwestii irańskiej - zero podmiotowości taka jest nasza "suwerenna" polityka zagraniczna

  •  

   możemy w danej sprawie potrzebować utworzyć grupę ad-hoc która nas poprze.

   @megawatt: nie z Czechami i nasi rządzący, niezależnie od opcji od wielu wielu lat wiedzą, że na knedli nie ma co liczyć. Do reszty się nie odniosę, bo nie wiem jak to jest powiązane z tym wpisem. Mnie w tym wpisie ugodziło, że Czesi nigdy tak naprawdę nie zrobili nic w sprawie katastrofy ekologicznej, którą wywołali w górach Izerskich (chyba w tych nie pamiętam), a tutaj jakieś idiotyczne straszaki polakami.

  •  

   Czesi nigdy tak naprawdę nie zrobili nic w sprawie katastrofy ekologicznej, którą wywołali w górach Izerskich (chyba w tych nie pamiętam), a tutaj jakieś idiotyczne straszaki polakami.

   @MKULTRA: jakby to Czesi (a w zasadzie CSSR) byli jednymi winnymi, bo PRL i NRD się przejmowało środowiskiem a elektrownia Turów wcale nie istniała (i nie istnieje) - i nigdy nie była największym emitentem tlenków siarki w otoczeniu gór Izerskich (które wybiły kwaśne deszcze powstające w reakcji pary wodnej z tlenkami siarki)

  •  

   @megawatt: Czesi mają więcej za uszami. Korupcja tam jest straszna. Rządzi tam de facto oligarcha. Agresji w kierunku innych nacji, ras, religii w przestrzeni publicznej jest przerażająca ilość. Jeżeli u nas w czasie wyborów lokalnych nie ma opcji, żeby ktoś wyskoczył na plakacie z jakimiś uchodźcami, to tam w czasie wyborów lokalnych na plakatach niemalże same hasła tego typu widziałem.

  •  

   Czesi mają więcej za uszami. Korupcja tam jest straszna

   @MKULTRA: fajnie zmieniasz temat, najpierw rzucasz że Czesi nic nie zrobili w sprawie katastrofy ekologicznej
   jak podaję, że jedno z największych (i najbliższe) źródło zanieczyszczeń pochodziło z Polski zmieniasz temat na korupcję

   dla potomnych praca mgr o przyczynach i przebiegu wspomnianej katastrofy: http://unigis.sbg.ac.at/files/Mastertheses/Full/40877.pdf

  •  

   @megawatt: Nie zmieniam tematu. Od początku krytykuje hipokryzję Czechów. Nie odpisywałem Ci stary, żeby toczyć jakieś internetowe batalie, tylko tak o sobie gadam z ludźmi w necie z wieczorka do kakao.