Wpis z mikrobloga

Mirki spod #nieruchomosci #mieszkanie #mieszkania Mam do Was kolejne pytania, albowiem w dalszym ciągu szukam mieszkania w #krakow. Chodzi wyłącznie o rynek pierwotny. Mieszkanie 2- albo 3-pokojowe. Zależy na tym, by było dość dobrze doświetlone.

Wziąłem tym razem na tapet ofertę Dom-Budu przy Meiera/29 Listopada. Mam kilka na oku i chciałbym poznać Waszą opinię - co Wam się nasuwa, czyli jakie wady i zalety zauważacie i na co zwracalibyście uwagę, gdybyście to Wy mieli dokonywać zakupu?

Mieszkanie nr 1: na 2 piętrze, metraż lekko powyżej 50 mkw, ekspozycja pd.-zach.:

http://dom-bud.pl/mieszkania/17-b/

Mieszkanie nr 2: trochę mniejsze, ekspozycja pd.-wsch. - jest trochę tańsze przez ten metraż:

http://dom-bud.pl/mieszkania/25-b/

Mieszkanie nr 3 oraz mieszkanie nr 4 są metrażowo pomiędzy tymi dwoma wymienionymi, natomiast są zlokalizowane na 9 i 10 piętrze. Nie wiem też, czy rozpatrywać to bardziej w formie wady czy zalety. Jak przedstawia się w takiej sytuacji kwestia nasłonecznienia latem i ciepła zimą? Przypuszczam, że latem może być gorąco, skoro jest to praktycznie na samej górze budynku?

http://dom-bud.pl/mieszkania/80-b/

http://dom-bud.pl/mieszkania/89-b/

Oprócz tego w tej inwestycji nie ma możliwości podłączenia do wody z MPEC. Budynki mają własną kotłownię gazową. Biuro sprzedaży utrzymuje, że cenowo wychodzi na to samo (płaci się również za zużycie). Może ktoś z Was miał do czynienia z taką formą dostawy ciepłej wody?

Dzięki z góry za pomoc!

#pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
moby22 - Mirki spod #nieruchomosci #mieszkanie #mieszkania Mam do Was kolejne pytania...

źródło: comment_DarGI73nYtkO2XALdpULM6g11fQCp3Gp.jpg

Pobierz
  • 11
@ziuumm: To żeś mnie rozjechał argumentem :D Dzięki. Równie dobrze mogłeś się do mnie przyczepić, że protestuję przeciwko cenzurze Internetu, a tydzień temu jadłem kubełek w KFC. A po co ja tego mieszkania szukam, to akurat już sam na pewno wiesz najlepiej xD Faktycznie LOL.
Oprócz tego w tej inwestycji nie ma możliwości podłączenia do wody z MPEC. Budynki mają własną kotłownię gazową. Biuro sprzedaży utrzymuje, że cenowo wychodzi na to samo (płaci się również za zużycie). Może ktoś z Was miał do czynienia z taką formą dostawy ciepłej wody?


@moby22: będzie jednak trochę drożej ale nie jest to zwykle jakaś znacząca różnica.
Budynki mają własną kotłownię gazową.


@moby22: to jest standard w nowych blokach poza centrum. Bez obaw. Wyobraź sobie, że niektórzy deweloperzy potrafią doprowadzać gaz do mieszkań i wstawiać indywidualne kotły, żenada.
Wyobraź sobie, że niektórzy deweloperzy potrafią doprowadzać gaz do mieszkań i wstawiać indywidualne kotły, żenada.


@goferek: niby co w tym jest żenującego? Ja tak mam i nie muszę co roku pisać na wypoku "ehhhh kiedy spółdzielnia uruchomi kaloryfery" bo grzeje kiedy chce. Kosztowo też wychodzę super. A że ma to swoje minusy? No ma - nic nie stoi na przeszkodzie żebyśmy jako wspólnota któregoś dnia podpięli się pod mpec ¯\_(ツ)_/¯
@moby22: ze swojego doświadczenia powiem tak - 3 pokoje to jednak trzy pokoje i niewielka różnica w cenie ci tego nie zrekompensuje.

Co do ostatnich pięter nie ma się czego obawiać - w nowoczesnym budownictwie nie masz nad głową papy i nieba tylko stropodach i zazwyczaj kupę izolacji - nie ma mowy żeby coś od dachu grzało czy ziebilo, chyba że budowa jest do dupy ( ͡° ͜ʖ ͡
Ja tak mam i nie muszę co roku pisać na wypoku "ehhhh kiedy spółdzielnia uruchomi kaloryfery" bo grzeje kiedy chce.


@powaznyczlowiek: ja nigdy nie miałem takiej sytuacji, przy aktualnych zimach to problem jest w drugą stronę - ogrzewanie jest uruchamiane bardzo wcześnie. No ale co kto woli. Brak mało estetycznego urządzenia w łazience i podciągniętych rurek z gazem jest dla mnie dużym plusem.

a za to olbrzymim plusem jest dużo większa
Brak mało estetycznego urządzenia w łazience i podciągniętych rurek z gazem jest dla mnie dużym plusem.


@goferek: mój piecyk jest akurat ładny, ale fakt faktem że ustrojstwo zajmuje sporo miejsca wraz z rurą - na jego miejscu chętnie bym powiesił jakąś szafkę - to faktycznie jeden z minusów

mieszkałem na ostatnim piętrze, ilość słońca była naprawdę imponująca. Na tyle, że później kupując własne od razu zwracałem uwagę na możliwość odprowadzenia skroplin
@moby22: Wg mnie najważniejszym i największym problemem tych mieszkań jest ich lokalizacja.
Rano korki w stronę centrum, wieczorem korki w stronę domu. Niestety w najbliższych latach szansa na poprawę jest dość mała - 1. rozbudowa istniejących osiedli (np. Nowa Siewna budowana przez Super Krak), 2. zbliżający się remont/przebudowa 29 Listopada. Do tego - tak jak pisał @powaznyczlowiek - dochodzi problem dość kiepskiej komunikacji miejskiej.
Dużo ciekawych rzeczy o osiedlu/okolicy możesz też