Wpis z mikrobloga

Niedawno minęło 9 miesięcy od zwolnienia Bjelicy z Lecha Poznań. Od tego czasu:
- Bjelica zdobył mistrzostwo Chorwacji. Lech nie zdobył mistrzostwa Polski.
- Bjelica wprawdzie nie zakwalifikował się do Ligi Mistrzów, ale dostał się do Ligi Europy. Lech odpadł w 3. rundzie eliminacyjnej tych rozgrywek.
- Bjelica wciąż gra w Lidze Europy. Lech...darujmy sobie.
- Bjelica awansował do półfinału Pucharu Chorwacji. Lech odpadł w Pucharze Polski z I-ligowcem.
- Bjelica jest zdecydowanym liderem ligi chorwackiej. Lech po tej kolejce będzie NAJWYŻEJ siódmy.
- Bjelica utrzymuje dość gorący stołek w Dynamie Zagrzeb. Lech ma już drugiego po jego kadencji trenera.
- Bjelica chciał Kądziora i ma go w składzie. Lech się Kądziorem interesował, ale wziął jakiś Portugalsów. Mistrzowie Europy w końcu, nie?

Coś mi się zdaje, że to jednak nie trener był problemem Lecha Poznań...


#mecz #pilkanozna #ekstraklasa #lechpoznan
  • 9
@miki4ever: A, faktycznie, mieli ten tytuł już zapewniony, kojarzyłem, że przyszedł i wygrał decydujący mecz.

Ale nie chodzi o szczegóły, zresztą zastrzegłem, że niektóre fakty są trochę ponaciągane.

@BetonowyBrodaczBezAfro: Moim zdaniem Lech Poznań od tamtego czasu nie rozwinął się ani trochę, a być może nawet cofnął, jeśli chodzi o kwestie organizacyjne, o sportowych nie wspominając. Właściwie jedyna rzecz, która w tym klubie jakoś funkcjonuje to akademia i promowanie ich produktów.