Wpis z mikrobloga

Mircy, mam kilka pytań początkującego odnośnie Amazon. Od razu zaznaczam, że chciałbym skorzystać z tego brytyjskiego.

Poczytałem trochę w Googlach, ale nie wszystko jest dla mnie jasne. Dowiedziałem się, że Amazon to platforma sprzedażowa a nie jeden sklep. Ale to znaczy, że jeśli zamówię o różnych sprzedawców to towar przyjdzie mi w osobnych paczkach? Czy wszystko złączą w jedną?

Jakieś uwagi co do płatności w GBP? Czy to raczej standardowa procedura, bez żadnych wymysłów? Czytałem, że należy pamiętać o wybraniu płatności we funtach, bo Amazon ma niekorzystne kursy.

Jak wygląda sprawa zwrotu towaru lub ewentualnych reklamacji? Intuicyjna i bezproblemowa?

Jeśli macie jeszcze coś wartego uwagi to piszcie. Wszelkie porady są dla mnie cenne!

#amazon #zakupy #pytanie
  • 8
@Nitro_Express: To w sumie loteria, ja zamówiłem płyny do czyszczenia i tabletki do zmywarki to i tak wysłali to w 2 paczkach na wymiar 30x30x20 mimo, że spokojnie zmieściłoby się w jedno.

2. najlepiej revoultem płacić, amazon przelicza po swoich kursach +/- 20 gr drożej niż w revoult

3. zwroty są proste, zwracają kasę za odesłanie towaru.
Reklamacje są trudne, odsyłają do producenta.

Według mnie jeżeli coś jest tańsze o 5
@martzuss: Ale płacę tylko raz za wysyłkę? Tzn. towary od różnych sprzedawców ładuję do jednego koszyka i przy finalizacji transakcji wykonuję tylko jedną płatność, w której jest zawarty tylko jeden koszt wysyłki?
Bo jakbym miał kupować, dajmy na to od trzech sprzedawców i każdy miałby swój koszt wysyłki to kiepsko mi się ten interes widzi.

Nie zamierzam regularnie kupować na Amazon, a tym bardziej że nie wiadomo jak będzie z cłami
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Nitro_Express: co do kosztów dostawy jeżeli zakup realizowany jest przez magazyn Amazon to płacisz raz za wysyłkę który jest rabatowany od określonej kwoty. Jak towar uszkodzony to normalnie zgłaszasz na infolinii. Proszą o zdjęcia i tyle. Karcher odkurzacz WD 3 wysłali dhl z Niemiec. Boscha szlifierkę z Warehouse wysłali poczta ze Szczecina. Nie wiem od czego to zależy.