•  

Ten tag to troll, prawda?

@Soviak: nie, konserwy poważnie podchodzą do tematu niszczenia cywilizacji białego człowieka

•  

@BojWhucie: W tym akurat coś jest, bo liczba białych w krajach zachodu (Francja, Niemcy) się zmniejsza.

Ale nie sądzę, żeby był to zaplanowany przez władze atak na białą rasę

•  

@AgresywnyKardiolog: Zmniejsza się, przez przypływ imigrantów. Czarni oraz muzułmanie mają zwykle więcej dzieci niż biali.

•  

@Soviak: niezła logika! Jak ktoś się sprzeciwia poprawności politycznej, finansowaniu przywilejów wobec mniejszości oraz ostracyzmowi wobec białych mężczyzn ten jest rasistą! Brawo ty!
      BTW PiS też powoli wspiera multikulturalizm, więc raczej nikt z tego tagu nie popiera tej partii

•  

@Alex_Krycek brak białej osoby na okładce gry to OSTRACYZM WOBEC BIAŁYCH MĘŻCZYZN? A może NISZCZENIE CYWILIZACJI BIAŁEGO CZŁOWIEKA?

•  

@domino-jachas: O tym piszę.

@Alex_Krycek: Ok, też nie lubię poprawności politycznej (obsadzanie Murzynów w "białych" rolach w filmach np.), ale wy trochę przesadzacie

•  

@Soviak: jeżeli jakiemuś środowisku przeszkadza nadmiar białych postaci w jakiejś grze, np. Wiedźmin, to kto tu jest rasistą? Osoba, która nie może znieść nadmiaru białych, czy ten zły "prawak", który się tej osobie sprzeciwia?

•  

@AgresywnyKardiolog: dlaczego. Mam prawo do niekupowania/niekorzystania z usług jakiejś firmy, jaki jest mój motyw nie powinno nikogo interesować, nawet jeśli to murzyni.

•  

@AgresywnyKardiolog: przyznaję, że niektóry wpisy na tym tagu są delikatnie rzecz ujmując "beznadziejne", ale poruszają pewien problem, który drobnymi krokami przenosi się z zachodnich krajów do Polski. Polecam wpis grubego, gdzie w komentarzach podaje przykłady, jakie poglądy są obecnie modne i tolerowane przez postępowe elity na zachodzie: https://www.wykop.pl/wpis/38820821/francuski-rzad-zrobil-kampanie-pokazujaca-bialych-/

•  

obsadzanie Murzynów w "białych" rolach w filmach

@AgresywnyKardiolog: co masz na myśli?

•  

@FLAC: To nie kupuj.

@Poro6niec: W adaptacji filmowej Mrocznej Wieży Stephena Kinga rolę Rolanda zagrał murzyn, choć postać książkowa jest biała.

•  

W adaptacji filmowej Mrocznej Wieży Stephena Kinga rolę Rolanda zagrał murzyn, choć postać książkowa jest biała.

@AgresywnyKardiolog: A kolor oczu też sprawdzano? Może bohater Kinga miał zielone a aktor w filmie niebieskie

•  

@AgresywnyKardiolog: nie kupuję. Jak widać jest więcej ludzi którzy też chcą tych firm nie wspierać i stąd pojawił się tag. Aby informować o takich firmach zainteresowaną grupę osób.

•  

@Poro6niec: Kolor skóry ma dużo większe znaczenie. Slyszałeś o dyskryminacji z powodu koloru oczu?

•  

@Soviak ja z kolei nie moge zrozumieć jak na waszym lewackim tagu #antykapitalizm ludzie mogą popierać i promować komunizm. To chore, chorzy ludzie bez wiedzy historycznej

•  

Kolor skóry ma dużo większe znaczenie. Slyszałeś o dyskryminacji z powodu koloru oczu?

@AgresywnyKardiolog: A który aktor został dyskryminowany ze względu na biały kolor skóry?

•  

@Helsantonio_Montes a czy widziałeś żebym udzielał się na tym tagu? Nie wiem co to ma wspólnego z waszymi urojeniami

•  

@Soviak Nie wiem, ale Twoi neuropejscy koledzy już tak, chociażby ten bojwhucie z antify

•  

@Soviak: Logo PiSu, czyli partii przyjmującej dziesiątki tysięcy hinduskich imigrantów nie pasuje. Rząd PiS jest przeciwieństwem zamkniętych granic i monokulturalizmu.

•  

@cqwtg1355:

Rząd PiS jest przeciwieństwem zamkniętych granic i monokulturalizmu.

Z jednej strony prawda.
      Z drugiej jednak to właśnie PiS szedł to wyborów z hasłami które można swkitować:
      "Hurr durr Polsza musi być monilitem kulturowym/etnicznym"

No ale wiadomo: hasła wyborcze swoje, Jaro swoje. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

Z drugiej jednak to właśnie PiS szedł to wyborów z hasłami które można swkitować:
      "Hurr durr Polsza musi być monilitem kulturowym/etnicznym"

@RandomowyMetal: Bo pis to lewicowi populiści z nierealnymi obietnicami na ustach. Chcieli wstawiania z kolan, a są marionetką USA.

•  

Czarni oraz muzułmanie mają zwykle więcej dzieci niż biali.

@domino-jachas: ilość dzieci ściśle zależy od stanu materialnego. Jak spojrzycie na Afrykę południową, tworząca się klasa średnia systematycznie robi mniej dzieci, z roku na rok. Kuźwa te rzeczy były na geografii w szkole średniej, czy wy przespaliscie ten etap edukacji, czy jak?

•  

@cqwtg1355:

Chcieli wstawiania z kolan, a są marionetką USA.

A Sikorka ostrzegał, ojj ostrzegał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@AgresywnyKardiolog:

W adaptacji filmowej Mrocznej Wieży Stephena Kinga rolę Rolanda zagrał murzyn, choć postać książkowa jest biała.

W jaki sposób wpłynęło to na fabułę, relacje między postaciami, sceny akcji czy grę aktorską? W sensie, czy jakby zagrał to biały coś z tego by się zmieniło?

pokaż spoiler Nie czytałem i nie oglądałem, dlatego pytam.

•  

@PilariousD: W żaden. Ale jest to kompletnie niepotrzebny ruch. Białych kandydatów pewnie nie brakowało.

@BRTM: I gdzie ten Murzyn grał? Bo nie chce mi się czytać.

@Poro6niec:

A który aktor został dyskryminowany ze względu na biały kolor skóry?
      Nikt. Chodziło mi o to, że kolor skóry, w przeciwieństwie do koloru oczu, ma bardzo duże znaczenie. Nie oszukujmy się.

•  

@Nieprzyjazny_Ziemniak: Mówisz o chrześcijaninach? Na wioskach, gdzie nie poznali jeszcze antykoncepcji, ciągle rodzi się bardzo dużo dzieci. A u muzułmanów duża ich liczba jest uznawana za błogosławieństwo Allaha.

•  

@Nieprzyjazny_Ziemniak:

Jak spojrzycie na Afrykę południową
      RPA to akurat najlepiej rozwinięty kraj Afryki.

•  

brak białej osoby na okładce gry to OSTRACYZM WOBEC BIAŁYCH MĘŻCZYZN?

@Soviak: spytaj lewarkowych aktywistów, którzy sie pultają o za mały udział kobiet/czarnych/lgbtqwerty w kinach/przemysle/radach nadzorczych/uczelniach/kurwa wszedzie

•  

Ten tag to troll, prawda?

@Soviak: W reklamie jest biały facet i biała dziewczyna - normalność.
      W reklamie jest czarny facet i biała dziewczyna - PROPAGANDA HOMOKOMANDO!!!

•  

@AgresywnyKardiolog: no wiem, że RPA to najbardziej rozwinięta część Afryki. Dlatego użyłem tego porównania. Oni się bogacą, klasa średnia robi sobie mniej dzieci od biedoty. Więcej hajsu -> mniej dzieci. Tak to po prostu działa ¯\_(ツ)_/¯

Murzyny i muzułmanie wprowadzają się do Niemczech -> jak zaczną się bogacić to nie będą sobie robić stad Ahmedów i MOKEBE, bo naturalna kolej rzeczy to spadek wskaźnika urodzeń.

•  

Jak ktoś się sprzeciwia poprawności politycznej, finansowaniu przywilejów wobec mniejszości oraz ostracyzmowi wobec białych mężczyzn

@Alex_Krycek: ten niekoniecznie wo ogóle wypowiada sie na tym tagu a przynajmniej jest to niewielka część jego wypowiedzi.

•  

@AgresywnyKardiolog:

Białych kandydatów pewnie nie brakowało.

Więc wybrano kandydata kierując się grą aktorską i wrzuciem się w rolę.

Niepotrzebnym ruchem jest ograniczanie puli kandydatów przez aspekty, które nie wpływają w żaden sposób na sam film, fabułę czy konkretne sceny. Tutaj po prostu nie zastosowano takiego ograniczenia i wybrano najlepszego aktora.

•  

@PilariousD: Tego nie wiemy. W ogóle to takie pitolenie, że kolor skóry nie ma znaczenia - kogo wy chcecie oszukać?

•  

Komentarz usunięty przez moderatora

•  

@Soviak Ja pierdole. Najbardziej na tym portalu wkurwia mnie takie szufladkowanie ludzi. To, że kogoś zdaniem murzyni pojawiają się częściej w reklamach itp. w imię poprawności politycznej to nie znaczy, że jest jakimś prawicowym ekstremistą.

•  

ten niekoniecznie wo ogóle wypowiada sie na tym tagu a przynajmniej jest to niewielka część jego wypowiedzi.
      @Naxster: to prawda, że pojawiło się na tym tagu sporo bezsensownych memów, ale z drugiej strony barykady #neuropa też tu zaczęła trollować ( ͡° ͜ʖ ͡°) Napisałem tylko o tym jakie intencje przyświecały autorowi tego tagu, a nad tym co kto tutaj wrzuca, to już nie da się niestety zapanować ¯\_(ツ)_/¯

•  

@Alex_Krycek: What :D ? OP nie nazwał nikogo rasistą, i odnosi się konkretnie do jednego tagu, który jest faktycznie durny, polegający na publikowaniu wszystkich dostępnych (cherry-picking) reklam etc. przedstawiających pary mieszane, a nie, sorry - tylko murzynów / arabów z białymi kobietami. Fun fact - większość z nich pochodzi z krajów, gdzie relacje "mieszane" są częstsze niż u nas, więc kierowane są do tej części odbiorców, a ta sama firma / organizacja mogła wcześniej wypuścić setkę reklamówek z wyłącznie białymi ludźmi - nieważne, AFERA

"niezła logika! Jak ktoś się sprzeciwia poprawności politycznej, finansowaniu przywilejów wobec mniejszości oraz ostracyzmowi wobec białych mężczyzn ten jest rasistą! Brawo ty!"

No nie rasistą, typ na rysunku ma koszulkę z logo pisu i biało-czerwoną flagę na ramieniu, a OP nikogo rasistą nie nazwał jak wspominałam - w tym wypadku to ty nazywasz wszystkich patriotów i / lub pisiorów rasistami, albo wszystkich z tagu #kolorowaagitacja rasistami, a ja ich uważam po prostu za idiotów, OP pewnie też, można powiedzieć że bardziej ich obrażasz swoim zagalopowaniem.

Natomiast niemal każdą osobę o poglądach jakie wymieniłeś można nazwać konserwatystą i to chyba miał na myśli OP dodając tej postaci emblematy dość łagodne - flaga, pis, żaden ONR czy miecze celtyckie.

Można kogoś nazwać konserwatystą, jeżeli generalnie sprzeciwia się, cytując ciebie:

"Poprawności politycznej" - nie wiem czy wiesz, ale w skład tego pojęcia wchodzi też karanie za pisanie o "polskich obozach", to obszerne pojęcie które zakłada u podstaw jedno - wypowiadanie się publicznie w sposób, który mniejszych bądź większych grup nie urazi.

Ale przecież nie to miałeś na myśli, tylko coś typu: "to skandal że nie mogę powiedzieć głośno że krematoria powinno się znowu uruchomić na ciapatych (powszechne od paru lat) / gejów (między innymi po ostatniej studniówce w Warszawie) etc. To jest ta "wasza" znienawidzona poprawność polityczna.

"Finansowaniu przywilejów wobec mniejszości" - rozumiem że przez państwo, w domyśle: "z moich podatków kurła!!!", czyli biorąc jakąkolwiek mniejszość, religijną / etniczną żyjącą w naszym kraju, Tatarów czy Łemków, Ślązaków Kaszubów, mniejszość niemiecką (150 tys.) etc. - mówimy im: finansujcie się k.uwa sami, jakie tam ośrodki kultury, instytuty, podręczniki po kaszubsku, jakie dotacje państwowe na działalność, a po co to komu, a dlaczego?? Obcych miejsc pamięci typu groby żołnierzy sowieckich / naszych żydów też nie rewitalizujmy, to wszystko nie polskie, a tfu!

Ogólnie to trolling, bo wiem że chodzi ci wyłącznie o "ciapatych" / "ukrów" / + Żydów (których u nas jest gdzieś 15 tyś. na kraj), a nie mniejszości które znasz i akceptujesz, ale po prostu używasz nieznanych sobie słów.

"Ostracyzmowi wobec białych mężczyzn" - tak, linia obrażania "uprzywilejowanych" warstw dominuje w pewnych kręgach których również nie poważam, feminazizm, "black-power" etc. i szkalowanie mężczyzn / białych na każdym kroku jest potworne i idiotyczne, ale w skali kraju czy świata to popieprzony margines, nikt nie poddaje białych mężczyzn "OSTRACYZMOWI" [one more time odsyłam do słownika], środowiska typu walnięci czarni / walnięte feministki etc. nienawidzą ich właśnie dlatego, że są w faktycznych pomiarach lepiej edukowani / opłacani / doceniani etc., ja uważam że to historyczna, sprawiedliwa prawidłowość, ale nie o tym, powszechny OSTRACYZM białych mężczyzn po prostu nie istnieje - to że ktoś tam ogłasza ofertę dla samych kobiet, albo kursy za darmo, albo wejście do klubu za free, albo uniwersytet dodaje punkty za odmienne pochodzenie etc. - to nie OSTRACYZM białych mężczyzn, tylko pokrętne rozumowanie ogłaszających, którzy myślą że upupiając kobiety / czarnych / gejów wzbudzą w społeczeństwie szacunek do tych grup. Jak oboje wiemy, jest na odwrót, ale tak czy siak w skali możliwości osiągnięcia sukcesu / pewności otrzymania szacunku etc., akurat ta grupa nie ma się o co martwić.

"BTW PiS też powoli wspiera multikulturalizm, więc raczej nikt z tego tagu nie popiera tej partii"

Ja nie wpieram per se, a PIS, pragnę przypomnieć, od początku kadencji blokuje wszelkie pule bliskowschodnich / afrykańskich imigrantów narzucane przez UE, Ukraińcy po otwarciu rynku niemieckiego w dużej części dadzą dyla, ci Bengalczycy czy inni naprawdę nie zmienią nam demografii, nie bój się.

Ale też nie dziw, że ktoś się śmieje z idiotycznego tagu, jednego z najgłupszych od początku roku, dodając sylwetkę narysowanego "prawicowca", skoro sam przytaczasz "obraz swój": Jesteś przeciwko:

Poprawności politycznej [w jakiej formie? o "polskich obozach" / obrażaniu Polaków za granicą chyba nie piszesz?]

Finansowaniu z budżetu państwa działań mniejszości [j.bać wszystkie mniejszości!]

Ostracyzmowi wobec białych mężczyzn [spotkałeś się kiedyś z sytuacją w której WYKLUCZONO cię, SZKALOWANO, PAŁANO NIECHĘCIĄ bo jesteś białym mężczyzną? - czekam na przykład].

To głupie i tuzinkowe.

•  

@FunnyLogin: ja dziękuję ( ಠ_ಠ) Takie bzdety nie na temat z siebie wyrzuciłaś/eś, że nawet nie zamierzam tego komentować ¯\_(ツ)_/¯

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

PiS to nie prawica :(

+: CimBor
    •  

PiS to nie prawica

@darone: xD a czarne to nie czarne

•  

@Soviak: @BojWhucie Jeśli nie zgadzasz się z kolorową agitacją to sam sprawdź xD

Kolorowa agitacja nie powstałaby gdyby nie rasistowskie akcje jak np. ogłoszenia o pracę gdzie jednym z wymogów jest "nie bądź białym, albo jako biały masz wyższe wymagania"

Nie uważacie, że to naturalna reakcja na rasizm?

•  

@KakaowyTaboret: A nie uważasz, że rasizm ze strony czarnych to "naturalna reakcja" na rasizm ze strony białych? Hę?

•  

A nie uważasz, że rasizm ze strony czarnych to "naturalna reakcja" na rasizm ze strony białych? Hę?

@AgresywnyKardiolog:

bardzo możliwe- jednak czym innym jest rasizm społeczny (akurat tutaj czarni są większymi rasistami bo częściej napadają białych niż biali czarnych biorąc pod uwagę przestępczość- nadreprezentacja ataków na białych) Hę?

a czym innym systemowy- dodatkowe punkty na studia, możliwosc zamieszczania w necie statusów o masowej eksterminacji białych bez żadnej szkody dla kariery gdy statusy o "nigger" powodują oskarżenia o rasizm i wyrzucenie z pracy. Hę?

Wskaż mi te systemowe przykłady rasizmu wobec czarnych w krajach zachodnich. No chyba, że weźmiemy pod uwagę cały świat i tam jest ciekawy case RPA. Hę?

•  

@KakaowyTaboret:

rasizm społeczny (akurat tutaj czarni są większymi rasistami bo częściej napadają białych niż biali czarnych biorąc pod uwagę przestępczość- nadreprezentacja ataków na białych)
      W USA? Bo piszesz bardzo ogólnie.

Wskaż mi te systemowe przykłady rasizmu wobec czarnych w krajach zachodnich. No chyba, że weźmiemy pod uwagę cały świat i tam jest ciekawy case RPA
      Właśnie o to mi chodzi, w USA i RPA istniała kiedyś segregacja rasowa. I akty rasistowskie ze strony czarnych mają w tych krajach charakter zemsty raczej.

•  

@AgresywnyKardiolog:

Właśnie o to mi chodzi, w USA i RPA istniała kiedyś segregacja rasowa. I akty rasistowskie ze strony czarnych mają w tych krajach charakter zemsty raczej.

Jednymi z pierwszych niewolników byli Irlandczycy, Słowianie też byli niewolnikami, nie wspominając o arabskich handlarzach żywym towarem. A może nie ma charakteru zemsty, tylko po prostu (jak wynika ze statystyk) czarni są bardziej agresywny? W końcu jeśli chodzi Ci o RPA to nie trafiłeś. To był prawie nie zamieszkały rejon, za pierwszych mieszkańców na większości terenów można uznać burów, a czarni samo pchali się do tego kraju.

Do tego mhm... biali zerwali z rasizmem i wysyłaja sporo pomocy humanitarnej do Afryki. Rzeczywiście zasługują na zemstę. Wszyscy bez wyjątku łącznie z grupowymi gwałtami gdzie jak nie da się dopchac do ofiary to nalezy jej zrobić dziurę w brzuchu i tam wsadzić benka.

No i mhm... to czarni dali sobie punkty na uczelniach i zamieścili ogłoszenie o pracę gdzie jest informacja, że biali będą mieć trudniejsze testy?

W USA? Bo piszesz bardzo ogólnie.

Wybacz. Nie sprecyzowałem.

Ale odbiegamy od tematu dyskusji- pokaż mi w jakich zachodnich krajach jest systemowy rasizm wobec kolorowych? Bo wobec białych znajdę Ci pełno przypadków.

•  

@KakaowyTaboret:

W końcu jeśli chodzi Ci o RPA to nie trafiłeś
      Nie było apartheidu?

Rzeczywiście zasługują na zemstę. Wszyscy bez wyjątku łącznie z grupowymi gwałtami gdzie jak nie da się dopchac do ofiary to nalezy jej zrobić dziurę w brzuchu i tam wsadzić benka.
      Nie pochwalam żadnego rasizmu. Oczywiście, że nie zasługują na żadną zemstę. Ja akurat jestem chrześcijaninem.

No i mhm... to czarni dali sobie punkty na uczelniach i zamieścili ogłoszenie o pracę gdzie jest informacja, że biali będą mieć trudniejsze testy?
      Tego też nie pochwalam, bo to również rasizm.

pokaż mi w jakich zachodnich krajach jest systemowy rasizm wobec kolorowych?
      Na szerszą skalę to chyba w żadnym.

•  

@AgresywnyKardiolog:

Nie było apartheidu?

Murzyni sami pchali się do apartheidu :-)

Nie pochwalam żadnego rasizmu. Oczywiście, że nie zasługują na żadną zemstę. Ja akurat jestem chrześcijaninem.

Obrywają od czarnych biali którzy sami byli niewolnikami- byli tez czarni handlarze i właściciele niewolników (Liberia) więc to zachowania rasistowskie, bo inaczej atakowaliby też czarnych potomków właścicieli niewolników i arabów (arabowie w przeciwieństwie do białych kastrowali niewolników) Czyli- chodzi tylko o kolor skóry (biały) a nie o to jak było.

Tego też nie pochwalam, bo to również rasizm.

I pewnie stąd się wzięła kolorowa agitacja. Zresztą zobacz nawet na wykopie jest podobnie: https://www.wykop.pl/wpis/38968009/gdybyscie-zastanawiali-sie-czego-potrzeba-by-zosta/

Na szerszą skalę to chyba w żadnym.

W żadnym- a wskazać przypadki systemowego wobec białych? :-)

•  

@KakaowyTaboret:

W żadnym- a wskazać przypadki systemowego wobec białych? :-)
      Coś słyszałem.

Murzyni sami pchali się do apartheidu :-)
      Taaa...

źródło: apartheid.jpg

•  

@AgresywnyKardiolog:

Taaa...

Fala imigracji z innych krajów Afryki w latach 30

Sporo czarnoskorych emigrowało w latach 50 to RPA.

Jeśli uważasz, że nie było masowej imigracji do RPA z chęcią zapoznam się z Twoimi źródłami. Jeśli sie nie mylę to Twoje zdjęcie jest z samej końcówki apartheidu gdzie dodatkowo skrajne nastroje były podsycane przez ZSRR i USA.

Napływy ludności czarnoskórej były jedną z przyczyn rasistowskiej polityki- Burowie uważający ten kawałek Afryki za swoją ojczyznę obawiali się zalania masą ludzi z sąsiadujących terenów.

Sposobem na to było też tworzenie (próby) państw zamieszkałych i rządzonych przez czarnoskórych.

•  

@KakaowyTaboret: Nie emigrowali tam dla apartheidu.

•  

Nie emigrowali tam dla apartheidu.

@AgresywnyKardiolog:

To prawda- ale najpierw emigracja z własnej woli a potem zemsta to głupota- zwłaszcza, że apartheid był (również) odpowiedzią na masową migrację.

I odeszliśmy od tematu- co wspólnego z murzynami mają takie akcja jak reklama Gilette, reklama gdzie arabowie chronią przed białymi gwałcicielami punkty na uczelniach itd?

•  

@KakaowyTaboret:

co wspólnego z murzynami mają takie akcja jak reklama Gilette, reklama gdzie arabowie chronią przed białymi gwałcicielami punkty na uczelniach itd?
      Coś słyszałem, że łatwiej jest im się dostać na niektóre uczelnie. O tych reklamach też.

Ale mało mnie obchodzi francuskie/amerykańskie multikulti.

•  

Coś słyszałem, że łatwiej jest im się dostać na niektóre uczelnie. O tych reklamach też.
      Ale mało mnie obchodzi francuskie/amerykańskie multikulti.

@AgresywnyKardiolog:

O tym jest mowa w kolorowej agitacji. I powinno obchodzić bo:

a) przejmujemy wpływy tych kultur

b) ich korpo wprowadzaja taka politykę w Polsce.

•  

@KakaowyTaboret:

b) ich korpo wprowadzaja taka politykę w Polsce
      Jakieś przykłady?

•  

Jakieś przykłady?

@AgresywnyKardiolog:

Duże korpo IT punkty za bycie kobietą.

Staże, dofinansowania itd.

Premiowanie czarnoskórych pracowników (choćby jak onauczyciel języka obcego)

Gorące dyskusje ostatnie 12h