Wpis z mikrobloga

Wracając do tego wpisu w którym rozpoczęła się żywna dyskusja na temat tego jak świat przyjmie Cpt Marvel, gdzie wyraźnie położyłem na sociologiczne, kulturowe i rasowe uwarunkowania jakie film stara się promować. Okazuje się że ludzie odwracają się od marki (lub bohaterki?) a analitycy dokonali głębokiej poprawki (po pierwszych zamkniętych kontrolowanych sesjach) dotyczącej potencjalnych przychodów z weekendu premierowego z 160mln na 100mln co oznacza że Cpt Marvel mimo jednej z najdroższych kampanii marketingowych ostatnich lat dla pojedynczego filmu MCU może się okazać kapiszonem box officeowym wielkiego formatu.
Wszystko przez niewyparzony język Brie Larsson która za wszelką cene stara się obrócić komiksową postać w feministyczną aktywistkę meetoo sugerując jednocześnie że biali mężczyźni nie są mile widziani na jej premierach i spotkaniach prasowych.
Kampania Gillette vol2 rozgrywa się na naszych oczach.

@arnoldvon @Zuben @bialy_wilk @marv0oo @pokapokaoka @sejsmita @Jakoushirou @moniska7

Brawo (̀ᴗ́)و ̑̑
#disney #marvel #mcu #film #kino #bekazlewactwa
Pobierz Shewie - Wracając do tego wpisu w którym rozpoczęła się żywna dyskusja na temat tego ...
źródło: comment_D0iIqqYm90jSdfzMnDKzsPDQVQwgNH4j.jpg
  • 15
No jak dla mnie jest to jeden z najmniej wyczekiwanych filmów Marvela, otoczka feministyczna jeszcze pewnie bardziej pogrąża ten film.
Trochę na pewno podciągnie to, że będzie przed premierą Avengers, ale raczej to będzie klapa. Żeby mnie próbować wyciągnąć na to do kina, oceny by musiał być na poziomie 75%+ ;)
co oznacza że Cpt Marvel mimo jednej z najdroższych kampanii marketingowych ostatnich lat dla pojedynczego filmu MCU


@Shewie: Właśnie dla kapitan marvel box office na poziomie antmana i osy pewnie nawet nie będzie gwarantował zwrócenia się filmu. Czarna pantera miała za to dojść tanią kampanie marketingową a sprzedała się znacznie lepiej niż oczekiwała, tutaj marvel na siłę próbuje nabić wynik bo w końcu film o "bohaterce" xD
więc pewnie wiedzą, że klapa, dlatego chcą aby jak najwięcej ludzi w pierwszym tygodniu poszło do kina ;)


@Jakoushirou: Ogólnie większość marveli ma duże otwarcie a później szybki spadek nawet Infinity War, tylko czarna pantera wybiła się z tego trendu ale tylko w USA.
nie tylko marvel, wszystkie duże filmy tak mają.


@pokapokaoka: Avatar i Titanic miały małe spadki, ten pierwszy miał małe otwarcie i chyba drugi tydzień lepszy od pierwszego. Titanic nawet 30% wzrost miał w drugim tygodniu.
@pokapokaoka: wystarczy że wpiszesz w google Brie Larson White a przeglądarka ci sie zawiesi. Materiałów jest od groma.
@Zuben: cpt Marvel utonie.
-sukces na miare Wasp? dla tego filmu Marvela, Faigiego będzie to porażka bez kretesu ale raczej wizerunkowa niż finansowa. Kevin (szef Marvel Studios) obsypał Disneya miliardami wiec jest nie do ruszenia.
Jeżeli marvelowa nie zrobi nawet 100mln to odkorkuje szampana.

SOLO zrobił 110 prawie w weekend otwarcia i
SOLO zrobił 110 prawie w weekend otwarcia i został okreslony jednym z najwiekszych flopów 2017.


@Shewie: tylko on nawet nie podwoił tego wyniku a i tak zarobił tyle co antman i osa w usa, problem w tym że na świecie już była całkowita katastrofa.
Solo uznawany jest całościowo za porażkę, bez względu na rynek.


@Shewie: Ale nie zmienia to faktu że kapitan marvel ma małą szanse by tak mało zarobić, wynik na świecie na pewno będzie lepszy a budżet filmu jest o ponad połowę mniejszy niż u solo.
@Shewie: Będę szczery, mówisz że Cpt Marvel ma ogromny budżet marketingowy i wierzę że to prawda. Ja osobiście nie jestem na mediach społecznościowych i #!$%@? wiem o tych mocno promowanych filmach. Dla mnie one wszystkie sprowadzają się do jednego trailera który widziałem. Nie widziałem bilbordów z Marvelem, DC itd. Możliwe, że te strategie są bardziej widziane w USA. Ty podajesz mi linki nie do samych wypowiedzi tylko do reakcji do wypowiedzi.
@Shewie, @pokapokaoka: Co jak co ale ja bym się wstrzymał z opinią bo to może być kolejny element marketingowy. Kto czytał pierwsze numery Ms Marvel od Marvela ten wie, że Captain Marvel jest ikoną feminizmu w komiksowym uniwersum i jest to nieprzerwanie bardzo ważny element w jej solowych tytułach do dziś :).