Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NagiMiecz: składki odpisujesz w odpowiedniej rubryce przed obliczeniem podatku, a społeczne, jeśli są w rubryce po obliczeniu podatku. Koszty odejmuję się w głównej tabeli. Polecam wysłać online, program e deklaracje. Lepiej pobrać ze strony, niż te z programy gazet, bo mają zablokowana możliwość oddania 1%, na inną organizację. Taguj #podatki
@WrzeCiOna: dzięki za odpowiedź, pit chciałem rozliczyć przez podatki.gov.pl - miałem tam już wpisany dochód z ZUS'u, dodałem tylko pit z umowy zlecenie, no i wyszło mi ponad 300zł do zwrotu, więc zacząłem dodawać właśnie inne rubryki, w tym PIT z ZUS'u nie była wpisana zaliczka na podatek, która jest na wydrukowanej wersji PIT'u, po czym miałem do zwrotu już ok 120zł, następnie dodałem do ulg składki na ubezpieczenie zdrowotne, również
@NagiMiecz: jeżeli masz tam formularz to masz rubryki dochód, koszty uzyskania dochodu, przychód, i składki pobrane. Poniżej wpisywalo się składki zdrowotne. Potem system odejmowal kwotę wolna od podatku. I liczyl podatek, to stąd ten zwrot. Masz na końcu rubrykę nadpłata i tam masz kwotę jaką jest do zwrotu.

Składki to raczej odliczenia niż ulgi. Do ulg masz dodatkowy pit_o
@WrzeCiOna: ta ich strona jest troszkę upośledzona i składki na ubezpieczenia zdrowotne są w rubryce ulgi..
będę mógł do Ciebie napisać na priv np. w niedzielę czy poniedziałek? bo dziś ta strona rządowa chodzi jak kupa..

Problem w tym, że to właśnie nie jest typowy formularz PIT, który bym wypełnił, tylko kurde ta ich strona jest rozpierdzielona. Mam tam zatwierdzony dochód z tytułu renty, ale zaliczki na podatek już tam nie
@NagiMiecz: olej to, ściągnij program e_deklaracje, do tego Adobe Reader, i wtyczka Air, i wyślesz bez problemu, bo program generuje formularz. Możesz go sobie zapisać, wydrukować i to samo zrobić z UPO potwierdzeniem odbioru. Ja tam nawet nie zaglądam, bo wysłałam wczesniej

A strona pewnie chodzi jak wypok w walentynki ( ͡° ͜ʖ ͡°)