Wpis z mikrobloga

Chciałbym kupić samochód z wieloma systemami wspomagającymi kierowcę.
Przede wszystkim asystent parkowania, asystent pasa ruchu, tempoma z funkcjami podążania za samochodem poprzedzającym, zatrzymania, ruszania.
Dodatkowo żeby miał np wspomaganie ruszania pod górkę, awaryjne zatrzymanie pojazdu w przypadku zagrożenia np ruchem poprzecznym czy pieszym, rozpoznawanie znaków drogowych.

Generalnie inetresuje mnie samochód z jak najlepszą automatyką.

Wiem, że te warunki spełnia np Skoda Superb.

Może znacie jakieś inne propozycje?
Da radę coś takiego dostać poniżej 100k?
#samochody #motoryzacja
  • 19
@Cogres Asystent pasa ruchu polecam, ale takiego właśnie jak w Skodzie, który stawia opór na kierownicy. Widziałem, że w Toyotach jest tylko piszczenie jak zjedziesz. To jest bez sensu.
Asystent parkowania to raczej zbędny gadżet. Ruszanie pod górkę ma każdy automat. W ręcznych też to chyba się staje standardem. Jeśli będziesz miał automat to szukaj takiego z elektrycznym ręcznym. Będziesz miał auto hold, czyli nie musisz trzymać cały czas nogi na hamulcu
@Cogres: czytam ten twój wpis i zastanawiam się że takie wspomagacze mocno upośledzają prawidłowe odruchy kierowcy, chcesz żeby auto myślało za ciebie? wiem że już są auta autonomiczne tylko komu to potrzebne? gdzie radość z jazdy? z prowadzenia w zakręcie kiedy czujesz że jak dokręcisz mocniej to przód wyjedzie albo tył zacznie się nerwowo nadrzucać, gdzie zaprawa kiedy spadnie śnieg a ty każdy delikatny zakręt na parkingu pokonujesz z ręcznym?
Wiem
@sailor_73: #!$%@?, #!$%@?, tylko rower! Wtedy masz pełną kontrole nad potworem! Boże tylko nie pozwól zginąc gdy będe #!$%@?ł te 5 km/h.... Tylko szprychy i brak oświetlenia!!!! #!$%@?Ć PRAWO O RUCHUU DROGOWYM XDDDDD #!$%@? #!$%@? RAZ DROGA RAZ CHODNIK! Światła tylko dla kierowców!!!!! xDDDDD

XDDDDDDDDDD

@Cogres Opel Insignia A po faceliftingu i ta najnowsza. Bardzo dobre są te asystenty podwyższające komfort jazdy. Pozostaje rowniez kwestia w jakie auta celujesz finansowo bo
@Cogres: czytam ten twój wpis i zastanawiam się że takie wspomagacze mocno upośledzają prawidłowe odruchy kierowcy, chcesz żeby auto myślało za ciebie? wiem że już są auta autonomiczne tylko komu to potrzebne? gdzie radość z jazdy? z prowadzenia w zakręcie kiedy czujesz że jak dokręcisz mocniej to przód wyjedzie albo tył zacznie się nerwowo nadrzucać, gdzie zaprawa kiedy spadnie śnieg a ty każdy delikatny zakręt na parkingu pokonujesz z ręcznym?

Wiem
jak te wszystkie wspomagacze pracują za ciebie to przestajesz być uważny i.....


@sailor_73: Ludzie i tak mało uwagi zwracają na to co się dzieje na drogach. Dobrze, jak samochody potrafią to rekompensować. Zresztą czasem patrzeć można, a i tak się czegoś nie zauważy/nie przewidzi.
@sailor_73: nie wszyscy rozumieją, że auto to środek lokomocji , środek transportu a nie obiekt hobby ;) dla jakiegoś procenta auto i prowadzenie to hobby, dla innych to po prostu środek lokomocji (dla mnie, moje hobby jest inne, auto mi służyć ma jedynie do przejechania z punktu A do B)
@Cogres: z mojego punktu widzenia jedyną przydatną rzeczą jest ten adaptacyjny tempomat. I tutaj musisz zwrócić uwagę na jego jedną cechę. Tzn. minimalną prędkość od której działa. Najlepiej jeśli działa od 0 km/h czyli sam potrafi ruszać z miejsca. To jest fajna sprawa ale niewiele aut to posiada.

Asystent parkowania to dla mnie natomiast dno, jeszcze nie jeździłem takim autem, żeby to działało dobrze. Zawsze albo działa okropnie powoli albo miejsce,