Wpis z mikrobloga

Pod tym postem rozgorzała się ciekawa dyskysja na temat kierunków ucieczki w razie W i szeroko pojętego patriotyzmu.
Rozważmy plusy i minusy dwóch postaw, czyli ucieczki przed wojną i stawianiem oporu.
Od razu zaznaczę, że nie jestem po żadnej ze stron, a staram się przeanalizować to na chłodno.
1. Ucieczka z kraju.
Plusem takiego rozwiązania jest oczywiście szansa na przeżycie. Ratujemy najwyższą wartość jaką mamy.
Minusem jest fakt, że na obczyźnie zawsze będziesz obcy. Zawsze będziesz na czyichś warunkach. Poza tym, w przypadku zmasowanego natarcia wieczna ucieczka coraz dalej. Załóżmy, że idzie front ze wschodu (nie oceniam tutaj, czy Rosja jest zagrożeniem czy nie, po prostu takie założenie), wiec uciekamy na zachód, front się przesuwa i uciekamy coraz dalej i dalej, aż trafiamy na ścianę (zamkniętą granicę lub przeszkodę naturalną). Zyskujemy miesiące/lata życia ale tracimy szansę na zbiorowy, zorganizowany opór.
2. Zostajemy w kraju.
Minusem jest duża szansa na utratę majątku oraz życia swojego i bliskich. Mogą cię wcielić do woja i nie masz wpływu na swoje życie lub ukrywać się jako dezerter (choć szczerzę wątpię, by ktokolwiek skazywał na śmierć za dezercję).
W najlepszym przypadku dojdzie do okupacji kraju, a z historii wiemy jak to wygląda- silniejszy narzuca swoje warunki a słąbszy nie ma żadnych praw.
Plus pozostania w kraju to szansa na zorganizowany opór (o ile sie podejmiesz walki) a więc szansa na życie w wolnym kraju dla ciebie i przyszłych pokoleń.

Jestem ciekawy, jakie jest wasze zdanie.

#polska #wojsko #wojna #pytanie #neuropa #4konserwy

Co zrobiłbyś w razie dużego konfliktu zbrojnego?

  • Podjął próbę ucieczki za granicę. 73.3% (96)
  • Podjął próbę stawienia oporu. 19.8% (26)
  • Inne. 6.9% (9)

Oddanych głosów: 131

  • 14
Uciekają tylko tchórze. Prawdziwy Polak zostaje na swojej Słowiańskiej ziemi o kontynuuje walkę o krew i rasę


@Poro6niec: staram się zrozumieć obie postawy i rozumiem ludzi chcących ratować swoje życie ucieczką. Tak jak napisał @adam-nowakowski można np. uciec i starać się pomagać z zagranicy, to też świadczy o jakimś patriotyzmie.
@twojastaraluz:
„To właśnie jest ta #!$%@? Polska. Przez taką #!$%@?ę Polskę, przez was #!$%@? #!$%@? nic się w tym kraju nie zmieni, bo jesteście #!$%@? warci i trzeba was #!$%@?ć, ruchać i na was zarabiać, bo jesteście bandą narodowych #!$%@?ów, nieudaczników. Rozumiecie to?”

„. Ja mam to w piździe #!$%@?, bo mnie stać na wszystko. Będę żył #!$%@? tak! #!$%@?ę jeszcze dzisiaj, już bilet kupiony z Polski i będę się z
@twojastaraluz: W Polsce jest 40 mln ludzi. Wojsko stanowi jakieś 100 tysięcy, drugie 100 tysięcy Policja + garstka innych służb. Serio myślicie, że ktoś przyjmie prawie 40 mln uchodźców? XD Nawet gdyby ktoś chciał, to nie ma jak. A faktem jest, że nikt uciekinierów nie wpuści. Niemcy wpuścili kilkaset tysięcy uchodźców i już jest ciężko, Francja to samo. Nie mówię nawet o mniejszych krajach. Gdzie wy niby chcecie uciec? Nikt was