Wpis z mikrobloga

Cześć, mam dylemat w jaką stronę kierować swoją karierę? Obecnie jestem specjalistą ds. automatyzacji. Tworzę narzędzia na różnych platformach RPA i dodatkowo czasami tworzę marka w VBA i skrypty w Pythonie(selenium, eksport plikow, take proste rzeczy). Uważam że RPA to jest jedna wielka bańka i może być problem w przyszłości z pracą. Nie chciałbym zmieniać całkowicie branży np. na webdeveloperkę bo nie chce zaczynać od zera co raczej wiązało by się z obniżeniem zarobków.

Dodatkowo korzystanie z platform RPA mnie trochę nudzi i wolałbym pracę związaną w 100% z programowaniem a nie z przesuwaniem bloczków w interfejsie.

Obecnie znam trochę pythona, uczyłem sie trochę django.

#praca #kariera #it #naukaprogramowania
#programowanie
  • 14
Czasami warto zrobić krok aby później zrobić krok w przodu...pytanie ile zarabiasz teraz i jakie są perspektywy w tej branży, porównując do web developerki
@PiotrokeJ zrobiliśmy badanie i okazało się, że największą popularnością cieszy się JavaScript i Java. To samo widzimy w ofertach publikowanych na naszym portalu od 2016 roku. Dlatego to będzie dobry wybór z perspektywy pracy i zarobków.
@kill-9: Dobre pytanie! Znamy takich, którzy nie mają wyjścia, bo rata kredytu sama się nie spłaci :D Jednak jeśli @PiotrokeJ ma szansę wyboru to zdcydowanie fajniej jest robić to co się chce :) A automatyzacja to też ciekawy kawałek tortu. Są oferty tylko często jest tak, że firmy potrzebują doświadczonych fachowców, którzy przeprowadzą proces od początku do końca. Kierunek ciekawy.
@kill-9: Ansible to fajna sprawa, która zyskuje na popularności wśród linuxowców, ale także wśród ludzi tworzących rozwiązania pod Azure, OpenStack, AWS czy Google Cloud. W poniedziałek publikujemy na blogu artykuł na temat tego narzędzia. Fajna sprawa, ale jak wszystko ma swoje plusy i minusy.
@kill-9: Ogólnie podoba mi się automatyzacja jednak chciałbym już nie przesuwać bloczków a pisać kod.

Słyszałem o Ansible i wiem do czego służy ale tylko w teorii - nigdy z tym nie pracowałem.

@Bulldogjob: Znam ludzi którzy będa kręcić karuzelą za odpowiednie pieniądze. Chce robić to co lubię jednak nie chce robić dużego kroku w tył jeżeli chodzi o zarobki.
@Bulldogjob: @PiotrokeJ: Wspominając tutaj przykład Ansible nie miałem do końca na myśli samo jego używania - nie przecząć tym że jest to mega narzędzie i chyba najłatwiejsze w użyciu ze wszystkich rozwiązań automatyzacji. Chciałem tylko w tej krótkiej nazwie przekazać moją myśl dotyczącą automatyzacji nie rozpisująć się zbyt wiele.

Myśląc o rozwiązaniach automatyzacji myślę o pisaniu własnych narzędzi/skryptów np w Pythonie. Zabawa z socketami po sieci i komunikacja między hostami,