Wpis z mikrobloga

Ej, jak pierwszy raz ubezpieczam auto w Liberty w Irlandii to zaznaczyć w "no claim discount - i don't have a no claim discount"? I tego nie rozumiem: "Do you have a claims-free driving on someone else's policy? Podałem chyba że "No". Zaznaczam że mam prawko 9 lat ale ubezpieczenia w Polsce nie płaciłem. Żona za to prawko ma 9+ lat i tyle samo płaciła ubezpieczenie. Będzie drugim kierowcą. Auto w Irlandii to Mazda 3 2006 1,6 disel - za pierwszm razem jak wypełniłem to wyszło ok 4500€ za rok Third Party, Fire and Theft. Czy to możliwe?
#irlandia
  • 15
ale akurat ostatnio taniej mi wyceniła Axa ku mojemu zdziwieniu wiec trzeba wszędzie pytać


@betonowysedes: Moja dziewczyna ma przez nich axa i taniej jak w axa, ja mam u nich vana w czymś innym (nie pamiętam) i jest trochę drożej jak bezpośrednio ale to już z 5 lat to nie przenoszę zresztą jak wiesz co roku są inne wyceny i raz taniej u ubezpieczyciela, a raz u brokera.
@JuneJohn: @4x80: @betonowysedes: Dzięki, czyli mogę ją podać jako pierwszego-głównego kierowcę na którego będzie polisa? Przychodzi jakiś papier do domu który trzeba podpisać i wysłać? Żony nie ma jeszcze w Irlandii ale będzie za 3-4 tygodnie a autem chcę jeździć już teraz. Czy lepiej poczekać na jej przyjazd?
@onlajf: Dobra pogibało mi się.

Wycena jest relatywna do wieku kierowcy, lat posiadania prawka, zniżek/wypadków, auta i pewnie japońskie import droższe, moc silnika, wiek auta czy tendencja rynkowa itp. Zazwyczaj jak jest dwóch kierowców na polisie jest taniej ale jak drugi da dupy to chyba obaj obrywają czyli punkty, speeding itp wyższa wycena nowej polisy.
Kobiety teoretycznie jako pierwszy kierowca na polisie mają taniej czyli dla obojga was by było taniej.
j jak bezpośrednio ale to już z 5 lat to nie przenoszę zresztą jak wiesz co roku są inne wyceny i raz taniej u ubezpieczyciela, a raz u


@4x80: no właśnie na to nie ma jednej sprawdzonej metody, np BMW 320d powiedzmy 2010 r w axe nie chca mi w ogole wycenic na ten moment bo mam tylko 1 rok bezszkodowej jazdy w IE a z PL brak zniżek bo nie
np BMW 320d powiedzmy 2010 r w axe nie chca mi w ogole wycenic na ten moment bo mam tylko 1 rok bezszkodowej jazdy


@betonowysedes: Stary, na początek to corsa 1 litr, a nie takie auto. To z marszu ogranicza ubezpieczenie. Nawet z dwa tygodnie temu gdzieś tu w Donegalu się 4 chłopaków zabiło i co myślisz, dla young drivers nie podbija stawki? Tam akurat była stara toyota.
@4x80 już pierwsze tego typu auta mam za sobą i właśnie będę dojeżdżał dość długo do pracy więc szukam czegoś wygodniejszego ale pewnie skończy się na passacie bo tanie ubezpieczenie i sam samochód nie drogi XD