Wpis z mikrobloga

#windows10 #informatyka
Witam szanowne grono informatyków ( ͡º ͜ʖ͡º)

Mam problem z zainstalowaniem win10 na SSD.

Poniżej kilka informacji przydatnych do zdiagnozowania problemu.
Laptop Acer Nitro 5 AN515-31
SSD Gigabyte 128GB M.2 PCIe Nvme
Windows 10 home.

Problem jest taki że po zainstalowaniu windowsa 10 na SSD w biosie dysk jest widoczny ale nie mogę go ustawić jako priorytet botowania.
Tak mam ustawione UEFI i tryb SATA na AHCI

Próbowałem odłączyć HDD i zainstalować win na SSD ale nie chce mnie puścić przez okno wyboru dysku ( zdjęcie z błędem poniżej )

Macie jakieś pomysły ? Moje już się wyczerpały.
Pobierz grembi - #windows10 #informatyka
Witam szanowne grono informatyków ( ͡º ͜ʖ͡º)

Mam pr...
źródło: comment_HBxtXuV2V8YC8surFfeSEAPnDVk89g56.jpg
  • 32
@CavalonPl dobrze że nie jesteś pewien. Jeżeli byłby uszkodzony to bym go nie widział. W zarządzaniu dyskami wszystko jest ok. Mogę na nim zapisywać pliki itp
@grembi: a i jeszcze jedno, bo moze tutaj jest problem - sprawdz w biosie czy nie masz 2 opcji
1 dyski twarde i tam przesuwanie gora dol - ten gora jest wtedy w boot
2 opcja boot i tam dysk zawsze jest ten ktory jest 1 w dyskach albo inne inputy jak lan usb czy tam cd

czyli jak w 1 opcji masz zly dysk u gory, to w boot potem
Problem jest taki że po zainstalowaniu windowsa 10 na SSD w biosie dysk jest widoczny ale nie mogę go ustawić jako priorytet botowania.

Tak mam ustawione UEFI i tryb SATA na AHCI

Próbowałem odłączyć HDD i zainstalować win na SSD ale nie chce mnie puścić przez okno wyboru dysku ( zdjęcie z błędem poniżej )


@grembi: To może wtedy pliki bootowalne zainstalowało Ci na zwykłym HDD, a katalog Windows etc. na
@wasmaro partycja EFI która jak doczytałem odpowiedzialna jest za biorą faktycznie jest zainstalowana na HDD. Nie mam pojęcia jak ja utworzyć na SSD. Tak jak pisałem wcześniej odłączenie HDD i próba instalacji na SSD się nie powidła.
@grembi: a masz w ogole jakies potrzebne dane? mozesz po prostu komplenie wyzerowac oba dyski i tyle. Wsadzic tylko SSD, zainstalowac system zeby ruszyl, wsadzic hdd surowy i juz z poziomu windowsa go sformatowac

PS. nie zmienia to faktu, ze tak nie powinno sie dziac i gdzies musi byc popelniany blad