Wpis z mikrobloga

Nie mogę ogarnąć kwestii zwiększenia kadencji. Do tej pory jeździłem z niezbyt dużą kadencją. Gdy chcę ją zwiększyć to szybko dochodzę do momentu gdy zaczynam czuć luzy w pedałach i co chwilę mam sytuację gdy pedałuję bez żadnego oporu, po chwili opór wraca i tak w kółko, co sprawia że pedałowanie jest bardzo szarpane no i na pewno nie powinno to tak wyglądać. Oczywiście opór zwiększa się po wrzuceniu wyższej przerzutki, ale przy okazji rośnie też prędkość no a ja np. chcę jechać 25 km/h, a nie 35.
To jest coś z rowerem? Czy powinienem pedałować z taką kadencją gdzie jeszcze czuję opór? Tylko, że na pewno nie wynosi ona wtedy 90 czy 100 obrotów.

#rower
  • 5
@Kajotpe:
ciężko jeździć na lajcie z odpowiednia kadencja i już. Jak chcesz jechać szybko to utrzymanie wysokiej kadencji nie powinno być problemem sam nawet o tym piszesz.
Ale jak jedziesz relaksacyjnie to kadencja jest niższa.
Po prostu zacznij jeździec te 35 zamiast 25 :)
@Kajotpe: Da się - pod górę. Albo na trenażerze. Zasadniczo nie wiem jaką logiką się posługiwałeś, że myślałeś, że to się jakoś uda zrobić, ale pamiętaj o jednej z ważnych zasad Velominati: It never gets easier, You just go faster. ;P