Wpis z mikrobloga

Czy jest tu ktoś z #elektronika #telewizory #audio

Mam problemem w połączeniu telewizora Samsung UE55NU7172 oraz wzmacniaczem Marantz PM 630.
Do połączenia użyłem następujących elementów:
- kabel toslink
- KONWERTER OPTYCZNY TOSLINK COAXIAL NA 2x CINCH RCA
- przewód 2x rca chinch VITALCO

1)Kabel toslink po usunięciu zabezpieczeń podpiąłem do wejścia optycznego w telewizorze oraz w konwerterze.
2)Konwerter podpiąłem kablem zasilającym (USB) do poru USB w telewizorze
3)Przewód 2x RCA Chinch podpiąłem do konwertera oraz do wzmacniacza w miejsce AUX
4)Zmieniłem ustawienia audio telewizora na wejście optyczne

Od razu po podłączeniu wszystkiego, z głośników zaczął wydobywać się dźwięk szumu, trzeszczenia, pikania (bardzo dziwne i nieprzyjemne dla ucha dźwięki.
Po wybraniu aplikacji Spotify na telewizorze, szum ustał i muzyka leciała normalnie w całkiem dobrej jakości. Następnie po wyłączeniu aplikacji Spotify, szum się ponowił. Włączenie filmu w aplikacji YouTube ponownie zmieniło szum w dźwięk dobrej jakości. Ostatnia próba odbyła się w aplikacji Netflix. Niestety tutaj niezależnie od włączonego lub wyłączonego filmu szum występował cały czas.

Bardzo proszę o pomoc czym to może być spowodowane.

#kiciochpyta #pytaniedoeksperta
  • 9
2)Konwerter podpiąłem kablem zasilającym (USB) do poru USB w telewizorze


@el_rupert: Jak masz możliwość podłącz na chwilę do testu z power-banku albo ładowarki od telefonu aby wykluczyć problem pętli masy.
@dktr: wziąłem wtyczkę od ładowarki (telefonu) i podpiąłem usb do niej a ładowarkę do gniazdka. Bez zmian.

Co mnie nabardziej zastanawia to dlaczego YT i Spotify działa super ale gdy nie ma dźwięku żadnego albo włączę Netflix to jest to straszne buczenie.