Wpis z mikrobloga

Mirki dopadła mnie dolina.
Czy może mi ktoś poradzić jak w tym kraju dostać się na staż jako #programista #python ?
Uczestniczyłem już w wielu rekrutacjach na staże czy stanowiska juniorskie. Jednak mimo wszystko takich ofert jest bardzo mało, wręcz tyle co nic. Zazwyczaj wygląda to tak, że dostaję zadanko do rozwiązania, odsyłam i zostaje zaproszony na rozmowę. Po jakimś czasie dostaje maila z wiadomością, że super że się nimi zainteresowałem i poświęciłem swój czas, wypadłem tez bardzo super, ale niestety mieli ogromną ilość kandydatów i wybrali kogoś lepszego. Zawsze to samo...
Wiem, że spokojnie poradziłbym sobie na takim stażu, przez co za każdym razem łapie doła takiego jak dziś i zastanawiam się czy jest sens dalej się starać, bo i tak zawsze znajdzie się ktoś lepszy.
Echh... (°° (,)
#programowanie #programista15k #zalesie #gownowpis
  • 27
@VanHohenheim: w jakim mieście szukasz? i co konkretnie chciałbyś robić zwiazanego z pythonem- tzn na jakie stanowiska aplikowałeś? Data analyst czy webówka?
Btw dobrze że to napisałeś, bo miałem rzucac robotę i się przebranżawiać, ucząc się właśnie pythona ( ͡° ʖ̯ ͡°)
anyone może potwierdzić lub zaprzeczyć ten stan rzeczy który kolega wyżej opisał?

@warning_sign czy ja wiem, osobiście nie jestem zawodowym programistą ale obserwując sytuację jako student wydaje mi się, że po prostu próg wejścia znacznie wzrósł przez ostatnie 3 lata. Dużo ludzi rzucilo się na kodowanie bo to modna branża ostatnio wśród młodych. Ale wciąż mnóstwo firm i mnóstwo organizacji uczestniczy w targach pracy i rekrutuje na stanowiska juniorskie- po prostu hello world w konkretnej dziedzinie to zdecydowania za mało.
@VanHohenheim: @LowcaG: @FortunaHej: prowadze rozmowy rekrutacyjne z juniorami i wiekszośc kandydatów ma tak odpicowane CV, projekty na git-hubie, wydaje im się ze są kozak a dostają zadanie na poziomie maturalnym i strach w oczach.

przychodzi taki kolo na rozmowe rekrutacyjną i nie potrafi odpowiedzieć na podstawowe pytania, na 4 kandydatów krórych przepytałem ostatnio tylko jeden sie do czegoś nadaje.

@VanHohenheim: jak chcesz pogadać jak to wyglada ze strony
@mkmkm:
linux:(jezeli ma w cv)
co to jest ssh, symlink, grep

java:
HashSet vs HashMap vs ArrayList vs LinkedList
jak porównujemy Stringi i Enumy w javie
różnica pomiedzy Integer a int (Boxing ogólnie)

napisz program wypisujący ciąg fibonacciego(rekordzista 40 minut próbował to napisac i nie wyszło)

bazy danych: (jezeli ma w cv)
subselect vs join i różnice pomiedzy joinami
sql injection i binding params

spring/hibernate: (jezeli ma w cv)
wymień 4
napisz program wypisujący ciąg fibonacciego(rekordzista 40 minut próbował to napisac i nie wyszło)


@Pan_Qcek: Idiotyzm. Nie ma to nic wspólnego z pracą programisty.
@blend: Powiedz proszę, że żartujesz.
Jeżeli powiesz, że nie znasz definicji, to nie ma problemu, prowadzący rekrutacje powinien wyjaśnić.
Ale w przeciwnym przypadku... przecież takie zadanie zrobi początkujący po 3h nauki...
@warning_sign: Bzdura i to wielka. Jak może być przesycony jeśli niedobór programistów wciąż szacowany w Polsce na jakieś 50k i utrzymuje się na tym poziomie od dość dawna? Wszedłem teraz na pracuja i widzę że liczba ogłoszeń na javę większa niż rok czy dwa temu jak szukałem. Rynek owszem jest przesycony, ale ludźmi którzy myślą że potrafią programować a #!$%@? umieją, natomiast juniorski pod naporem "wanna be dev'ów" po prostu zaostrzył