Wpis z mikrobloga

@d4t4: jak narazie nadaje sie praktycznie do wszystiego w przeciwienstwie do osx gdzie nie ma ani rozwiazan dla profesjonalistow ani mozliwosci pelnej personalizacji czyli taka droga zabawka do fejsbuka bo nawet gracze nic nie znajda. i jesli sie myle to podaj mi jakies softy (dobre jakosciowo) dla moich zapotrzebowan(a jest to bardzo popularna dziedzina) druk 3d,projekt obiektow 3d, skan 3d, soft do autonomizacji najpopularniejszych wersji dronow i jakies dobre gry najlepiej
@obk: aha... To dziwne bo programiści obecnie preferują macbook. Podobnie DevOpsi itd. Poją mi dja który na wielkiej imprezie ma komp z Windowsem, etc. Profesjonaliści zdecydowanie preferują macbooki. Tacy na zachodzie na pewno. U nas bieda i nędza więc windows popularniejszy.
@d4t4: ale nie pisz bzdur , udzial osx w globalnym rynku to niecale 5 % , a jak chcesz mi udowodnic ze jest inaczej daj mi nazwy softu do tego co ci napisalem i gierki jakies .
@d4t4: a co do "dj" wiekszosc kozyste z REA lub aqudio a sa one tylko pod windows , ze stoi przed nimi cos co wyglada jak mac to tylko w celach reklamowych bo apple musi utrzymac fanbojstwo co ma placic za kazdy duperel, za jobsa moze by cos z tego bylo a teraz mac praktycznie znikna z profesjonalnych rozwiazan, a domowa fersja jest bezuzyteczna bo sie nic nie da porobic oprocz
@d4t4: czyli co ? ciogle nie dales mi przykladow rozwiazan dla moich potrzeb, a to ze 39% profesjonalnego softu jest na windows,43% na "linuxy" i 7% na inne a tylko 11% na maca mowi samo za siebie, daj jakies przyklady a nie scieme jak np z djami, jakies tytuly, narazie mac ma tendencje malejaca a ich fanboje sa jak ty zadnych konkretow , znajomosci czy danych tylko suche pieprzenie sam fakt
@obk: a co to są pomosty systemowe? Ja nie mówię że Mac jest do gier itd. Ale znam 40 osób co na nim pracują. Nawet głupi ps czy light room działa na macu płynniej. Każdy grafik ci to powie. Nie mówiąc już o tym, że to natywny Unix i skompilujesz wszystko gnu plus działa lepiej multum rzeczy typu terraform, głupi git itd. Z Windowsem była afera.bo podczas operacji na pacjencie się
@d4t4: toz ci podalem jakie oprogramowanie jest bardzo czesto stosowane przez dj, jak nie wiesz co to pomosty systemowe to odrazu wiadomo ze napewno nie rozmawiam z osoba majaca dosc wiedzy by mogla przekonac mnie o "profesjonalnosci" maca. sa to moduly przetwazania danych lub ich struktory tak aby w czasie rzeczywistym robic je kompatybilnymi z innymi systemami jest to np niezbedne w wiekszosci przypadkow do kontroli maszyn czy calych procesow gdzie
@obk: no robot przemysłowy nie. Tu masz rację. Akurat od 14 lat jestem sysadminem/DevOpsem i pochodnymi i o pomostach systemowych jakoś nie słyszałem. A o różnych rzeczach słyszałem. Generalnie osobiście wolę Gentoo czy Arch Linuxa, ale nie mam już serio czasu na zabawy. Pozostaje coś w miarę podobnego ale nie irytującego czyli macos. Windows to najgorsze zło.