•  

  1 440 - 4 = 1 436

  Tytuł: Głód
  Autor: Alma Katsu
  Gatunek: Horror
  ★★★★★★★☆☆☆

  Zainteresowałem się tą książką przy okazji tegorocznego plebiscytu portalu Lubimy Czytać na najlepszą książkę 2018 roku. Fabuła książki oparta jest o autentyczną wyprawę Donnera, która miała miejsce w 1846 roku.

  pokaż spoiler Dla zainteresowanych samą wyprawą zostawiam opis autentycznych wydarzeń [LINK](https://historia.org.pl/2018/09/17/pchnieci-do-ostatecznosci-kanibalizm-podczas-wyprawy-donnera/)


  Książka dość ciekawa, choć mam wrażenie że nieco przegadana.

  Tytuł: Ulisses
  Autor: James Joyce
  Gatunek: Monolog(?)
  ☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆

  Dość długo męczyłem tą książkę. Sięgając po nią, traktowałem Ulissesa głównie jako eksperyment literacki. Jednakże kompletnie do mnie nie trafiła. Poniżej pozwoliłem sobie zacytować fragment opisu:

  O czym jest „Ulisses”? Można odpowiedzieć na dwa sposoby: o zwyczajnym dniu Stefana Dedalusa i Leopolda Blooma w Dublinie na początku XX wieku, albo: o wszystkim. Okazuje się bowiem, że zwykły dzień zwykłego człowieka – który chodzi, je, rozmawia czy załatwia różne sprawy, ale też myśli, czuje, wspomina i marzy – to miniatura całego ludzkiego doświadczenia.

  Tytuł: Burza w szklance wody. Fizyka w życiu codziennym
  Autor: Helen Czerski
  Gatunek: Fizyka, popularnonaukowa
  ★★★★★★★★☆☆

  Jest to opis zjawisk życia codziennego z punktu widzenia fizyki. Sporo można się ciekawych rzeczy dowiedzieć, choć często autorka porusza oczywiste kwestie.

  Tytuł: Księga mędrców Wschodu
  Autor: Kevin Burns
  Gatunek: Filozofia, popularnonaukowa
  ★★★★★★★★★☆

  Książka stanowi wprowadzenie do filozofii indyjskiej, islamskiej, chińskiej, koreańskiej oraz japońskiej. Pokrótce są tutaj omówieni wszyscy główni myśliciele powyższych filozofii. Dobre wprowadzenie dla osób, które dopiero zaczynają poznawać filozofię Wschodu.

  #ksiazki #czytajzwykopem

  #bookmeter

  źródło: s.lubimyczytac.pl

  Gorące dyskusje ostatnie 12h

  • avatar

   Masakra: chyba zabili gościa #thewar
   #famemma #mma

   odpowiedzi (27)

  • avatar

   Dwa zabawne fakty na temat dawców spermy oraz dawców (dawczyń?) komórek jajowych w USA:

   - wzrost dawcy spermy to minimum 5 stóp 8 cali (w zaokrągleniu 173 cm); dla dawczyń jajeczek nie ma żadnych wymogów wzrostu
   - mężczyźni muszą mieć ukończony koledż albo być w trakcie nauki w koledżu; dla kobiet nie ma żadnych wymogów jeśli chodzi o wykształcenie

   To tyle, szkieletor powróci niedługo z kolejnymi zabawnymi faktami

   #blackpill #przegryw
   pokaż całość

   odpowiedzi (24)

  • avatar

   Czuję się uwięziona w swoim życiu, nic nie cieszy, nic nie daje satysfakcji, brak ambicji, celów, marzeń. Dziś spałam od 4 do 15, a potem jeszcze od 20 do 23. Chciałabym w ogóle tylko spać

   odpowiedzi (82)