•  

#150perfum #perfumy 137/150

Serge Lutens Vitriol d'Œillet (2011)

Dziś czas na perfumy wyjątkowe, które darze wielkim sentymentem. Jest to mój pierwszy zapach od Lutensa, którego kupiłem. Nieopisana elegancja i znakomite parametry są w przypadku VdO tym co je pozytywnie wyróżnia
    nie tylko od innych perfum, ale i od zapachów samego Lutensa.

Vitriol d'Œillet to perfumy goździkowo-kwiatowe z dodatkiem innych, orientalnych przypraw. Goździk występuje tu i w postaci kwiatu i jako przyprawa. Do tego jest gałka muszkatołowa, różowy i czarny pieprz, papryka i kwiatki takie jak ylang-ylang, lilia czy tajemniczo brzmiącą roślina pszonak. Wszystkie te składniki dają bardzo ciepłą i elegancką
    kompozycję. Jest trochę słodka i taka pikantna w orientalnym stylu. W goździki robią tu mega robotę, świdrują nos niesamowite, a pieprz i papryka obecne w składzie jeszcze bardziej zwiększają ostrość przypraw. Końcówka i drydrown są dalej ciepłe, ale już można poczuć jakieś kremowe klimaty. Perfumy te są raczej linearne i zbytnio nie
    zmieniają się na skórze. Dopiero pod koniec, gdy nasycenie przyprawami zejdzie to można wyczuć zwiększoną kremowość tej kompozycji. Na pewno są to perfumy okazjonalne ale trzeba przyznać, że całkiem uniwersalne.

Preferuje je głównie jesienią i zimą ze względu na brutalną moc przez pierwszą godzinę, ale używałem ich z powodzeniem w lecie. Były moim wyborem na wesele brata ciotecznego i wytrwały na mnie całą noc, projektując bardzo dobrze i prędko nie stały się skinscentem. Trzeba jednak uważać z aplikacją bo potrafią poddusić, szczególnie jak jest cieplej za oknem. Czytając komentarze na fragrantice jestem w szoku, że tak wiele osób pisze o tym, że są to perfumy bliskoskórne. Na jakieś 20+ zapachów Lutensa, które poznałem te są u mnie numerem 1 jeśli chodzi projekcje. Jeśli zakładam strój formalny ale mam akurat taki kaprys, że chce aby mnie było wyraźnie czuć to wtedy sięgam po nie. W ciemno odradzam jak większość niszowych perfum, dlatego najlepiej udać się do jakiegoś Douglasa i sprawdzić.

typ: floral-spicy
    zapach: 8,0/10
    trwałość: 8,5/10
    projekcja: 8,5/10
    cena: od 160 do 250 za 50 ml testera.

https://www.parfumo.net/Perfumes/Serge_Lutens/Vitriol_d_OEillet
    https://www.fragrantica.com/perfume/Serge-Lutens/Vitriol-d-illet-12537.html

Gorące dyskusje ostatnie 12h